Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis a járvány elengedése...

Mégis a járvány elengedése lett volna a jó taktika?

Figyelt kérdés
[link]
2020. nov. 29. 22:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Azok mindenképpen meghalnak. Csak azt húzzuk el, hogy időben hogyan oszlik el a halálozás. Most nem halnak már meg. Plusz a második hullám gazdasági és szociológiai hatásai sokkal több halálhoz, erőszakhoz, mentális problémához, függőséghez fognak vezetni, mint a statisztikai halottak (az idei halálozási számok még mindig a tavalyi alatt vannak).
2020. nov. 30. 11:50
 12/14 anonim ***** válasza:
23%

Mitől halnának meg mindenképp? Egy rakás ember halt meg azért, mert nem tudták őket rendesen ellátni. Ráadásképp, lassan itt az oltás, azóta fejlődött a terápiás módszer, és sok egyéb is.


Ezek amúgy ilyen egyértelmű dolgok, de az olyan ostoba embereknek, mint te, ezek teljesen érthetetlenek.


Továbbra sem fog semmilyen mentális problémához vezetni az, ha az emberek betartanak pár nem túl bonyolult szabályt, az fog mentális problémához vezetni, ha a mamit temetni kell, karácsony napján mondjuk.


Ezen felül te is beleestél a megelőzési paradoxon hibájába, bár nem is feltételezek óvodás szintű logikát a hasonló emberektől, mint te.

2020. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nálunk kb kizárólag nem COVID-os emberek haltak meg ellátás hiánya miatt, COVID-osrol nem hallottam. De olyanról igen, hogy amikor a nővérek aludni jártak be az üres COVID osztályokba az első “hullám” alatt, akkor egy fiatal ismerősöm nem kapta meg a daganatos megbetegedésére a kezelést, és 2 hónap alatt elment.


De ő nem számít, csak a COVID-os, mert rátok szerintetek csak a COVID veszélyes.


Az is tény, hogy az emberek mentális egészségére negatív hatása van a bezárásának, és növekszik a családon belüli erőszak száma. Illetve az is tény, hogy a gazdasági válság sokkal több ember életére lesz negatív hatással, mintha a Covid végigment volna a társadalmon. Az 5-6000 éves influenza halottról sem hallasz, tudomásod sincs arról, hogy léteznek.

2020. nov. 30. 12:38
 14/14 anonim ***** válasza:
23%

13


őőő


1, anekdotákkal nem érvelünk

2, rám nem veszélyes különösképp, csak tudok felelősen gondolkodni

3, Nálunk. Mert itt voltak lezárások, újfent a megelőzési paradoxon hibájába estél, kérlek szépen ezt a jövőben hanyagold, mert tulajdonképp csak engem igazolsz vele, nem a saját elméleted.


A tény az kérlek szépen, hogy én, aki egyébként valóban súlyos szorongással küzdök, 0.0 mértékben tapasztalatok mentális terhelést a bezártságtól. Miért? Mert én képes vagyok arra, hogy például használjak különböző stressz és szorongás oldó tehcnikákat. Amiről te beszélsz rendkívül könnyen megelőzhető, csupán használni kell a meglévő segítséget - pl. online elérhető, ingyenes pszichológusokat. Ezen felül ami tény az az, hogy egy covidos akár tünetmentes lefolyás után is érzékel mentális problémákat, insomnia, stb. A dopamin rendszer károsodik, ez pedig különösen súlyos mentális zavarokhoz vezethet. A többi szövődményt most hagyjuk is.


De, nekem van tudomásom az influenzáról minden évben - ne magadból indulj ki, akinek a vírus definíciója is újként hatott az idén-, és rendkívül szomorú az az 5-6 ezer halott, ugyanis nagy része megelőzhető lenne, a szezonban egyébként elérhető, egyszerű óvintézkedésekkel. Ezen felül, nem számít ez esetben az influenza, ugyanis pontosan emiatt NINCS szüksége az ellátó rendszernek még évi több százezer, esetleg millióban mérhető beteg emberre.


Itt perpillanat te vagy a tudattalan, alapvető logikai bukfenceket vetsz, és rendkívül szomorú az, hogy ilyen emberek nem csendben hallgatnak a szakértőkre, hanem jó hangosan verik a mellüket, terjesztve tudatlanságuk és csökkent értelmi\felfogó képességüknek köszönhető, rendkívül alacsony tudatosságú fszságait.


Bocs, de rendkívül unalmas már ugyan azt leírni 5hónapja, körülbelül a kutyám értelmesebb ennél...

2020. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!