Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szingli 30 éves pasiként...

Szingli 30 éves pasiként nekem miért nem kínál semmit az Orbán rendszer?

Figyelt kérdés

Jó hogy vannak családtámogatások, de kicsit nevetséges hogy aki egyedülálló az kb. semmit nem kap az államtól, de tényleg, semmilyen kedvezményt nem tud igénybe venni..


A családos ember belőlünk lesz egyszer.


Hihetetlennek tartom hogy még egy rongyos szociális bérlakás program sincs a fiataloknak, ugyanis nem mindenki tud lakást venni egyből. Nem mindenkit tolnak a szüleik súlyos milliókkal, nincs mindenkinek informatikus munkája sem.



Csak fizetem a sok adót, dolgozom, és mit kapok? Ha kirúgnak jobb esetben 3 havi segélyt, meg túlterhnelt egészségügyi dolgozókat a kórházakban.


2020. dec. 11. 15:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs legalább 2-3 gyereked, akkor ásd el magad, kb ez az orbáni családtámogatási rendszer.
2020. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Ezért nem Magyarországon kell kezdeni a karriert,hanem külföldön.

Én is évekig kint dolgoztam, lett lakásra való.


Amikor a hazaköltözés körvonalazódott és jártam a magyarországi állásinterjúkra, jó pár munkáltatót körbe röhögtem a "fizetés ajánlatuk" miatt mire találtam olyat, ami ugyan szívta a fogát a bérigénynél, de végül is belementek.



Nem szabad szarért, húgyért dolgozni.Ez az, ami mélyen tartja a magyar fizetéseket.

2020. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez oké kettes, de nekem nincs pénzem lakást venni, ennyi.


Viszont azt enyhén szólva is nevetségesnek tartom hogy még egy rohadt olcsóbb bérlakás is csak álom.


Teljesen nevetséges ez az egész.

2020. dec. 11. 15:44
 4/19 anonim ***** válasza:
18%

Neked mihez kell kedvezmény? Ha magadat se tudod ellátni 30 évesen akkor elég komoly gondok lehetnek nálad.


8 osztályos melóval lehet nettó 200-300-at keresni egy autómosóban. Ha kicsit is igyekszel, simán össze bírsz rakni egy saját lakásra valót még Budapesten is.


Persze értem én, hogy átlag proli mindent az államtól vár de ha másnak futja eltartani 1-2 gyereket akkor neked hogy hogy nem futja a fizetésed 20-30%-át félrerakni ha saját lakásra vágysz?

2020. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4 : 200 nettóból saját lakásra valót összetenni? Még úgyis nehéz ha az összeset félrerakod a szüleiddel lakva...


Ja és nem kell budapesti lakás, bőven elég lenne egy miskolci is. De az is csak álom.

2020. dec. 11. 15:46
 6/19 A kérdező kommentje:

Ilyen logikával amúgy a családosokat is minek támogatni nem igaz 4?


Minek van autótámogatás, miért kell adópénzből autóvételt támogatni? Egy ilyen szegény országban?


Ilyenek Nyugaton sincsenek.

2020. dec. 11. 15:47
 7/19 A kérdező kommentje:

Ja amúgy miért várnék el az államtól valamit? Mondjuk azért mert osztrák adószint van. Azért.


Ha semmi se jár az államtól, minek van adó?

2020. dec. 11. 15:47
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Mit vársz ettől a szerencsétlentől? látod hogy a kórházakban is száz számra halnak meg az emberek naponta és ez a szerencsétlen foci stadionokat épít most is.

ennek tényleg baj van már az agyával.

2020. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem segélyért nyígtam baszki..szociális bérlakás minden normális országban van a csóróbbaknak. Ausztriában pl. Bécsben minden 4. ember ilyenben lakik.


Perszem minek ilyesmi. Hülyeség ugyee?

2020. dec. 11. 15:51
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

4

Nettó 200-300-ból összespórolni egy lakásra valót, úgy hogy közben fenn kell tartanod magad? Mennyi év alatt jönne össze egy lakásra való 300? :D

2020. dec. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!