Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan beszélhetnek egyesek...

Hogyan beszélhetnek egyesek újbóli határezvizióról Románia kapcsán amikor az összes határ menti megye Szatmár, Bihar ,Arad, Temes és a megyeszékhelyek is főlényesen román többségűek? Ugyan honnan kapna Magyarország ilyen " akcióhoz" támogatást?

Figyelt kérdés
Nem kellene befejezni ezt az álmodozást?

2020. nov. 29. 09:29
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
"Tudod, az egyházaknál volt/van anyakönyvezés, több száz éve" Ezek szerint Te megnézted az őseid egyházi anyakönyvezését több száz évre visszamenőleg? Meddig mentél vissza az egyházi nyilvántartásokba az őseid kutatásaid kapcsán? István király koráig? Hát Te csak harcoljál mint "Kamaszuka szamuráj és Anulu".
2020. nov. 29. 14:42
 32/42 anonim ***** válasza:
70%
#31 Te hülye vagy? Semmi ilyet nem írtam. Addig még főnemesi családok is nehezen tudják visszavezetni a családfájukat. De azért a Dunántúlról az Alföldre telepedett evangélikus magyarokat vissza lehet valameddig követni. Látom, azt sem sikerült felfogni, hogy ez legfőképpen nem a múltról szól, hanem a jövőről. Ugyanis a két nép közül csak a magyar tett gesztusokat a megbékélésért, a román nem.
2020. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező! Ezek ilyenek. Mint írtam, lehet, hogy az egyik őse erdélyi román volt és jöhet itt egyházi nyilvántartással, nem tudhatja biztosan 500 évre, vagy 600 évre visszamenőleg. Hiába írtam neki, harcolni akar. Nem tudsz az ilyenekkel mit csinálni. Biztos a románok között is vannak ilyen bolondok és a magyar bolondokat össze kellene ereszteni egy nagy mezőn velük, had csépeljék egymást. A normális emberek meg békében élnének.
2020. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
70%
#33 Neked sem esett le a mondanivalóm.
2020. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
"Látom, azt sem sikerült felfogni, hogy ez legfőképpen nem a múltról szól, hanem a jövőről." Szóval Te ilyen okos gyerek vagy mi? Látod a jövőt és benne a magyar-román " élet halál harcot" Menj és sétálj egyet és közben olvasgasd a tenyeredet.
2020. nov. 29. 15:14
 36/42 anonim ***** válasza:
38%
Szóval látod a jövőt? A lottószámokat is tudod előre?
2020. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudjátok meggyőzni. Valami " Turul körös" lehet, azok ilyen elvakultak, mint egy szekta. Ők aztán látják a jövőt. Hát persze.
2020. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
89%

Nem jövendöltem, álmodtam, láttam meg semmit sem, következtettem, felvázoltam egy disztópikus lehetőséget. Tény, hogy a román állam, vezetés, nép semmilyen gesztust nem tett a két nép sérelmeinek a rendezésére, sőt, mélyítette azokat, míg a magyar vezetés türelmes, folyamatosan békülékeny volt. A románok úgy állnak hozzá a magyarokhoz, mint 300-200-100, vagy 75, vagy 30, vagy egy éve. Az is tény, hogyha megrendülne a Pax Americana, a NATO, akkor nagy sz@rban lennénk a románokkal, meg egyébként is. Szóval akkor inkább mi pusztuljunk ebben az esetben?

Az meg nevetséges, hogy pont ti neveztek, állítotok be szektásnak, amikor ti jöttök a 300-400-600 évvel ez előtt élt feltételezett, álombeli román ősömmel. Hol láttátok ezt, a karácsonyi hógömbön a SPAR-ban, miután megráztátok, az én román ősöm állt össze a "pihékből", és bőszen kezdte szavalni a Mioritát? Egy zuzmóban intenzívebb a moszatok és a gombák közti adatcsere, mint a ti fejetekben az idegsejtjeitek között.

2020. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
84%
"Tény, hogy a román állam, vezetés, nép semmilyen gesztust nem tett a két nép sérelmeinek a rendezésére, sőt, mélyítette azokat, míg a magyar vezetés türelmes, folyamatosan békülékeny volt." Össze vissza irkálsz. A román többségű Szatmárnémetiben és a román többségű Marosvásárhelyen magyar a polgármester, utóbbi nagyvárosban a képviselő testületben is többségben vannak a magyarok. A román többségű Maros Megyében magyar a Megyei Önkormányzat elnöke. Ezekhet sok román szavazat is kellett. A román többségű Kolozsváron, Aradon több ciklus óta magyar az alpolgármester és még hosszan sorolhatnám. A Babes Bolyai Egyetemben rengeteg szakon lehet magyarul tanulni. A Partrumi Keresztény Egyetemen és a Sapientia Egyetemen is. A magyar tannyelvű általános és középiskolákban minden tantárgyat magyar nyelven oktatnak kivéve a román nyelv. Tele van Erdély is a partium is magyar nyelvű általános és középiskolával, sőt még Bukarestben is van. Nagyváradon, Szatmárnémetiben, Temesváron, Kolozsvár és a Székelyföldön magyar színházak működnek. Kolozsváron magyar opera. Románia miniszterelnöke Viktor Orbán apai ágon magyar és tökéletesen beszél magyarul. Nem jár át Magyarországra uszítani mint teszi azt Orbán Viktor magyar miniszterelnök minden évben Tusványoson.
2020. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Olyanok is irtogatnak ide akinek fogalmuk nincs az Erdélyről. Kolozsvári gyökerekkel rendelkezem. A város lakosságának már csak kb 15% magyar. Ennek ellenére egy kiváló magyar iskola hálózat működik a városban: Apáczai Csere János Elméleti Líceum,Báthory István Elméleti Líceum,Brassai Sámuel Elméleti Líceum,János Zsigmond Unitárius Liceum,Református kollégium. A román nyelven kívül valóban minden tantárgyat magyar nyelven oktatnak. A városban működik magyar színház és magyar opera és a Babes Bolyai Tudományegyetem, ahol: informatikát, történelmet, biológiát, kémiait, fizikát, közgazdaságtant, matematikát, szociológiát, pszichológiát, pedagógiát és nem sorolom tovább, lehet magyar nyelven tanulni. Az egyetemnek egyre több hallgatója van Magyarországról is. Minden évben megrendezésre kerül a Kolozsvári Magyar Napok fesztivál amely a magyar kultúrát népszerűsíti és amelyen egyre több román érdeklődő is eljön nézőként és a románok is jól érzik magukat. Kiállítások, néptánc, koncertek a fiataloknak magyar zenekarokkal hatalmas bulik, amelyen együtt buliznak a román fiatalokkal például Demjén Ferenc retro koncert vagy más jelenleg divatos magyar fiatalabb előadók, együttesek zenéjére. Semmilyen atrocitás nem volt a rendezvényen pedig már sok éve megrendezésre kerül. Nem folyik semmilyen élet halál harc és nem is fog. Mátyás király szobra ott van a főtéren akit mindkét nép magáénak vall és nincs ezzel ott semmi gond. Hülyék mindenütt vannak, de nem ezek határozzák meg az emberek hétköznapi viszonyát. Trianon pedig a múlt. A fiatalság többségét ez már nem érdekli.
2020. nov. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!