Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a minimálbér jelenleg...

Ha a minimálbér jelenleg Magyarországon 93 ezer Ft (ami elvileg a minimum középiskolai végzettségű emberekre vonatkozik), akkor a közalkalmazotti bértáblát miért nem ehhez igazítják?

Figyelt kérdés
Pl. a D fizetési osztályba sorolt személyek (középiskolai végzettségű) 79 ezer Ft-ra jogosult, az E is (az egyetemi, főiskolai végzettséget nem tanúsító felsőfokú szakképesítéshez kötött munkakör vagy a középiskolai végzettséghez kötött akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképesítéshez kötött munkakör) csak 89 ezer Ft-t kap. A minimálbér pedig 93 ezer Ft, mint ahogyan említettem, ez középiskolai végzettségű emberekre vonatkozik. Most akkor hogy van ez? Mert nem értem...
2012. jan. 27. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A minimálbér a versenyszférára vonatkozik!


A közalkalmazottakra a közalkalmazotti törvény és a közalkalmazotti bértábla az irányadó! Ezen bérek pedig 2008-tól be vannak fagyasztva!

2012. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áhá, így már érthető! Köszönöm a választ! :)
2012. jan. 27. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
A 93000Ft nincs végzettséghez kötve. Tehát az is megkapja, aki óvodában megbukott játékból.
2012. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, félreolvastam a törvényt, a középiskolai végzettség a bérminimumra vonatkozik, ezen a héten eléggé indiszponált vagyok, mea culpa.
2012. jan. 28. 01:17
 5/8 anonim ***** válasza:

a minimálbér NEM CSAK a versenyszférára vonatkozik


teljesen általános


mindenkire vonatkozik - legyen az bármilyen foglalkoztatási jogviszonyban is!


min.bérnél kevesebbet nem kaphat a D fizetési osztályban lévő közalkalmazott sem

a bértábla az arányosításhoz van

hiába van benne 79, a min.bért kell adni

2012. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát ez azt jelenti, hogy A-E fizetési osztályig mindenki 93000 Ft-t kap?
2012. jan. 28. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:

annyit biztosan megkap, igen

de aki sok éve dolgozik ott

az többet is

ki kell számolni bértábla alapján

a 79 ezer ft az a bázis (arra kell szorzókat feltenni)

de ha végeredmény min.bér alatti

akkor a min.bér jár

2012. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem, ez tiszta sor. Ezt is csak most olvastam: "A bértábla alkalmazását szintén befolyásolja a minimálbér. Akinek a táblázat alapján kiszámított bére a minimálbér alatt maradna, annak fel kell kerekíteni a fizetését." Akkor már csak egy kérdésem maradt: kedves első válaszoló; honnét vetted, hogy a minimálbér csak a versenyszférára vonatkozik? :D
2012. jan. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!