Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos lehet az igény, hogy...

Jogos lehet az igény, hogy aki többet fizet be a TB kasszába, az jobb, komfortosabb ellátást kaphasson az egészségügyben?

Figyelt kérdés

[link]


Majka osztotta meg a véleményét a helyzetről:


"Ez a celebeknek járó magánszoba, míg más többágyas putriszobában tengődik - mondta, majd kifejtette, hogy a szoba nem feltétlen celebeknek jár, „hanem azoknak, akiket el akarnak dugni más elől, mert a jelenlétük megzavarhatja a sima kórházi ellátást". A zenész úgy érzi, hogy jogosult a pozitív diszkriminációra:


"Én egy évben annyi, de annyi pénzt fizetek be a jól menő magáncégekből az egészségügyi ellátásba, hússzor többet, mint más ember, akkor azt gondolom, hogy nem baj, ha van valami extra ellátás ezért a pénzért".



2020. nov. 17. 00:06
A kérdező szavazást indított:
Jogos, igaza lehet.
Nincs igaza, egyenlőségnek kell lenni a betegeknél.
Nem tudom, nekem mindegy.
45 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%

Full jogos, én is százezreket fizetek be havonta, mégis ugyanazt a szar ellátást kapom, ráadásul ritkábban, mint egy hajléktalan.


Ha lehetne választani, hogy az ellátás összege menjen magán egyezségügybe, simán azt választanám

2020. nov. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
82%
Nem jogos, ez nem így működik. A szolidaritás elve jó, de kicsit finomítani kellene a mostani rendszeren.
2020. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
44%

Örülök, hogy kiírtad.


Ki az értékesebb ember? Egy 3 műszakos gyári munkás vagy egy országosan ismert énekes? a válasz egyértelmű.

2020. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi erővel lehet legyen többször beteg! :)

Engem nem zavart volna meg, mert fel sem ismerem.

2020. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
67%

Vagy időnként törje össze az autóját, ha 10 éve nem volt balesete.

Ez a szegény buta ember nem tudta értelmezni, hogy mit is jelent a TB.

2020. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem jogos meg nem jogos kérdése, ez a TB nem így működik.

Azt meg lehet beszélni, hogy plusz hozzájárulásért lehessen plusz szolgáltatást az állami kórházban is kapni - így működnek most is a "VIP" szobák, az egyágyas szobákért helyenként pluszt kell fizetni szülészeten. Ezt lehetne további kényelmi szolgáltatásokkal bővíteni, hogy pl. az étkezés legyen választható és a kórházi koszt helyett mondjuk napi 1000Ft-ért vihesse be az ebédjét más cég a betegnek, meg hasonlók.

Az is lehet megbeszélés tárgya, hogy eldöntsük mi tartozik bele az alapszolgáltatásokba és akinek nincsen saját biztosítása vagy nagyon alacsony az összeg amit befizet, az ehhez férhessen hozzá csak, pl. akiknek az állam fizeti (önkormányzat) a TB-jét vagy csak a havi minimális összeget fizetik be, ami most 7700Ft ha jól emlékszem. De ebbe is bele kell tartozzon minden műtét és orvosi ellátás ami fontos, csak meghatározunk olyan nem létfontosságú szolgáltatásokat amik nekik nem alapból járnak. Én magam ezt sem pártolom, de beszélni lehetne róla.

Azért társadalombiztosítás, mert éppen az a lényege, hogy mindenki arányosan fizeti, a jövedelme arányában - mint a jövedelemadót az államkasszába - és ebből van fedezve mindenki ellátása. Azé is aki még nem tud dolgozni mert gyerek, meg azé is aki már nem tud dolgozni, mert nyugdíjas vagy éppen mert beteg.

Aki azt hiszi hogy semmit nem kap a befizetéséért cserébe, mert most dolgozik és közben nem kerül orvoshoz, az nem veszi figyelembe, hogy gyerekként, diákként is ebből kapott meg minden ellátást és amikor majd nyugdíjas lesz, akkor is ebből fogják kezelni, legyen az bármilyen költséges.

2020. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
17%
Jogos. Én havonta 73 ezret fizetek, ellenben aki nem dolgozik vagy minimálbért keres, mert lusta volt tanulni, fejleszteni magát az csak pár ezer forintot. És ugyanazt az ellátást kapjuk. EÜ tekintetben az amerikai rendszer jó lenne itthon.
2020. nov. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
34%
Már bocs a lepontozóknak, de az a 73 ezer jöhetne zsebbe is. Ha orvoshoz megyek amúgy is magánba járok. 5 éve nem voltam állami eüben. Add össze az összeget mennyit költök tök feleslegesen.
2020. nov. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
69%

Én is közel annyit fizetek, mint a 7-es. Mire is? Omladozó vakolat, éves várólisták, kórházi fertőzések, bunkó személyzet, és még hálapénzt is várnak.

Legalább kiszállni lehessen már, ne automatikusan vonják le.

Ennyiből luxus magán ellátás jönne ki.

2020. nov. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem általános, hogy valaki hétszázezer nettó fölött kapjon, bár én nem pontoztam.


Amúgy azt gondolom, hogy nem teljesen jogos, hogy egy tanár vagy egy kezdő orvos alacsonyabb ellátást kapjon, mint egy informatikus, de a másik irányból én is szeretnék jobb ellátást kapni, mint mondjuk egy kitartott nő vagy egy munkakerülő, a szülei nyakán élő munkakerülő, szóval megértem.


Szerintem amúgy az pl. már nagy dolog lenne, ha meg lehetne adni ételintoleranciákat és a gluténmentesen étkezőknek nem adnának kenyeret, vagy legalább a magánegészségügybe járók jó része az állami egészségügynek fizetné a hálapénzt központilag... De amúgy nekem a német ellátási rendszer is szimpatikus, ahol te döntöd el, hogy melyik biztosítási konstrukciót kéred.

2020. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!