Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon tényleg túl...

Magyarországon tényleg túl sok a diplomás vagy ez csak a nem diplomások károgása?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom egyre gyakrabban, hogy túl sok a diplomás az országban. Ha a közvetlen környezetemben nézek szét én is tapasztaltam már a "jelenséget", 10 közeli ismerősből legalább 6 diplomás, ami szerintem elég nagy arány. És azt is hozzá kell tenni, hogy ezek nem úgynevezett büfészakos diplomások, mivel a zöme infó mérnök, közgazdász, közlekedés mérnök. Többeknek Msc-je is van. Ebből kifolyólag - és itt leszögezném hogy egyáltalán nem vagyok Fidesz szimpatizáns! - gondolom úgy, hogy az utóbbi években/évtizedben igenis kialakult Magyarországon egyfajta jóléti állam és ez nem csak a nyugati országrészre igaz, hanem az kb

mindenhova, maximum Borsod megyét nem beleszámítva. Ha valóban annyira nagyon nagy éhínség és nyomor lenne akkor az egyetemek nem "okádnák" magukból a diplomásokat és nem lenne ekkora verseny a munkaerőpiacon, hogy konkrétan 1 OKJ-s végzettségű embernek 0 esélye van a diplomás tömeggel szemben. Arról nem is beszélve, hogy az én korosztalyomban (25-30) mindenki talál munkát a szakmájában és azért nem szar fizetésekért. (250 nettó <) Mi a véleményetek?



Egy nem diplomás :)


2020. okt. 30. 07:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok van, akik nem feltétlen tudnak/akarnak elhelyezkedni a saját szektorukban.
2020. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Nincs sok diplomás Magyarországon.


Károgás csak.

2020. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Károgás. Nyilván a felsőoktatás tömegessé tételével jelentősen megemelkedett a diplomások száma az elmúlt 30 évben, de ha a végzettség szerinti munkanélküliségi rátákat megnézed, akkor még mindig azt látod, hogy a diplomások csoportjában alacsonyabb, mint bármelyik végzettségi csoportban. Ergo a munkaerőpiac szempontjából biztosan nincs túl sok diplomás.


"Ebből kifolyólag - és itt leszögezném hogy egyáltalán nem vagyok Fidesz szimpatizáns! - gondolom úgy, hogy az utóbbi években/évtizedben igenis kialakult Magyarországon egyfajta jóléti állam (...)"

- Teljesen egyetértek. És ehhez nem kell Fidesz-fannak lenni (én se kedvelem őket), rengeteget nőtt az életszínvonal az utóbbi 10 évben.

2020. okt. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
Sok diplomás van. Csak jelentős részük bölcsész meg hasonló "keresett" diplomával rendelkezik, és még csodálkoznak hogy mehetnek a gyárba minimálbérért.
2020. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Ki gyártja ezeket a kérdéseket?


Ugyan olyan a stílusa mindnek, kb ugyanannyit ír, +enyhe provokáció.


Ezeket ugyanaz írja.

2020. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

"Ergo a munkaerőpiac szempontjából biztosan nincs túl sok diplomás."


Hát neked se erősséged a matek, de nem baj, a lényeg, hogy jól visszaokádtad azt, amit valahol olvastál, nem értettél, de tetszett, szal terjeszted.

2020. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ milyen diplomáról van szó. Rossz dolog általánosítani, de mégis humán tudományok között rengeteg olyan szakterület van, ami talán mint tudomány érdekes, de megélni nem lehet belőle. És ezt még az is tetézi, hogy ezekre a karokra járnak többnyire a "felvilágosult", "értelmiségi", "művészlelkek" akiknek a munka is büdös. Érdekes, hogy egy villanyszerelőt jobban lenéznek ezek az ""értelmiségiek"" mint egy Mekis kiszolgálót, holott ég és föld a különbség felelősség, tudás és kereseti szempontból is a villanyszerelő (vagy bármilyen más szaki) javára.
2020. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
GDP alapján a diplomásokból nem lehet túl sok sosem. Ha esetleg azok a diplomások informatikusok, mérnökök, orvosok és kutatók, akkor meg külön jót tesznek a fenntartható és magas GDP-nek.
2020. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8 Rátapintott a lényegre. Az hogy diplomás, önmagában nem reprezentatív a kérdés szempontjából.

Azon diplomás réteg bír érték, illetve GDP teremtő képességgel, akik megteremtik a társadalom számára a saját termék előállításának lehetőségét. Magyarországon ezen diplomások száma és szakértelme kevés. Köszönhetően a valóban nagy volumenű terméket előállító cégek, vállalatok hozzánk kiszervezett összeszerelő folyamatának, amiben a magyar diplomás réteg nem fejlesztés és termékfejlesztés szinten vesz részt, hanem javarészt gyártástechnológiai felügyelet szinten.

Tulajdonképpen ez az egész ország gazdasági helyzetének gyökér oka.

2020. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Uniós szinten akármilyen diplomáról van szó, arányaiban nálunk kevés van. Más kérdés, hogyha leakar az ember akasztani egy tényleg jó villanyszerelőt, burkolót, gázszerelőt akármit puskával kell vadásznia azt és majd 2 hónap múlva talán ráér. Ezzel csak azt akarom mondani, hiába van ma X diplomás és Y szakember, ha a tudása semmit nem ér, akkor az olyan mintha nem lenne és a magyar oktatással ez a legnagyobb probléma.
2020. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!