Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyer az ellenzék 2022-ben...

Ha nyer az ellenzék 2022-ben akkor tényleg nem kell dolgozni és úgy is alapjövedelem lesz meg EU-s nyugdíj?

Figyelt kérdés

Szülőkkel élek itthon és ők is meg szomszédok is azt mondják, hogy szavazzak a DK-ra mert akkor magas lesz a nyugdíjuk meg én is kapok majd pénzt (most nem dolgozok) és akkor ők is többet tudnak adni nekem meg nem kell elmennem dolgozni hanem ellehetek otthon velük.


Nem igazán akarok dolgozni mert megterhelő meg jobban el vagyok itthon a számítógép előtt meg a szüleimmel és akkor egész nap kártyázunk beszélgetésünk stb.. átjárnak szomszédok is bár most ritkán a vírus miatt, de emiatt főleg nem akarnék dolgozni nehogy elkapjam.


Én eddig inkább Jobbik szavazó voltam de most győzködnek nagyon, hogy a DK-ra szavazzak mert akkor szabadabbak leszünk , most ez tényleg így van?


2020. nov. 21. 10:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A bújtatott cigányoz@s nem normális, Bill Gates pedig szorgalmazza az alapjövedelmet.


Most mi lesz? Zsakkmatt szak van

2020. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Bill szorgalmaz sok mindent és többségével egyet is értek. Attól, hogy van amivel nem, még nem tartom ostobának.

Nem vagyok rasszista. Van sok kiváló roma ember, de sajnos egy jelentős részük nálunk és a környező országokban is le van maradva az integrálódásban. Attól, hogy reálisan látok egy létező jelenséget nem vagyok rasszista.

Hogy most mi lesz?

Nem tudom, Te valószínű fortyogsz tovább és próbálsz sértegetni, én meg szép napot kívánok neked és megiszom a délutáni kávémat. Na minden jót!

2020. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

"Csak annyit mondok, hogy aki elhiszi ezt az alapjövedelmes parasztvakítást, az meg is érdemli, hogy ezekre szavazzon."


Nincs több kérdésem


Egyébként engem nem izgat az ellenzék, sem a Fidesz, de rettentően aggályosnak tartom, hogy olyan ember magyarázza a szokásos mantrát a témában...


És, hogy értsd, bár tudom, ehhez legalább 5 percig kellett volna gondolkodni, hogy mire nem ilyen egyszerű


1, nagyon sok állás azért nem imponáló egyes embereknek, mert rosszul fizet. Ha ezt egy összeggel alapból megpótoljuk máris másképp hangzik az, hogy legyen valaki tanár, szociális munkás, stb. Ettől kezdve a McDonald's sem tűnik rossz bulinak. A féltelezés, hogy emiatt nem dolgoznának az emberek egyszerű rosszindulat, ahogy azt például Finnországban láthatottuk, szinte semmilyen hatása nem volt a munkanélküliségre összeségében, egyes csoportokban lehetett észrevenni pozitív változást.


Következő, ahogy automatizálódik a világ, márpedig ez nem a jövő, ez a jelen... Nos, egyetlen mód van arra, hogy ne a gazdag tegye zsebre a plussz profitot, ami azzal jár, hogy Mariskának nem kell fizetést adni, az az, hogy a robotokat adóztatjuk, és ebből fizetünk alapjövedelmet.


Következő, rengeteg olyan állás születne meg, amit az emberek egyszerűen nem is ismernek, mint valódi munka. Önkéntesek, akik a közjót szolgálják végre nyugodtan tehetnék ezt, és nem kellene éhezniük.


Következő, az általános mentális egészsége a lakosságnak hatalmas javulást tapasztalna, ami meglátszana az egészségügyi kiadásokon, valamint általános termelékenységi javulás is látható lenne.


Következő, amit te valami rettentő rossz dolognak tartol a "brazilok" miatt, (amire egyszerűen lehet hozni jogszabályokat, hogy elkerülhető legyen), nőne a szülési kedv, ami a demográfiai katasztrófába tartó Európának, és Magyarországnak jó lenne.


Lehetne otthon maradni a gyerekkel, de akár babysittert is meglehetne fizetni.


És lehetne sorolni.


De ezekhez gondolodni sem árt, egy egyszerű cigányoz@s,az emberek lenézése, irigység, és egyéb dolgokkal nem fog menni.


És,mint mondtam vezető szociológusok, közgazdászok vitatkoznak erről, és egyelőre úgy állunk, hogy ez az egyetlen járható út a jövőben.


De te, Gipsz Jakab @ GYK megszagérted. Jó magas az ló, reméljük tudsz repülni is hozzá

2020. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!