Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg egyes...

Miért nem értik meg egyes emberek, hogy milyen súlyos következményei vannak a katasztrófálisan gyenge forintnak, ami rendszeresen negatív rekordokat döntöget a jelenlegi kormányzás mellett?

Figyelt kérdés

Magyarország szinte mindent importál, nincs mezőgazdaságunk, nincsen életképes termelésünk, a multikra vagyunk utalva. Ha a forint gyengül, akkor az élelmiszer és minden egyéb termék ára drágulni fog előbb-utóbb, mert az üzletek a többletkiadást a vásárlókon kell, hogy beszedjék.


Az utóbbi hónapokban ugrásszerűen megnőtt több termékcsoportnak is az ára, jelenleg ott tartunk, hogy alapvető élelmiszereket (zöldségek-gyümölcsök) sok háztartásban nem engedhetnek meg maguknak az emberek, de több statisztika is készült arról, hogy az elmúlt 1 év legnagyobb drágulása %-os mértékben Magyarországon volt.


2020. okt. 19. 14:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Rossz helyen keresitek a választ. Amióta 360 körül van az euro a Néppárt és Merkel nem nagyon akarja kib...szni a fideszt a soraiból.

A német EU elnökségnek is elég lágy most a szíve a jogállamiság kérdésében. Vajon miért ?

Értsétek meg. Itt nincsenek politikai elvek. Itt a pénzről szól minden.

A cirkusz a népnek kell mert ügyenni kell a látszatra.

2020. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem értik mert fideszesek.
2020. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
#12 Mert 2002 és 2010 között nagyon megértették a többiek mi?
2020. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Kipcsakok vagyunk, így bírjuk a harcot, a csatát. Erre vágyunk. Talán egy Nemzeti Konzultáció kellene, hogy ezt megerősítse.
2020. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%

"Mo-nak rohadtul nincs exportöbblete - annyira nincs, hogy hirtelen nem tudnék mondani egyetlen egy önálló iparágat sem ami ne szorulna exportra."


Nincs olyan iparág, ami ne szorolna exportra, de nincs export többlet? Legalább egy értelmes mondatot írj le, amiben nem kevered a szezont...

Lehet, hogy te még egy más világban élsz. Egész pontosan 2009 óta van export többlet (de már 2007-8-ban is közel 0-s volt). Igen, most épp a válsághelyzet miatt rosszabb a mérleg, sőt, talán meg is fordul a teljes évet tekintve.


"Szóval neked mindegy, hogy valaminek felfele megy az ára vagy stagnál? Irigyellek a tűéles logikádért..."


Írtam én olyat, hogy mindegy? Irigyellek a tökéletlen következtetéseidért.


"Mondanál egy pár példát? Én az elmúlt évekből nem nagyon tudnék egyetlen egy termékcsoportot sem felidézni aminél ez történt volna..."


2014-15. Gyakorlatilag defláció volt. Még ha minimális is. A teljes fogyasztói kosarat figyelembe véve. Irigyellek, hogy nem tudsz visszaemlékezni pár évre. Dehát a burokban nem sokat észlel az ember.

2020. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%
Ezt a deflációt én is éreztem. A padláson szellőzött a pénz nehogy bepenészedjen a párnacihában.
2020. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

Béci Béci, megint a krumplira hajtasz?


Export többlet - euroban. Mert összeszerelő üzem az ország, illetve mert a jó minőségű mezőgazdasági termék kimegy - és bejön helyette az olcsó xar a népnek. Igen, ha így nézzük export többlet van.

Ellenben SEMMIBEN nem önellát MO-n. Nincs energiahordozónk, nincs iparunk sem könnyű sem nehéz sem vegyi. És még sorolhatnám. Ez volt a téma, hogy miért érdekes az EUR árfolyam. Hát ezért.


Lehet az én memóriám nem túl fényes, nem emlékszem rá, hogy nem győztem volna hova rakni a pénzt, de a fideszeseké nyilván szelektív. 2014-ben a hivatalos inflációs adat 2.2%, 2015-ben 1.3%. Pontosabban Matolcsy és barátai ennyinek hazudták, a valóság valahol a dupálja és a triplája között lehet. 2019-re is 3.4%-ot hazudtak, kíváncsian várom 2020-ra mit találnak ki.

2020. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Na és mégis mit akarsz kezdeni? Ezt mindenki tudja, hogy gyenge a forint, csak magváltoztatni nem épp egyszerű.
2020. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

"Béci Béci, megint a krumplira hajtasz?"


Látod, már megint a hibás következtetések. Nem áll jól neked a gondolkodás.


"xport többlet - euroban. Mert összeszerelő üzem az ország, illetve mert a jó minőségű mezőgazdasági termék kimegy - és bejön helyette az olcsó xar a népnek. Igen, ha így nézzük export többlet van."


Hja, ha valami nem tetszik azért, mert úgy van ahogy, akkor írunk valami irreleváns dolgot, és akkor majd úgy lesz? Sokat tanultál a fidesztől!


"Lehet az én memóriám nem túl fényes, nem emlékszem rá, hogy nem győztem volna hova rakni a pénzt, de a fideszeseké nyilván szelektív. 2014-ben a hivatalos inflációs adat 2.2%, 2015-ben 1.3%. Pontosabban Matolcsy és barátai ennyinek hazudták, a valóság valahol a dupálja és a triplája között lehet."


Hja igen, a fidesz is hazudott reggel, délben meg este is. Ilyen könnyű elintézni bármit is? Ha nem tetszik, akkor hazudtak és kész?

Egyébként ne nagyítsd fel azt a 0,1-0,2% deflációt, igazából semmit sem jelent. Azt viszont megmutatta, hogy a memóriád véges. És te sem tudsz csak krumplizni. Be fogsz golyózni - ha még nem tetted.

2020. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 gerati6395 ***** válasza:
Miért? Nem értik?
2021. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!