Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a 3. Magyar Köztársaság ?

Mi az a 3. Magyar Köztársaság ?

Figyelt kérdés

Egy válaszoló válaszában volt ez, hogy Orbán "válgatott módon" és "ahogyan" veri verte szét a "3. Magyar Köztársaságot"....

Most akkor demokratikus, demokrácia, köztársaság, demokratikus köztársaság vagy nép köztársaság esetleg demokratikus népköztársaság???

Döntsétek már el mi a f@szt akartok baloldali ellenzékiek....



2020. dec. 10. 13:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Tipikus, rangon alulizás, kihátrálás, tipikus suttyó ballibsikomcsi viselkedés...

Rangon alulinak érzed a kérdést... akkor integes és tapsolj tovább Rákosinak.

2020. dec. 10. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok baloldali ellenzéki, mert nyomorultnak tartom a összes politikai pártot, de te aztán jól ki vagy :DDDD
2020. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Köztársaság ne KIRÁLYSÁG ennyi
2020. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
91%

Az elsőt 1918-ban kiáltották ki, a másodikat 1946-ban, a jelenlegi harmadikat 1989-ben.


Na nem mintha a a rendszerváltás kezdeti évei alatt nem ronlott volna folyamatosan a demokrácia indexünk, de 2010 óta különösen zuhanórepülésben van.


Ráadásul jelképesen többször is felszámolták Orbánék, amikor forradalomról beszéltek, amikor új alkotmányt hoztak, amikor megváltoztatták az ország hivatalos nevét, amikor "kikáltották" az illiberalizmust... stb.

2020. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Ez már nem köztársaság, az ország nevéből is törölte a fido-orbanista erőszakrendszer.
2020. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére azért megmaradt a "köztársasági elnök", mint poszt. A mienk egy ország, amely nem köztársaság, de mégis kitart egy köztársasági elnököt. Szerintem ilyen még Dél-Amerikában sincs!
2020. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

"Szerencsére azért megmaradt a "köztársasági elnök", mint poszt. A mienk egy ország, amely nem köztársaság, de mégis kitart egy köztársasági elnököt. Szerintem ilyen még Dél-Amerikában sincs!"


Istenem... Attól még hogy nincs az ország nevében, az államforma ugyanúgy KÖZTÁRSASÁG maradt.

2020. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!