Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyer az ellenzék 2022-ben...

Ha nyer az ellenzék 2022-ben akkor tényleg nem kell dolgozni és úgy is alapjövedelem lesz meg EU-s nyugdíj?

Figyelt kérdés

Szülőkkel élek itthon és ők is meg szomszédok is azt mondják, hogy szavazzak a DK-ra mert akkor magas lesz a nyugdíjuk meg én is kapok majd pénzt (most nem dolgozok) és akkor ők is többet tudnak adni nekem meg nem kell elmennem dolgozni hanem ellehetek otthon velük.


Nem igazán akarok dolgozni mert megterhelő meg jobban el vagyok itthon a számítógép előtt meg a szüleimmel és akkor egész nap kártyázunk beszélgetésünk stb.. átjárnak szomszédok is bár most ritkán a vírus miatt, de emiatt főleg nem akarnék dolgozni nehogy elkapjam.


Én eddig inkább Jobbik szavazó voltam de most győzködnek nagyon, hogy a DK-ra szavazzak mert akkor szabadabbak leszünk , most ez tényleg így van?


2020. nov. 21. 10:54
1 2 3
 11/23 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Eus minimálbér meg alapjövedelem. Akkor portáskén meg lesz az öt kiló tisztán. De jó lesz.
2020. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Mikor lesz eu-s minimálbér?
2020. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Most csak a poén kedvéért tegyük fel, hogy így lesz.

Akinek 8 osztálya van kap havi 50ezret, szakmunkás 80at, érettségis 110et, diplomás 150et csak úgy puszira.

Emelkedik a családi pótlék, ezt is ígérték. A braziloknál így még inkább beindul a gyerekgyártás ugye.

Miután sokan elvannak a mamahotelben havi 110-150ezerrel, ill sok háztartásbeli nő lesz, mert belefér, hogy csak a férj dolgozik, így nagyon megnő a munkanélküliség.

Az állam ugye adóból él, többek között abból az adóból, amit a bérünkből vonnak.

Na már most sokkal kevesebben fognak dolgozni, de sokkal többet kell az államnak kifizetnie.

Kb mint ha Te keresnél havi 100 ezret, de 150 lenne a kiadásod.

Szerinted ezt hogy lehetne kivitelezni?

2020. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

13


Hála istennek vannak közgazdászok, szociológusok, és egyéb szakemberek, akin nálad úgy 1-2 fokkal kevésbé demagóg fszzkalapok, így hagyjuk rájuk azt, hogy kitalálják jó-e az alapjövedelem.

2020. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves 14,


A fszzkalap nem találó, mert nő vagyok, a közgazdász már inkább, mert pénzügyi elemző vagyok.

Nyugi, nem sértődtem meg, megszoktuk, hogy a baloldal csak személyeskedni tud érvek helyett.

2020. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

15


Nem vagy te közgazdász, csak egy demagóg senki, akinek szúrná a szemét az, ha ezentúl nem kellene a kis falvakban éhezni. ;)

2020. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

15 vagyok.

Na épp erről beszélek, csak a személyeskedés megy, ezzel nem tudok mit kezdeni.

Csak annyit mondok, hogy aki elhiszi ezt az alapjövedelmes parasztvakítást, az meg is érdemli, hogy ezekre szavazzon.

2020. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Meg ingyen sör. Meg örök élet.
2020. dec. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

17


Jaja, azok a buta spanyolok, finnek anno, Svájciak, stb, mind buták! Bezzeg te xd


Személyeskedés? Mit vársz, mikor rasszizmussal átitatva írkálod a gyűlöletet? Nem személyeskedés az, ha teszel egy rendkívül buta megjegyzést, és az ember lebutáz.


Személyeskedés az lenne, ha azt mondanám, hogy kék a szemed, és ezért nincs igazad. De erről szó sincs, minősítem a viselkedésed, ami teljesen normális ez esetben, ugyanis felháborító.


Téged valahol a cipős dobozban tartottai a szüleid, ráadásképp nyugodtan kijelenthető, hogy semmit sem tudsz az alapjövedelem elméletéről, mert csak azok szokták ezeket a demagóg "érveket" felhozni.


Ott kezdődik az egész, hogy a robotizáció jön, és ezt másképp nem lehet megoldani.


De turi Bill Gates is ostoba, bezzeg te!

2020. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha felháborító viselkedés, hogy egy fórumon normális hangvételben leírom az adott témában a véleményem, vállalom.

Én sem értek egyet Veled, mégis Te írogatsz cipős dobozról meg fszkalapozol. Innentől én nem tudlak komolyan venni, ne haragudj.

Amúgy hihetetlen mód beletrafáltál Bill Gatesel, mert volt szerencsém egy rendezvényen találkozni vele 3 éve (tudom-tudom, biztos hazudok). Nem tartom ostobának, furának annál inkább, de semmiképp sem ostobának.

2020. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!