Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazz! Mennyire demokratikus...

Szavazz! Mennyire demokratikus ország Magyarország ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 22:57
A kérdező szavazást indított:
Demokrácia
Hibrid rezsim
Diktatúra
88 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%

Amíg nem visz el a Fekete Autó a hobbijaimért, addig számomra Demokrácia.


Bár én úgy az 1986-os Magyarországon is el lettem volna, szerintem annál több "demokrácia" csak azoknak kell akiknek az agitálás a hobbija.

2020. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Az én aranyszabályom, hogy addig demokrácia egy ország, amíg "Ha megunom a hülyéket, elmehetek"


Ebből a szempontból lehet itt bármi, amíg megvan rá az esély, hogy akinek elege van a dolgokból, az egyszerűen dobbanthat Hegyeshalomnál, addig számomra demokrácia van.

2020. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

"Hibrid rezsim"


:)))

Ez tipikusan olyan kifejezés hogy tudom jól hogy nincs diktatúra de diktatúrázni akarok, így hát dobjuk be ezt a kitalált szót :)))

2020. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Papírok: Hibrid rezsim

Valóságban: Diktatúra

2020. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A hibrid rezsim kifejezést nem én találtam ki, hanem hallottam róla.
2020. dec. 13. 23:13
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
Papíron*
2020. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Hibridrezsim ez találó név :DD

Amúgy kb az. Tehát részben demokratikus részben nem.

Abból a szempontból demokrácia van, hogy jogod van a felsoroltakból azt választani amit szeretnél, viszont ők határozzák meg a felsoroltakat.

2020. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

["Hibrid rezsim"


:)))


Ez tipikusan olyan kifejezés hogy tudom jól hogy nincs diktatúra de diktatúrázni akarok, így hát dobjuk be ezt a kitalált szót :)))]


Na és akkor szerinted itt mi van? Fényes demokrácia vagy inkább hibrid rezsim? Inkább itt te vagy a hülye, aki szerint itt nincs is baj és csak kitalálják a vádakat.

2020. dec. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Azért kíváncsi lennék, akik annyira diktatúráznak itt miért mernek panaszkodni? Nem félnek hogy az általuk gonosznak titulált hatalom elviszi őket? Vagy a GYK szent és sérthetetlen? Vagy mi?
2020. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

1

Na pontosan az ilyen gondolkodás miatt tartunk itt.


9

Senki nem olyan diktatúrára gondol amilyenről te írsz, amikor ma kijelenti hogy magyarországon nincs demokrácia. Mert papírom demokrácia van el mehetsz szavazni, alapíthatsz pártot, indíthatsz vállalkozást stb. De amikor egy párt hoz meg döntéseket, mert ma ez van és a párt ennyire szoros kapcsolatban áll a bírósággal, ügyészséggel, egyházzal akkor nincs demokrácia.

2020. dec. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!