Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ésszerű lehet az elméletem az...

Ésszerű lehet az elméletem az európai minimálbér Magyarországon történő bevezetésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A napokban Dobrev Kláráék állítólag kiharcolták hogy Magyarországon is bevezetésre kerüljön az EU-s minimálbér, persze azért ez még nem ennyire egyszerű, mivel több szinten is át kell mennie a dolognak. Na most én azon gondolkodtam, hogy ha mondjuk lenne 250.000 Ft a garantált bérminimum, amit ugye mindenkinek kötelezően kéne fizetni akinek van legalább középfokú szakmai végzettsége, akkor az összes munkahely még jobban, sokkal nagyobb rotálással venne fel dolgozókat. Tehát szerintem több lenne a munkanélküli mint most. Mivel ha pl. a piripócsi Józsi és tsa. Kft. (csak egy példa) 250e Ft nettót kellene hogy fizessen a takarítónéni Marcsikának akkor nemhogy kb. csőd szélére kerülne a cég, de minden bizonnyal elbocsátások is lennének. A multik már talán kevésbé éreznék meg mindezt, de 4-5 főt alkalmazó kkv-k biztosan.


Ti mit gondoltok?


2020. okt. 28. 18:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
Rohadtul nem lesz mostanában európai minimálbér. Felesleges beszélni erről, több kárt okoznának vele mint hasznot. Kinek lenne kerete a multikon kívül havi 250+ ezret fizetni a semmilyen munkáért is?
2020. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
43%
Ökörség. Az egészet a DK-sok találták ki, hogy 2 év múlva kapjanak elég szavazatot az országgyűlésbe való részvételhez. Nonszensz.
2020. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia Kérdező!

Vidd tovább a gondolatodat légyszíves,hogy a piripócsi + a kkv-k milyen okból mennek tönkre!

2020. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Én beleolvastad, hogy miket irkáltak Klára asszony FB oldalán a szektatagok: azt hiszik, hogy majd az EU kisegíti ingyen pénzzel a vállalkozókat, meg majd Fletó visszateszi a 10 év alatt a Fidesz által összeharácsolt vagyont, de van olyan is, aki szerint ha nem épül stadion, abból majd finanszírozni lehet ezt az egészet...


A valóság azonban az, hogy már előre közölték a "torvényalkotók" az EU-ban, hogy ha lesz is "törvény" erre, az nem lesz kötelező érvényű a tagországokra.


Szóval ez az egész csupán színjáték.

2020. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Jó szar lenne, a mostani minimálbért sem tudják a KKV-k kigazdálkodni. Legyen akkor egységes jövedelmet terhelő adózás, annak lenne értelme.
2020. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
250 ezer minimálbérnek igen kevés. Mármint Eu minimálbérnek. Minimum 500 ra meg kellene emelni.
2020. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Ez jó lenne teszt kerdésnek a választó bizotság előtt, hogy a sik hulyéket ki lehessen zárni a választásból.


Ön szerint az lesze EUs minimálbér Magyarorszàgon?


a, Orbán takarodj!


b, Nem


c, Nem értem a kérdést, DKs vagyok.


d, Igen, és ingyen sör.

2020. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

XD

"a"válasz.>Nem kormánypárti

"b" válasz>független

"c" válasz>megosztó,uszító

"d" válasz>degradáló.

Mi ez?

Új konzultáció?

2020. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Teszt amin megbuktál volna! Ez garantálná hogy véglények ne szolhassanak bele az ország sorsaba.


A helyes válasz a "b"!

Aki bekarikazza az mehet a fülkébe szavazni akira akkar.

A többi vagy keptelen felfogni minimalis szinten a gazdasagi tarsadalmi összefüggeseket, vagy képtelen elvonatkoztatni a politikai elvakultsagatol és egyszerűen megadni a helyes valaszz. Te az utobbi vagy.

2020. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező az első kategoria.
2020. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!