Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy most megbecsülik...

Igaz az, hogy most megbecsülik a családokat, de 2002 és 2010 között tönkretették és nyomorba döntötték a családokat, mindent elvettek tőlük?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 10:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
De ezaz... Hogy ha ketten bruttó 700-at kaptok az olyan messze van a gazdagságtol... Az csak annyit mutat, hogy szereztek egy piacképes végzettséget, és legalább 5-10 éve építik a karriert. Ha nem lenne eredménye anyagilag akkor mi értelme lenne tanulni, karriert építeni?
2020. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok ha ketten együtt kaptok bruttó 700at. Ha fejenként az már egy szép kozeposztalybeli jövedelem, de alkalmazottként, vagyon nélkül meg az sem gazdag.

Persze ha azokhoz viszonyítod, ahol csak egy kereső van, az is hivatalosan minimálbéres, és hol dolgozik hol nem, akkor persze császárnak tűnik. De ebben vastagon van egyéni felelősség is.

2020. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#11 A férfinek kell ennyit keresnie, mert a nő otthon marad gyes-en, gyeden, csed-en, abból szerintem nem fizet szja-t.
2020. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Gyedbol is lehet kérni adókedvezményt. Valami adó az után is van, nem tudom pontosan mennyi. De amúgy az csak pár év. Utána már. A közös kereset lehetőséget ad a kedvezmény érvényesítésére
2020. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha három gyereket szül valaki, akkor nem néhány év azért, három biztos van de lehet, hogy 9 is (más kérdés, hogy ezzel sem értek egyet, mert össztársadalmilag rosszat tesz a három év gyes).


Illetve minden plusz gyerek után 220 ezer forinttal kell nőnie a fizudnak a teljes összeg lehívásához (szóval rosszul mondtam, amúgy csak 660 ezer forint a három gyerekre a bruttó, négyre 880 öt gyerek esetén kell egy millió egyszáz ezer). Az alatti fizunál és gyedből is lehet vonni az eü hozzájárulásból, de az nem lesz annyi, mint a teljes adókedvezmény...


A koncepció szerintem rossz, mert a 10 milliót kereső vállalkozónak kevesebb szüksége van a támogatásra, mint a két tanár házaspárnak, vagy két kórházi asszisztensnek vagy az egy szülős családmodellt követőknek (4-6 gyerekkel) vagy bármilyen minimálbért kapó személynek.


Viszont azt mindenképp mellé kell tenni előnynek, hogy feltehetően csökkent a megélhetési szülők száma. Csak tényleg nem támogatja a legszegényebbeket, ami azért gond, mert ha csak betanított munkások lesznek, akkor 30 év múlva a robotmunkások miatt nagy valószínűséggel mi fogjuk őket eltartani...

2020. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, azzal egyet tudok érteni hogy jó lenne egy jövedelmi plafon, bár a tapasztalat azt mutatja hogy olyankor meg nevetségesen alacsonyra teszik azt (szinte büntetik az egyéni torekvest és ambiciot).

Viszont a személyes felelősség is jó ha megmarad a fékek között, tehát aki igazán nem teheti meg, az ne vállaljon 4-5 gyereket.

Illetve szerintem irrealis azt is elvárni a társadalomtól, hogy a gyerekvállalás "nullszaldosra" jöjjön ki, tehát a gyerek nélküli időszakhoz képest ne járjon életszínvonal csökkenéssel, hiszen a gyerek nem színtiszta társadalmi projekt.

Ezek csak ilyen gondolatok, nyilván nehéz igazságos rendszert kialakítani, főleg hogy az "igazság" sem olyan egyszerűen meghatározható.

2020. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk teljesen jogos, és ráadásul nem is emelik. Pl. most már évek óta ugyanannyi az adókedvezmény, pedig közben a bérek vagy 10%-t biztos nőttek.
2020. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!