Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon tényleg túl...

Magyarországon tényleg túl sok a diplomás vagy ez csak a nem diplomások károgása?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom egyre gyakrabban, hogy túl sok a diplomás az országban. Ha a közvetlen környezetemben nézek szét én is tapasztaltam már a "jelenséget", 10 közeli ismerősből legalább 6 diplomás, ami szerintem elég nagy arány. És azt is hozzá kell tenni, hogy ezek nem úgynevezett büfészakos diplomások, mivel a zöme infó mérnök, közgazdász, közlekedés mérnök. Többeknek Msc-je is van. Ebből kifolyólag - és itt leszögezném hogy egyáltalán nem vagyok Fidesz szimpatizáns! - gondolom úgy, hogy az utóbbi években/évtizedben igenis kialakult Magyarországon egyfajta jóléti állam és ez nem csak a nyugati országrészre igaz, hanem az kb

mindenhova, maximum Borsod megyét nem beleszámítva. Ha valóban annyira nagyon nagy éhínség és nyomor lenne akkor az egyetemek nem "okádnák" magukból a diplomásokat és nem lenne ekkora verseny a munkaerőpiacon, hogy konkrétan 1 OKJ-s végzettségű embernek 0 esélye van a diplomás tömeggel szemben. Arról nem is beszélve, hogy az én korosztalyomban (25-30) mindenki talál munkát a szakmájában és azért nem szar fizetésekért. (250 nettó <) Mi a véleményetek?



Egy nem diplomás :)


2020. okt. 30. 07:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítani kell a szóhasználatot: a diploma csupán végbizonyítványt jelent és nem kifejezetten felsőfokú ismereteket. Így sokszor emeltebb szintű középfokú szakismeretekkel rendelkezők is "diplomát" kapnak, dietetikus, szülésznő, ápoló stb.

Ha egyetemi végzettségre gondolunk, akkor nem az a gond, hogy valakinek az adott szakterületen sikerült ismereteket szereznie ill. átment megfelelő vizsgákon, hanem az, hogy ezek az emberek a végzettségüknek megfelelő szakterületen nem magas fokú teljesítményt igénylő munkát végeznek ill. igazolhatóan a valóban magas fokú teljesítmény nem a vezető beosztású diplomásokhoz fűződik. Vagyis a társadalom nem megfelelően használja fel az emberi tudásanyagot.

Azért nem kell túlértékelni a "kétkezi munkások" teljesítményét sem, mert az elmúlt 3 évtizedben hihetetlenül romlott a középfokú szakképzettségűek tényleges szakképzettségének színvonala. Ezek többnyire kifejezetten betanított munkák lettek (gipszkarton szerelés, klímaszerelés).

2020. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!