Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért pont a...

Szerintetek miért pont a Bp.-i magasabb jövedelmű fiatalok elégedetlenek a kormánnyal? Fideszesek, ti mivel magyarázzátok ezt?

Figyelt kérdés

Nem ellentmondásos, hogy jellemzően azok az emberek a kormánypártiak, akik vidékiek, alacsonyabb jövedelműek, meg kell gondolniuk, heti hányszor kerül hús az asztalra, mégis elégedettek a kormánnyal és az életükkel.

Míg a Bp.-i magasan képzett, multinál dolgozó fiatalok többsége ellenzéki, liberális, és nagyon elégedetlen, annak ellenére, hogy nettó 4-6 százezret keres? Ilyenek járnak tüntetni, sokan közülük Momentumosok pl.


Pl. egy IT-s multi cég Bp.-i telephelyén 90%-ban mindenki a Fideszt szidja, holott több mint 700 nettó az átlagfizu, megélhetési gondjaik biztos nincsenek.


Tudom, hogy egy ellenzéki azt mondaná, hogy azért van ez, mert ők képzettebbek, tanultabbak, beszélnek nyelveket, jobban látják a mutyit.


Viszont kíváncsi vagyok, hogy a Fideszesek, jobboldaliak (akár Mi Hazánk szavazók) hogyan vélekednek minderről. Hogy ezek a fővárosi diplomás fiatlaok miért liberálisok?

És miért van ez így minden országban? Pl. egy New Yorki jól fizető multi dolgozói is a Demokratákra szavaznak inkább, vagy a párizsi fiatalok sem Le Pent támogatják?


2020. okt. 24. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem én sem. Főleg hogy a momentum azzal kampányol, hogy megemeli az adójukat, 15-ről 25 szazalekra. Ha hatalomra kerül 22-Ben. Ezen kivul az ellenzék semmi mást nem csinálna csak multi adót vezetne be a munkahelyek megörzése érdekében, alapjövedelem lufit, röviített munkahetet hogy ne keljen dolgozni mégúgyse.
2020. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

A kormánnyal sokan vagyunk elégedetlenek, csak az okok nem ugyanazok.


Budapesten sokan azért szidják, mert nincs államilag finanszírozott lmbt propaganda meg még fiúnak nevelik a fiúnak született gyerekeket.

2020. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok fideszes, de leírtad a lényeget: képzettebbek, beszélnek nyelveket, jobban látják a mutyit, nem lehet őket hülyére venni. A tanult ember általában sokkal többet informálódik, olvas, tájékozódik a történésekről, mint egy alacsonyabb iskolázottságú (mert megvan benne az igény rá).
2020. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak mellékesen megjegyezném hogy az egyetemeken sok vidéki fiatal tanul. Meg kell nézni a kollégiumi létszámokat.
2020. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Mert a kormány kommunikációja a kétbiteseknek szól, így egyrészt ők nincsenek megszólítva, másrészt pedig elég sok fronton atrocitások is érik őket. Elég csak belegondolni abba, hogy az elmúlt 10 év összes diákmozgalmát ledegradálta a fidesz, a liberálisról gúnyszót csinált, a megélhetést pedig a középkorú házas, gyermekes családoknál segítette a leginkább, a fiatal pályakezdők, egyetemisták és többiek mind ki lettek hagyva a képletből. Próbálkoznak a CSOK-kal, meg babahitellel, meg hasonlókkal, de ezeket eleve akkor veszik fel az értelmes emberek, ha elég biztosnak érzik az egzisztenciális hátterüket. Márpedig amennyivel megdrágították ezek a termékek a piacot, annál kevésbé lehetnek biztosak a saját önerejükben.
2020. okt. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
A mai fiataloknak (tisztelet a kivételnek) semmi sem jó.
2020. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Azt gondolom, mikor az embereket felosztottad elégedettekre és elégedetlenekre, a számos elválasztó tulajdonság közül egy látható, ám nem valós esetet választottál.

Normális körülmények esetén az emberek nagyon kis része elégedetlen, általában az élhetetlenek. Ha az elégedetlenek száma nő, különösen ha nagy (mint nálunk), akkor ez a körülmények torzulását jelenti, a torzulás sokféle. És nem a jó fizetés az elégedetlenség oka. Hanem jó fizetése annak van, aki kellően átlátja a körülményeket, érti, mi minek a következménye, és egy adott dolog mit von maga után. Tehát az elégedetlenek nem fővárosiak (itt is sok elégedett van és vidéken is sok elégedetlen), hanem azok, akik értik a történéseket. A többit át lehet verni, ráadásul úgy, hogy azt hiszi, jót kapott. Vidéken azért több a kormánypárti (elégedettnek véletlenül se nevezném), mert oda jobbára csak a hazug kormánypropaganda jut el, ráadásul sokkal kisebbek a lehetőségek, ezért sokkal nagyobb a függőség.

2020. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

"mert oda jobbára csak a hazug kormánypropaganda jut el"


Már megint?:D

2020. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki utálja a FIDESZ-t, nem egyenértékű azzal, hogy liberális. Én inkább azt veszem észre a környezetemben (mérnökök), hogy mindenki utálja a FIDESZT, de a liberális eszméktől is hasonló mód hányingere van. Ezért nem járnak szavazni. Ez látszik is a voksolók létszámán.
2020. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes. Szerinted egy országban mennyire normális az, hogy egy családnak számolnia kell vele, hogy nem minden nap/héten kerül hús az asztalra? Mert szerintem nagyon nem normális. És itt kezdődnek a gondok. Az ilyen emberek ugyanis félnek az ellenzék hatalomra jutásától mert mi lesz ha rosszabb lesz az életük? Tudják már, hogy a Fidesz alatt mire számítsanak, de azt nem, hogy az ellenzék alatt mi fog történni. És a Fidesznek ez tökéletes. Ígyis úgyis nyerni fognak mivel ha adnak ezeknek a perifériára szorult embereknek 1 zsák krumplit meg egy mázsa fát akkor már elnyerték a bizalmukat. Gerinctelen taktika. De hatásos.
2020. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!