Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mentősök (és közalkalmazotta...

A mentősök (és közalkalmazottak) bérét miért nem a mindenkori minimálbérhez igazítják?

Figyelt kérdés

A mentősök (és minden közalkalmazott) bérét minden évben szépítgetik, de az alap viszonyítás még mindig a 2014-es minimálbérhez történik.

Miért nem aktualizálják és rögzítik a mindenkori minimálbérhez? Még így se keresnének jól, de legalább egy kezdő mentőtiszt (egyetemi végzettséggel) nem bruttó kb 280 ezret, hanem majdnem 400 ezret kapna (ami nettó 190 helyett olyan kb nettó kb 270) + ugye a pótlékok.



2020. okt. 29. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyiért is elvégzik a munkát, miért emeljenek nekik?
2020. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Akik 10 év alatt nem nyúltak a közalkalmazotti bértáblához, azoktól nem várjál nagy csodát. Sőt még el is ismerik, csak tenni nem igazán akarnak ellene. Még a végén nem jutna pénz a saját fizetésük megemelésére.
2020. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

"Ha ennyiért is elvégzik a munkát, miért emeljenek nekik?"


Pont ez az, hogy nem végzik el te ostoba.

Olyan hiány van, mint az állat, szerinted miért zár be egyre több eü intézmény?

Látszik, hogy te is olvastál valamit, aztán azt büfögöd vissza.

2020. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

#2 Miért írsz olyanról amiről fogalmad sincsen?

A közalkalmazotti bértába a minimálbértől függ. Mindig.

2011-ben a bértábán 78000-290000 között voltak a bérek, a 2020-as 161000-es minimumtól megy 322000-ig.

[link]

[link]

2020. okt. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4


Azért megtisztelő, hogy jobban tisztába vagy a saját fizetésemmel, mint én magam. Amúgy én csak drága kormányunkra hivatkoztam.


"A közalkalmazotti bértábla 2008 óta nem változott. A közalkalmazotti jogviszony előmeneteli rendszere pedig több szempontból kontraproduktív, és nem nyújt biztonságos életpályát"

Forrás: Emberi Erőforrások Minisztériuma 2020.


"A közalkalmazotti bértába a minimálbértől függ. Mindig."


Persze, mert minimálbérnél és a garantált bérminimumnál kevesebbet nem adhatnak.


"2011-ben a bértábán 78000-290000 között voltak a bérek, a 2020-as 161000-es minimumtól megy 322000-ig."


Ennek egyszerű oka van. "közalkalmazotti fizetési osztályok első fizetési fokozata szerinti garantált illetmények havi összege forintban"


Minden többi fokozathoz tartozik egy szorzószám. Mivel kibővítették 3 fokozattal, mivel emelkedett a nyugdíjkorhatár, ezért emelkedett 322 ezer forintig, ami a munkában eltöltött évekkel emelkedik, például a 15. fokozat azt jelenti, hogy 43 ledolgozott év van mögötte.


Ha megnézed 2011-es táblázatba a J Fizetési osztály 14. fokozatban és 2020-ban J Fizetési osztály 14. fokozatban ugyanúgy 289 300 Ft szerepel(1 forint szerintem csak kerekítésen múlt)


Ha nem hiszed el, hogy semmi sem változott a plusz fokozatok bevezetésén kívül a bértáblázatban, akkor ajánlom, hogy hasonlítsd össze a 7. melléklet a 2013. évi CCXXX. törvényhez és a 6. melléklet a 2019. évi LXXI. törvényhez.

2020. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 Figyelj, az hogy maga a tábla rendszere nem változott az nem azt jelenti amit te leírtál "10 év alatt nem nyúltak a közalkalmazotti bértáblához". Hiszen ott van, változott.

Igen, nagyon alacsony a bér ami benne van. Igen, sokkal magasabbnak kellene lennie. Ettől még kérlek értsd meg, hogy amit ott leírtál arra a válasz helyes volt. Ahogy pontosítottad, bővebben leírtad, úgy persze hogy nem.

Nem vagyok gondolatolvasó és szerintem itt más se, reagálni arra lehet ami le van írva. Velem fordított esetben is pontosan így van.

2020. okt. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem a mindenkori minimálbérhez igazítják? Mert Fidesz.


Ha a fizetések gatyába rázásába fektetnék a milliárdokat, miből híznának meg olyan pofátlanul anyagilag?

2020. okt. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

#6


Amíg a költségvetési törvénybe garantált illetmény 69 000-tól(2008-as minimálbér) 154 500-ig terjed.


Az, hogy függ a minimálbértől, az azt jelentené, hogy A 1-ben a mindenkori minimálbér lenne és ahhoz mérten változna a többi is. Ebben az esetben az első fizetési fokozat 161 ezertől 246 ezerig terjedne. Pontosan ezt akarják a tanárok is, hogy az illetményalapot kössék a mindenkori minimálbérhez.


Állításom valóban pontatlan volt, mert annyi változott, hogy betettek újabb három fizetési osztályt, viszont semmilyen más változás nem volt.


Az, hogy van egy másik törvény , ami kötelezi a minden magyarországi munkáltatót , hogy adott összegnél kevesebbet nem adhatnak és ez felülírja

a bértáblát, az nekem nem azt jelenti, hogy bármit is változtattak rajta, csak annyit, hogy le vagyunk sz@rva.


Ahol én dolgozok senki sem tekinti a minimálbér emelést érdemi változtatásnak, sőt erről az érvelésről nem is hallottam.

2020. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Nem tudom mi a nehéz abban hogy megnézd a linket amit a válaszba raktam? Ott van benne hogy a 2020-as bértábla A1 161000, azaz a mostani minimálbér. Mi kell még hogy lásd ez nem a 2008-as minimálbér összege?

Igen a tanárok most ÚJRA hozzá akarják kötni a minimálbérhez. De pár éve éppen ők kérték hogy attól válasszák el.

2020. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


Hiába linkeled be, attól az még nem a törvénybe rögzített valós közalkalmazotti bértábla. A központi költségvetési törvénybe miért nem ezt látom?

2020. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!