Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » EZ lenne Nagy diktatúra?

EZ lenne Nagy diktatúra?

Figyelt kérdés
Rá bukkantam egy Orbánt támadó külföldi videóra. Amelyet még annó az ALDE készített, azzal riogatták az Orbánfóbiásokat hogy Simicska Lajos, Tiborcz István, Garancsi István és Mészáros Lőrinc kapta 2010 és 2016 között a közbeszerzési megbízások 5 százalékát. Vagyis 95 százalékban nem Fideszközeli válalkozások nyerték azokat. [link]

2020. nov. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
81%
A diktatúra nem arról szól elsősorban, hogy ki kapja a közbeszerzéseket.
2020. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
67%

Igen kérdező, ez a NAGY diktatúra.

Ahogy a jogállamiság megsértése is az, amikor egy tagállam az uniós csatlakozási szerződésben rögzítettek szerint maga dönt a kizárólag tagállami hatáskörbe tartozó kérdésekben, mint a felsőoktatási törvény, vagy ha elítél a magyar bíróság valakit tiltott önkényuralmi jelkép viseléséért, mert azt tiltják a magyar törvények és ebbe szintén nincs joga beleszólnia az uniónak.

Ja, meg olyan NAGY fasizmus van, hogy megjelenhetett az utcákon egy olyan plakátkampány, amiben a gyermekvállalásra ösztönöznek, vagy a gyerek felnevelésére, örökbe adására és nem az abortuszra.

2020. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
70%
Ot szazalek, tejoisten, hol elsz... En mar mashol, de az orszagom sajat halottamnak tekintem es gyaszolom.
2020. nov. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes videó, így, a távoli múltból. Hogy mik fel nem bukkannak 2020-ban.

Mondjuk a videóban nem közbeszerzéseket, hanem "elnyert szerződéseket" emlegetnek, de nevezzük csak nyugodtan elnyert pályázatoknak. (Mert nem mindegy. Ez azért nem mellékes dolog.)

Tényleg 5%-ot mondanak a videóban és azt, hogy ezek a szereplők átlagosan 13-szor annyi pályázatot nyertek el, mint mindenki más. De nyilván beleértve minden magyar vállalkozást, amely valaha is pályázott és nyert EU pénzt (Széchenyi terv) akármelyik ginop pályázattal. Így már azért nem tűnik kevésnek az 5%. Ami érdekes így a múltba révedve, hogy Simicska már nem barát, hanem ellenség.

Ezek az aljas orbánfóbiások, mi mindenre képesek voltak, még rajzfilmet is készítettek. :) Vajon mennyibe kerülhetett?

2020. nov. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
74%
Nem ettől van diktatúra. Amúgy meg nem néztem a videót mert faszbuk, de nem az számít hogy mennyit, hanem hogy milyen értékben.
2020. nov. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mi köze a közpénz barátok részére átjátszásához a diktatúrának? Amúgy az 5% az összegben mennyit jelent? Mármint az az 5% (darabra) hány százalékot jelent a közbeszerzések ÖSSZEGÉT tekintve?


Ja és ha "csak" 5%-ot játszottak át a haverok kezére, akkor már minden teljesen legitim, nincsittkéremsemmilátnivaló? A másik oldal úgyis többet lop? Apropó többet. Mennyi is az annyi? Mondhatod darabra is! (Ja, tudom: már csak a felmerülő kérdéseim miatt Soros katonája és Gyurcsány seggnyalója vagyok, ezt fölösleges is hangoztatnod, mert az értelmes emberek előtt csak magadat és a "tiszta" pártodat ásod el).

2020. nov. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
És a többi 95% ezért mennyit játszottak át?
2020. nov. 3. 08:20
 8/52 anonim ***** válasza:
64%

A közbeszerzések 5%-a, ami összegszerűen 25-30%....


Ellenben diktatúra nem ettől van, ennek a helyes megnevezése korrupció.

2020. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Eddig azt ondolta mindenki hogy a közbeszerzési pályázatokat csak Fideszes oligarcha nyerheti, viszont én most megcáfoltam hogy nincs gazdasági diktatura mert másoknak is hagynak helyet.
2020. nov. 3. 08:36
 10/52 A kérdező kommentje:
Más nagyválalatok mennyit nyernek?
2020. nov. 3. 08:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!