Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A holnap bejelentésre kerülő...

Árokpart kérdése:

A holnap bejelentésre kerülő járványügyi intézkedések vajon sokkal drasztikusabbak lesznek a mostaninál vagy inkább enyhébbek?

Figyelt kérdés
Illetve ha netán holnap bejelentenének bármilyen korlátozást netán ez persze még nagyon feltételes mód, attól még holnap lehetne utazni országon belül napközben még ugye? Vagy ha netán lenne szigorítás azért pl. a szlovénhez vagy az olaszhoz hasonlóra nem kell gondolni ugye azért ezt talán kizárhatjuk? Kinek mi a véleménye illetve ki mire tippel?
2020. dec. 6. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Igen, "sokkal drasztikusabbak lesznek a mostaninál vagy inkább enyhébbek".
2020. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanaz, vagy enyhébb.
2020. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Na, holnap érdekes lesz visszaolvasni a válaszokat!


Tippem most, vasárnap este a következő:


Semmiképp se fognak még tovább szigorítani.

Elértük a plato-fázist, tehát eredményesek voltak a 3 hete bejelentett intézkedések. Emiatt karácsonykor valami enyhítés lesz. Szerintem eltörlik a 20-05 óra közötti kijárási tilalmat legalább dec.24 és jan.1. között. Lehet, hogy a vásárlási idősávokat is eltörlik, de ebben nem vagyok biztos. A 10 főre korlátozott összejöveteleket vagy felfüggesztik karácsonykor, vagy a rokoni összejövetelekre nem fog vonatkozni. Viszont szilveszterre szerintem maradni fog az, hogy nagy bulit nem szabad tartani (sem szórakozóhelyen, sem 10 fő feletti házibulit). Szerintem az éttermek, szróakozóhelyek stb. továbbra is zárva fognak tartani. Bár az egyházi szertartásokat az állam most sem korlátozza, de szerintem a történelmi egyházak karácsonykor is csak online tartanak istentiszteletet, misét.

2020. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Max most valamit szigorúbb, pl boltokba hanyan mehetnek be, nagyobb kijarasi tilalom. Boltzarast nem merik talan.

Aztan karacsony körül feloldjak picit, pl hogy 10ig tart a kijarasi tilalom 3 napig, hogy hazaerhessenek vidékről

2020. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Hozzák vissza a tavaszit, ha nagyon muszáj valamit. De én mindent eltörölnék, és egyedi kockázatvállalásra bíznám a védekezést.
2020. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ja, meg lesz plusz teliszunet, csak adnsk par nap haladekot
2020. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem maradnak a korlátozások, kivéve a karácsonyi 3 napot, ott feloldják a kijárási korlátozásokat. De ennyi, nem látom értelmét most változtatásnak.


3-assal pedig vitáznék. Nincs még plató. Az exponenciális növekedés bár már végetért, de lineárisan még nőnek az aktív fertőzöttek.

Aktív fertőzöttek, elmúlt 4 hét vasárnapján.

nov. 15: 106265

nov. 22: 127903

nov. 29: 151218

dec. 6 : 172728


Igazolt összes fertőzött, elmúlt 4 hét vasárnapján

nov 15: 140961

nov 22: 174618

nov 29: 211527

dec 6 : 250278


A számokból, amik elérhetőek Wikipédián, és amikből statisztika készíthető, abból leszűrhető hogy a járvány még mindig felívelő szakaszban van. Az aktív esetek száma még mindig 10% felett növekedik heti lebontásban, míg az igazolt fertőzések száma is még emelkedő tendenciát mutat, igaz az exponenciális növekedés már végetért. A tesztekről nem beszélnék, mindenki tudja már hogy nem elegendőek a kapacitások hogy az összes fertőzést detektálni tudjuk


Két statisztika dolognál lehet majd platót mondani:

1: Ha az aktív esetszámok stagnálni kezdenek, azaz +/- 5%-os változás lesz heti lebontásban maximum, most jelenleg ennek a duplája van jelen, pluszban. Egyszerűbben fogalmazva nagyjából ugyanannyi gyógyultnak kell lennie, mint új fertőzöttnek.

2: Ha a pozitív tesztek aránya csökkenő tendenciát kezd mutatni. Ez sem figyelhető még meg, (18-35% a pozitív tesztek aránya) ráadásul nagyon elcsúszott az adatközlés a tesztekkel kapcsolatban.


Szóval ezeket összevetni kedves Kérdező, szerintem radikális változás nem várható. A járvány platóját karácsony közepéig még nem valószínűsítem, és csak reménykedek hogy a karácsonyi találkozások nem nyújtják el a járványt, szerte Európában.

2020. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Komolyan érdekel még valakit ez statisztika járvány? Én rohadtul unom, kiégett a COVID relém, tőlem a napi összes halottat behazudhatják COVID-osnak, meg lehet 50 millió COVID-os is egy 10 milliós országban, csak engedjenek már ki, mert rohadtul unalmas.
2020. dec. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

"napi összes halottat behazudhatják COVID-osnak"


sajnos elég sokan vannak, akik közvetve a covid (vagy a kormány?) miatt halnak meg

pl elmaradt orvosi vizsgálatok és kezelések miatt

vagy a romló mentális állapotuk miatti betegségek miatt


de az én infarktusom is a covid miatt fog bekövetkezni, mert 6 kilót híztam korlátozások óta

(éjszaka szoktam volt gyalogolni testmozgás gyanánt)

2020. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem szijjártó még vesz valamit a megfékezés érdekében, amit soha nem látunk. Esetleg a vásárlási kvótát korlátozza a népnek 2 óránként 10 percre, a 65 év felettieknek meg nonstop, hisz a 28 ezer nyugdijból folyamatosan lehet vásárolni....
2020. dec. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!