Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit skizofréniával...

Ha valakit skizofréniával vagy egyéb hasonló mentális betegséggel kezelnek vagy kezeltek, azt jogilag engedik letelepedni külföldön hogy ott töltsön néhány évet? (jó lenne tudnom)

Figyelt kérdés

és ha igen, akkor melyik országoknál hogyan van ez?

észak-amerika és nyugat-európára (Franciao., Belgium, Anglia, Svájc, Írország) gondolok


köszi



2015. jan. 6. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is álltam már mentális kezelés alatt és nem találkoztam még ilyen korlátozással. Bár, a skizofréniánál enyhébb volt.


Valószínűnek tartom, hogy külföldön nem is tudnak arról, hogy milyen kezelések alatt álltál. Sokszor még itthon sem tudnak egymásról a különböző orvosok.

2015. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és vmilyen nyilvántartás nincsen erről


ilyen WHO-s dolgok is szoktak lenni nemzetközi rendszer


??

2015. jan. 6. 17:04
 3/8 A kérdező kommentje:
jaj bocsi az előző kérdés akart lenni :)
2015. jan. 6. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Engedik !
2015. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2: Nem, mondom. Amikor pszichiátriára jártam, akkor még a háziorvosom sem tudott róla, pedig a pszichiáter bevitte a dolgokat a számítógépre. Ha országon belül nem tudnak a problémáimról, nem hinném, hogy nemzetközileg hozzáférnének.


Főleg, ha nem EU-s ország (márpedig a kérdésed alapján ez a sejtésem).

2015. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi :)


és ha netán kérnek vmilyen igazolást, hogy az illető állt-e kezelés alatt?


akkor kiderülhet?

2015. jan. 7. 00:02
 7/8 anonim ***** válasza:

6: Nem fognak kérni. :D


Előbb lesznek arra kíváncsiak, hogy követtél-e már el valamit a múltban és mennyire vagy tiszta.

2015. jan. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az USA-ban akarsz letelepedni, akkor ott skizofréniával biztosan nem kaphatsz zöld kártyát.Persze csak ha kiderül,vagy bevallod.
2015. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!