Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiataloknak azért rokonszenv...

A fiataloknak azért rokonszenves a DK mert Gyurcsány Ferenc az Őszödi beszéd során egy laza káromkodós pali benyomását keltette? Valami oka csak van, hogy Feri egyre több fiatalt tud megszólítani.

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem a juttatás érdelne, hanem az, hogy, ha bruttó 120 volt, az mennyi volt nettóban. Lusta vagyok keresgetni, és elég fiatal voltam még akkor, éppen dolgoztam 1-2 nyarat, azt csoki.


Viszont nem tudom miért, de nekem most sem tünik olyan hude jónak a helyzet, 33%-ot vonnak tőlem, ami azért nem épp kevés. Ez a szám külföldön jóval, jóval kevesebb volt, és még is minden jobb volt. Én nem annyira ajnároznám azt ami van, de továbbra sem szavaznék Gurcsányra.

2020. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

10


Közben meg nem kap ennyit a diplomás szociális munkás, én inkább ezt magyaráznám meg, ha megtudnám :D

2020. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#10 vagyok:


A közszféra fizetés szempontjából totálisan hülyére van véve.


Betanított kőművesként 13.000-t kapok, a szakmunkás kolléga 16.000-t. Naponta!

2020. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

Továbbra sem értem miről beszélsz. Mi köze van annak hogy ma ki mennyit keres ahhoz hogy akkor mennyi volt az szja.

Megkérdezted hogy anno Gyurcsány alatt mennyi volt az adóprés.

2020. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a közalkalmazottak kihasználását, és hülyére vételét hasonlítottam össze akkor, és most!


Megnéztem a közalkalmazotti bértáblát, és nem akartam hinni a szememnek!


I fizetési osztály: az adott munkakör betöltéséhez szükségszerű rendelkezni vagy egy egyetemi diplomával, valamint a szakképzettséget igazoló oklevéllel, valamint ezek mellé meg kell szerezni a jogszabályban előírt szakvizsgát, vagy a jogszabályban azzal egyenértékűnek elismert vizsgát igazoló oklevelet; vagy egy egyetemi diplomával kell rendelkezni, valamint a szakképzettséget igazoló oklevéllel.


Ha így lehúzott legalább 35 évet, akkor kereshet 321.746 bruttót, vagyis 213.961 Ft nettót!



Mi a faxom folyik itt? Egy segédmunkás ALAPBÓL többet keres, mint a legmagasabb fizetési osztályba tartozó közalkalmazott?????


MERT TÖBBET KERES!

2020. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig nem tudjuk mekkora volt az adó, mert egyetlen dolgot mazsoláztál ki. Továbbra is várom, hogy bruttó 300 mennyi nettó volt akkor.
2020. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#14

A nettó bérek változását ez a diagram mutatja meg jól láthatóan (nem ezt kérdezted de ide tartozik): [link]

A kérdésedhez ebben a táblázatban láthatod a bruttó és nettó átlagbért az évek során, mellette ott van a reálérték változása is ami az inflációt is figyelembe veszi. Ez fontos, mert lehet hogy bruttóban jelentősen emelkedett, de mégis kevesebbet ér nettóban - azaz nagyobb lett belőle az elvonás pl. 2006 vagy 2012, vagy kisebb emelkedésnél több marad, mert csökkent az elvonás mint 2008 vagy 2013.

[link]

Az adókulcsokat meg évenként itt tudod megnézni. Mostanra kicsivel javult még, 15%-os egykulcsos adózás.

[link]

2020. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó!
2020. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!