Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vállalnátok, hogy célzottan...

Vállalnátok, hogy célzottan megfertőzzenek COVID-dal, ha a gyógyulás után korlátozások nélkül élhetnél?

Figyelt kérdés
2020. nov. 24. 18:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Már átestem a víruson
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a vége úgyis az lesz, hogy át kell esni rajta, tehát nincs mire várni, így igen.
2020. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Persze! Ha nem kaptam volna el, akkor is vállalnám. Idézem egy korábbi hozzászólásom:



Személyes felelősségemnek érzem, hogy segítsem a kollektív átfertőződöttség kialakulását, ennek okán igyekszem betegen minél több rokonhoz/ismerőshöz ellátogatni.


Kiváltképp, hogy ez most megtörténjen, amikor (még?) van szabad kapacitás, ha bekövetkezne az a 0,5% és nagyobb gond lenne.



Édesanyám sikeresen el is kapta, 2 nap fejfájás és fáradékonyság, szaglása kiesett - ennyi, végre ezen sem kell izgulnia többet.


Hétfőn mennek újratesztelni, ha addigra teljesen tünetmentes marad.


A 2 öcsém és családjaik is elkapták, kivétel nélkül tünetmentesen lett pozitív a tesztjük, mindannyian csináltattak.


A párom nem tesztelt, de szintúgy egyértelműen megfertőztem: 2 nap köhögés, szintén szaglásvesztés, kis fáradékonyság, ennyi volt.


Anyósom nem tudom, elkapta-e, nincs tünete, viszont tesztet sem csináltatott.


Ha tippelnem kéne, akkor tünetmentesen átment rajta, ugyanis mindent megtettünk, hogy ő is még most elkapja.


A barátaimat tegnap látogattam meg, remélik, hogy sikerült átadnom, ugyanis vendéglátásban dolgoznak, most pedig nincs meló, viszont biztosak akarnak lenni benne, hogyha "újraindul a világ", nem akkor kell kényszerkiesniük a vírus okán.



Mindenkinek bátran ajánlom (egészséges, nem időskorúaknak), hogy találkozzon igazolt pozitívval, tegyen meg mindent, hogy elkapja, aztán 90%, hogy tünetmentesen, 9%, hogy néhány kellemetlen nappal le is tudja az egészet.

2020. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek többsége már átesett rajta csak sokan tünet nélkül.
2020. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már túlestem rajta. Egy nagyon enyhe nátha, kb. 2 hétig nem éreztem szagokat és ízeket, nem nagyon volt étvágyam. Köhögés nulla, láz nulla (legalábbis nem éreztem). Ha nem lennék túl rajta, akkor is vállalnám.
2020. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg egyébként én is átestem rajta, a héten lesz antitest tesztem. Én is mindenképpen elkapnám, ha ez a mostani megbetegedésem nem az volt.
2020. nov. 24. 19:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nekem nincs n+1 alapbetegsége úgyhogy túlélném. De aki ilyet kitalálna azt szerintem el kellene tiltani a kormányzástól.
2020. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt láttam, hogy február-márciusban mikor az Olaszoknál dögvész pusztított, akkor nálunk is mindenki beteg volt, szinte minden ismerősöm, munkatársam, rokonom.


Ami tök hihető, tekintve, hogy egy vírus nem nézi a határokat, akkoriban mindenki vidáman jött-ment még.


A kormányunk pedig senkit nem tesztelt le, csak kozmetikázta a statisztikákat. Ha vissza emlékeztek, nálunk még akkor sem volt számottevő fertőzött vagy halálos eset, mikor már az össze környező országban ezresével voltak esetek.


Abban sem vagyok biztos, hogy ez a vírus idei "termés", lehet már évek óta velünk van csak eddig a kutya nem foglalkozott vele.

2020. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

"aztán 90%, hogy tünetmentesen, 9%, hogy néhány kellemetlen nappal le is tudja az egészet"

1% pedig a járulékos veszteség 😆

2020. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Hát igen, mindig van "járulékos veszteség". A közlekedést sem tiltjuk be, pedig volt olyan év az ezredforduló után Magyarországon, hogy majdnem 1500-an haltak meg autóbalesetben.
2020. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Pontosan így van, az 1% a járulékos veszteség. Egyébként a valóságban közel sincs annyi, inkább 0,1% de még inkább 0,01% lesz az.

Ide kell végre eljutni hogy ezt ki tudjuk mondani, hogy az életképes 99,99% meghozott minden tőle elvárható ésszerű áldozatot, utána meghozta már az ésszerűtlen áldozatokat is, eddig lehetett elmenni, elég volt. Többet tenni nem lehet, nem csak a veszélyeztetett 0,01%-nak vannak érdekei hanem a 99,99%-nak is, és innentől azt kell nézni. Tehát az élet visszatérhet a normál kerékvágásba, a 0,01% meg sajnos így járt (természetes szelekció jeligére a kiadóba).

2020. nov. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!