Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért pont a...

Szerintetek miért pont a Bp.-i magasabb jövedelmű fiatalok elégedetlenek a kormánnyal? Fideszesek, ti mivel magyarázzátok ezt?

Figyelt kérdés

Nem ellentmondásos, hogy jellemzően azok az emberek a kormánypártiak, akik vidékiek, alacsonyabb jövedelműek, meg kell gondolniuk, heti hányszor kerül hús az asztalra, mégis elégedettek a kormánnyal és az életükkel.

Míg a Bp.-i magasan képzett, multinál dolgozó fiatalok többsége ellenzéki, liberális, és nagyon elégedetlen, annak ellenére, hogy nettó 4-6 százezret keres? Ilyenek járnak tüntetni, sokan közülük Momentumosok pl.


Pl. egy IT-s multi cég Bp.-i telephelyén 90%-ban mindenki a Fideszt szidja, holott több mint 700 nettó az átlagfizu, megélhetési gondjaik biztos nincsenek.


Tudom, hogy egy ellenzéki azt mondaná, hogy azért van ez, mert ők képzettebbek, tanultabbak, beszélnek nyelveket, jobban látják a mutyit.


Viszont kíváncsi vagyok, hogy a Fideszesek, jobboldaliak (akár Mi Hazánk szavazók) hogyan vélekednek minderről. Hogy ezek a fővárosi diplomás fiatlaok miért liberálisok?

És miért van ez így minden országban? Pl. egy New Yorki jól fizető multi dolgozói is a Demokratákra szavaznak inkább, vagy a párizsi fiatalok sem Le Pent támogatják?


2020. okt. 24. 15:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
18-as, a nyugdíjasok rosszul élnek. Csak az agymosás ér el hozzájuk, amivel ráadásul folyamatosan, alaptalanul ijesztgetik őket. A manipulációban jó a Fidesz, nem a gazdasági döntésekben.
2020. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt még értem, hogy valaki utálja a Fideszt. Azt is értem, ha valaki az ellenzéket is utálja. Amit nem értek, az az, ha emiatt nem jár szavazni, kitől és mit akar számon kérni, kitől és mit vár, hiszen ő csak sodródni szeret (vagy nem is tudja, hogy ezt teszi).


Kérdező, próbáltam jószándékkal arra gondolni, bizonyosdolgokat nem látsz. Ha szólnak, észreveszed. Tévedtem. Te nem akarsz látni. Csak teszel fel ártatlannak tűnő kérdéseket és szeretnéd visszaigazolva látni álláspontodat. Nos, nincs visszaigazolás, sőt, a továbbiakban értelmezés se. Ha akarod, az eddigiekből megtudhattad. Ha nem akarod, a te problémád. Lehetnek kérdéseid, majd megválaszolod magadnak, majd megkeresed a veled egyetértőket, ha kétségeid támadnak, megoldod, ha problémák adódnak, felismered és kezeled. Az értelmesek is ezt teszik. Próbálnak segíteni, de nem minden áron. Valamit a másik félnek is hozzá kell tenni.

2020. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!