Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető vajon, hogy a...

Árokpart kérdése:

Elképzelhető vajon, hogy a mostani korlátozások miatt fognak sokan 2022-ben az ellenzéki összefogásra szavazni?

Figyelt kérdés
Érzelmileg lehet ez befolyásoló tényező függetlenül attól, hogy a korlátozások a kormányon és rajtunk kívül álló okok miatt történnek. Lehet ugyanaz a helyzet mint a múltkori gazdasági válság esetén, hogy szintén világjelenség volt, de mégis az adott kormányok belebuktak.
2020. dec. 14. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Hát, ilyen szempontból még messze van '22.


Előbb szűnjön meg a jelenlegi diliház (ha egyáltalán addig meg fog).

2020. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
A korlátozásokkal a többség egyetért, úgyhogy aligha...
2020. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

1) Az ellenzéki összefogás nem ígért egyszer sem kevésbé szigorú korlátozásokat, inkább felülről licitáltak a kormányra.

2) Nincs M.O.-n feszültség a korlátozások miatt, más országokban tüntetések vannak, nálunk semmi.

2020. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyos korlátozásokkal én is egyetértenék, de többek között a vírus terjedését nem befolyásoló vagy rontó korlátozások miatt biztos, hogy nem szavazok a fideszre (eddig se szavaztam rájuk). Az este 8-as kijárási tilalom óta óriási tömegek vannak a boltokban, ráadásul megszaporodtak az egész éjszakás házibulik, mert nagyobb utazási távolságok esetén nem lehet normálisan más emberekkel találkozni. Indulj haza 6-7 körül, sokszor nincs busz se, ami 8-ra hazavisz, ezért órákkal előbb el kell indulnod a szomszéd városból is. A vásárlási idősáv bevezetése is a tömeget növelte, ami szintén a vírus terjedését segíti. A kommunikáció nagyon gyenge, semmilyen információt nem tudunk arról, hogy mi a kórházakban és mennyire komoly a helyzet. A napi jelentésekben nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy hány embert büntettek meg, mint hogy mennyire vannak tele a kórházak. A hazugságokat sem szeretem, megígérték, hogy 7-én bejelentik a karácsonyi korlátozásokat, majd 7-én kitalálták, hogy 21-én jelentik be. Őszinte kommunikációra és vírusterjedést csökkentő intézkedésekre lenne szükség, nem arra, hogy este sétálni se lehessen menni, míg nappal mindent megtesznek az emberek összetömörítéséért.
2020. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
én nem értek egyet ezzel az egész vírusmizériával, de ha az ellenzék lenne a kormányon lényegében akkor is ez lenne, így nem befoly´sol, amikor szavazok.
2020. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Azok még nagyobb bezárás fetisiszták, mint a Fidesz. Bárcsak nyitáspártiak lennének, akkor Orbán sem lenne kényszerhelyzetben a zárással politikai oldalról.
2020. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

6


Hát bizonyára az ellenzék miatt csinálja ezt, németországban meg hollandiában is Gyurcsány dirigál... JÉZUSOM MENNYI HÜLYE

2020. dec. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem mert az ellenzék állandóan szigorúbb korlátozásokat akar
2020. dec. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
nem
2020. dec. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészről azért nem, mert a Fidesz folyamatosan méri a közvéleményt, így úgy cselekszenek, ahogy azt az emberek elfogadhatónak tartják. Ezért nem volt nálunk még semmi olyan radikális intézkedés, mint más országokban. A Fidesz nem kockáztatja meg, hogy népszerűségből veszítsen. Másrészt ahogy már írták fentebb az ellenzék meg állandóan rálicitált, emlékezetes eset Szabó Tímea agymenése, hogy tömegközlekedést csak munkába járáshoz vagy idős/gyerek gondozása esetén lehetne igénybe venni. :D Harmadrészt meg ‘22 ilyen szempontból még messze van, egy választás során az emberek az egy éven belüli eseményekre is alig emlékeznek, nemhogy olyanra, mit két éve volt. Valószínűbb, hogy a gazdasági visszaesés, vagy egy esetleges válság lesz az, ami hatással lesz majd ‘22-re.
2020. dec. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!