Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy Magyarországon dolgozó...

Egy Magyarországon dolgozó állami tanár tud keresni 5000 lejnek megfelelő forintot, mint a román kollégája?

Figyelt kérdés
Mekkora a fizetése egy legmagasabb fokozattal rendelkező középiskolai tanárnak, sok (20-30) év régiséggel, úgy hogy osztályfőnök is meg minden extra dolga van, ami a bérét emelheti? Eléri a román bérszintet, ahol átszámolva 400k környékén van a bérplafon?

2020. nov. 18. 10:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

10 Ha napi 10 órát dolgozol tanárként valamit nagyon rosszul csinálsz. Nem soztod be az idődet vagy túl sokat pepecselsz mindennel. Én már ránézésre látom dolijavításnál, hogy jó a levezetés vagy sem. Ugyanaz a tananyag évtizedek óta. Ugyanolyan feladatokkal mennek sablonra. Egy kirándulást, preoejtet teamek csinálnak együtt már az iskolákban is. Nem kell többet dolgozni mint amennyit bejársz


Emlékszem egyetemen is volt hogy egy egyszerű elektronika mérést 4 óra alatt sem fejezett be valaki. Én meg fél órán belül megvoltam hibastat számítással együtt. Van ilyen. Meg kell tanulni nem elpepecselni az időt

2020. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Én nem vagyok tanár, de látok tanárokat dolgozni.

Eleve 7-8órát ott vannak az iskolában. Saját szabadidejükben szervezik a diákok versenyeken való részvételét, kirándulásokat stb.

Lehet, hogy 2-3-an összeállnak, attól még ez ugyanúgy sok idő.

Mondjuk a számos, általa tanított osztály dolgozatainak javítása tényleg csak papírmunka, de abból elég sok. Figyelni kell, nehogy véletlenül benézzen valamit. Készül az órákra, mert egy normális tanár nem ugyanazt a sablont adja le mindig. (dolgozatokból sem!) Egyesek még teljesen ingyen pluszban ottmaradnak szakkört, valamire felkészítőt tartani.

Tehát egy tanár, aki tényleg rendesen dolgozik, minimum ötven órát dolgozik hetente.

2020. nov. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%

Nekem nem baj, ha nem tudod beosztani az idődet és sokat pepecselsz egy dolgon, de attól még nem kell ezt minden tanárra ráhúzni, mert az hogy mindenki 8-10 órát dolgozik az egyszerűen nem igaz. Az sem hogy 7-8 kell iskolában lenni. Nyilván ha olyan rosszra sikeredett az órarendje a lyukas órákat el kell tölteni valahol, de kényelmesen meg lehet csinálni mindent.


Versenyrészvételt sem nehéz szervezni. Jelentkezési lapokat kell kitőlteni. A szülők szoktak csúszni a jelzéssel, de azzal nem megy az idő. Néha ha elnézed a doli javítását kiosztásnál úgyis szól a gyerek. Ez nagyon ritka, mert 30 dolgozaot javítasz egymás után és már az eredményt a harmadik doli után számszerűen tudod, hacsak nem részletekbe javítod, de akkor az a te hibád.


Egy tanár igenis keres 450 ezret. Igaz ehhez már sokat kell a pályán lennie. De ha megnézed a gyári munkásokat, azok egész nap pörögnek, hajtják őket mint az állat 8-10 órákat és ennyit sem keresnek. Hol van ettől egy tanár?

2020. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Nehezen hiszem el, hogy te tanár lennél...

Mondom egy normális tanár, egy normális iskolában, gimnáziumban. Ők bizony szinte mind annyit dolgoznak, mint mondom.

Lyukas órák ritkák, viszont szinte mindig van legalább 7óra. +a tanítás előtti/utáni intéznivalók, amik a munkához tartoznak. Órára készülés. Ismertem jó párt tanárt, és emlékszem arra is, hogy még gimis koromban mennyi minden plusz tevékenységet vállaltak ingyen. (Megsúgom: ott a bértábla. Megnézheted, hogy milyen iszonyat keveset keresnek. )

Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. Nem is érdemel többet. De azok a tanárok sem sokkal, akik hozzád hasonlóan(ha tényleg az vagy) épp a túlélésre játszanak, valami gagyibb, laza iskolában, valódi elkötelezettség nélkül. Többek között ők is felelősek a gyári munkás gyári munkássá válásáért.

2020. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
27%

14 Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. "


Gratulálok a másokhoz való hozzáállásodhoz. Egyetemen minden vizsga előtt 2-3 héttel nekikezdve 4-5-re meg tudtuk az összeset csinálni. Mindenki így csinálja tanári szakon és ez az ELTE-TTK nem valami noname egyetem. Most hogy ezt érettségi után 3-4 évig csinálja az ember keressen sokkal többet, mint sima érettségivel robotolva egész életen át szerinted?

csak gratulálni tudok anyukádnak a neveltetésedhez


"De azok a tanárok sem sokkal, akik hozzád hasonlóan(ha tényleg az vagy) épp a túlélésre játszanak, valami gagyibb, laza iskolában, valódi elkötelezettség nélkül. Többek között ők is felelősek a gyári munkás gyári munkássá válásáért."


Nekem jobb a kompetenciám, hiszen jobb hatékonysággal tudom ugyanazt a munkát végezni, mert kevesebb időbeli ráfordítással, pepecselés, szenvedés nélkül meg tudom ugyanazt csinálni. Úgyhogy ebben is tévedsz. Abban vagy jó, hogy ismeretlen embereket, munkákat megvess, lenézz bármiféle szakértelem nélkül. Gratula

2020. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Ühümmm... Tehát kevesebb órád van, nem nagyon vállalsz pluszmunkákat,

sablonok alapján tanítasz, nem a diák(ok) szükségleteire, képességeire szabva, és emiatt kevesebbet dolgozol, mint az elkötelezett, túlmunkázó tanár ismerőseim. De neked jobbak a kompetenciáid? Gratulálok!

Mondom, az ilyen tanárok nem érdemelnének túl sok fizetésemelést, ellentétben a szívét-lelkét beleadó, tehetséggondozó, diákok érdekeit nézőkével. Csak az a baj, hogy 200nettóért nem fognak feltöltődni a tanári állások az utóbbi féle tanárokkal...

2020. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14%

16 Nehéz megérteni, hogy én is megütöm legalább azt a mércét, mert mindenki végigmegy a minősítési úton ? Csak nekem ez jóval könnyebben és rövidebb idő alatt megy, mert jobbak a kompetenciáim és nem lustálkodom el az időm


Ha nem tetszik a tanári munka el lehet menni akkor a gyári munkába, ha az jobb nektek. Ott úgysem olyan nehéz a munka, mint az iskolában szerinted, akkor miért is nem mentetek még el? Unalmas hallgatni az állandó sírást, hogy jajj de nehéz a tanárnak, jajj éhenhalunk, jajj dolgozni kell. Fizetésemelés kell folyamatosan, amikor most volt, de az hogy egy rendes napközis névsort összeírjatok úgy hogy stimmeljenek a nevek és a távozás kivel ,mikor az már magas. Az egyetemen nem tanították :XD

2020. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy a termtud tárgyaknál egyféle levezetés van, aztán ránézésre látod, ha nem jó... de nincs neked töris, magyaros kollégád?

Heti 29 órám van egy gimiben, csak magyart tanítok. Tippelj, mennyi idő megy el azzal, hogy kijavítom 150 gyerek különféle produktumait.

Esszét, házi feladatot, egyéb dolgozatokat, amiben értékelnem kell a tartalmat, nyelvhelyességet, szerkezetet, helyesírást.

Félévente legalább háromszor.

Irodalomból és nyelvtanból is.


Üdv: egy "pepecselő" kolléga

2020. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!