Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon tényleg túl...

Magyarországon tényleg túl sok a diplomás vagy ez csak a nem diplomások károgása?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom egyre gyakrabban, hogy túl sok a diplomás az országban. Ha a közvetlen környezetemben nézek szét én is tapasztaltam már a "jelenséget", 10 közeli ismerősből legalább 6 diplomás, ami szerintem elég nagy arány. És azt is hozzá kell tenni, hogy ezek nem úgynevezett büfészakos diplomások, mivel a zöme infó mérnök, közgazdász, közlekedés mérnök. Többeknek Msc-je is van. Ebből kifolyólag - és itt leszögezném hogy egyáltalán nem vagyok Fidesz szimpatizáns! - gondolom úgy, hogy az utóbbi években/évtizedben igenis kialakult Magyarországon egyfajta jóléti állam és ez nem csak a nyugati országrészre igaz, hanem az kb

mindenhova, maximum Borsod megyét nem beleszámítva. Ha valóban annyira nagyon nagy éhínség és nyomor lenne akkor az egyetemek nem "okádnák" magukból a diplomásokat és nem lenne ekkora verseny a munkaerőpiacon, hogy konkrétan 1 OKJ-s végzettségű embernek 0 esélye van a diplomás tömeggel szemben. Arról nem is beszélve, hogy az én korosztalyomban (25-30) mindenki talál munkát a szakmájában és azért nem szar fizetésekért. (250 nettó <) Mi a véleményetek?



Egy nem diplomás :)


2020. okt. 30. 07:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#9/10

Tervezői munka is ugyanúgy ki van szervezve és hatalmas pénzeket lehet keresni belőle pl. mérnökként/informatikusként. Akkor már inkább az a probléma gyökere, hogy mi Németországnak tervezünk és nem magunknak (saját gazdaság híján).

2020. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha újra kezdeném, akkor gipszkartonosnak, klímásnak, vagy víz-gáz-fűtésszerelőnek mennék. IT+közgazdász diplomával sem keresek rosszul, de így mégjobban keresnék.
2020. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó én inkább kőműves segédmunkás vagy szobafestő mázoló akarok lenni, pedig 3 diplomám van.
2020. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#11 Ugyan erre celoztam en is.
2020. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13,



a szakmunkások lehet most jól keresnek,de nézd meg mit tesznek érte.


Én télen fűtött, nyáron hűtött irodában,illetve home officeban, tisztán maradva, kényelmesen, megkeresek havi nettó 470-et.

Nem dolgozok hétvégén, a túlóra sem gyakori.

Ha nem tetszik, meg váltok.



A szakmunkás akkor keres jól, ha kidolgozza a belét.

Nem beszélve, nyelik a mérgező hígítót, festéket.45 éves korukra roncsok lesznek, mindenféle egészségügyi problémával.

Plusz, alkalmazottként a kkv-k trükköznek a bejelentéssel, szabikkal, órákkal.

2020. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#11 Igen, egyébként az agyelszívás is probléma. De egyébként meg, ha pl menő informatikus lennék valamelyik ágán, vagy sebész és ugyanazért a munkáért a német 2,5 annyit fizet, mint a magyar, hát... kevés olyan van, aki inkább itthonra és nem kintre dolgozna - és akkor azt eléggé meg is kéne becsülni.
2020. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Uniós arányokat tekintve nálunk kevés diplomás van.
2020. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#6: "Hát neked se erősséged a matek, (...)"

- Csak abból élek. Nem is rosszul. :D


"(...) de nem baj, a lényeg, hogy jól visszaokádtad azt, amit valahol olvastál, nem értettél, de tetszett, szal terjeszted."

Nézzél KSH adatokat.

2020. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 15/18


Pontosan mit csinálsz az irodában havi 470-ért? Én biztos vagyok benne hogy szinte semmit. Csak egy betanított kattintgató vagy, semmi több.


Nem véletlenül egy legalja csőd ez az ország.


Csak azért kérdezem, mert úgy tűnik nem esett le, hogy csak gúnyoltam az előző hsz-előt, ez egy szarkasztikus hsz volt...

2020. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
31%
Túl sok van, kétkezi munkások kellenének. Normálisan megfizetve.
2020. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!