Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vezetik be a kötelez...

Miért nem vezetik be a kötelező távoktatást egyetemeken és középiskolákban?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ha a diákok egy részét kivonnánk a reggeli tumultusból már egy kicsit visszafoghatóbb lenne a járvány terjedése. A környező országokban már mindenütt átálltak a digitális oktatásra. Mielőtt bárki betámadna, hogy diák vagyok és tanulnom kéne, nincs így, dolgozok. De reggel ami a 4-6-on van az szörnyű, sok diák egymás hegyén hátán, a többi tömegközlekedési eszközről nem is beszélve. Az általános iskolásokat nem tenném át digitálisra, ők még nem tudják, hogy kell tanulni. Sokan támadták, a távoktatást, hogy nem tanulnak a diákok, szerintem aki akar az tud tanulni. Egy 14-15 éves gyerek és afölött már el tudja dönteni, hogy akar-e vagy sem.
2020. okt. 25. 12:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem is át kéne állni
Igen, de az általános iskolákban is be kéne vezetni
Elég lenne az egyetemeken
Nem, nem tehermentesítene semmit a távoktatás
58 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Sok oka van, közöttük a legnyomósabb, nem adottak a feltételei. Ideiglenes megoldásnak a semminél jobb. Valódi megoldásnak kivitelezhetetlen. Legalábbis jelenleg a normál oktatás töredékére se képes.
2020. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
A veszélyeztetett korban levő tanárokat és azokat a gyerekeket kéne kivonni csak, akik ilyen szülőkkel rendelkeznek. Ez viszont - főleg a magyar pedagógusi réteg miatt - kivitelezhetetlen szerintem.
2020. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

A középiskolákban, egyetemeken rég be kellett volna vezetni.

Elég sok egyetem él is vele egyébként.


Az általánosban nagyon kivitelezni ezt, mert ott kicsit a gyerekek, nem tudnak önállóan úgy tanulni, mint egy középiskolás, egyetemista.

2020. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Mert A-L-K-A-L-M-A-T-L-A-N?
2020. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyetemeken miért nem adottak a feltételek? Szerintem ott azért bőven kivitelezhető lenne. Tudtommal pl a BME-n teljesen nappali oktatás van és bejárnak. Miért?
2020. okt. 25. 12:47
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Többek között azért, mert ilyen a kancellári utasítás és félnek. Másik ok, hogy tavasszal kipróbálták. A tanárok megfeszültek, a hatékonyság csökkent, a diákok rosszul vizsgáztak. De biztosan van olyan tulajdonsága is, ami jó volt.
2020. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Az Amerikai Egyesült Államokban régóta van internetes távoktatás a felsőoktatásban. Ki a világ vezető hatalma és ki van még mindig az élen a fejlesztésekben? Mi akik ragaszkodunk a régi szokásainkhoz vagy az újító Amerikai Egyesült Államok?
2020. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Jó pár tanár meghalt már.
2020. nov. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Van másik.
2020. nov. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez az, hogy nincs. Így is hiányszakma.

Nem vezetik be, mert nem adottak a feltételek. Meg ne ám, hogy ne neki legyen igaza.

2020. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!