Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Novák Katalin kijelentésével...

Novák Katalin kijelentésével jobban lejáratta a Fideszt, mint Szájer József?

Figyelt kérdés
Szájer tulajdonképpen nem ártott senkinek, de Novák Katalin hadat üzent a női társadalomnak

2020. dec. 16. 23:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Az ellenzék járatja le magát folyamatosan.
2020. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

8:

"Ha én úgy döntöttem hogy 10 évig itthon akarok lenni a gyerekeimmel, akkor annak következménye, hogy bár egyforma diplománk van a férjemmel ő 10 évvel előttem jár a karrierjében, fizetésében. Amikor visszamentem dolgozni ugyanahhoz a céghez aminél ő is dolgozott ugyanolyan diplomával, akkor az én sikerességemet nem az mutatta meg hogy az én fizetésem is akkora-e mint az övé vagy sem."


Értem én amit akarsz mondani, a probléma ott van hogy Magyarországon egy tanult, diplomás nő ELEVE nem indul azokkal az esélyekkel a munkaerőpiacon, mint egy hasonló végzettségű férfi. Ezt pedig nem tudta eddig a kormány megfelelően kezelni munkapolitikájával. Tőlünk nyugatabbra nem az van, hogy a nő szül 2-3 gyereket és kvázi kivonja magát a munkaerőpiacról 10 évre.. Nem fetrengenek otthon éveket, pár hónap a szülés után és szépen visszaillesztik a munkájába, fokozatosan, megtámogatva mindezt központilag. Hollandiában pl. jellemző hogy eleve 2-3 körül végeznek a munkájukkal az anyák és mennek a gyerekért, vásárolni, háztartást vezetni. Azt segítik ezek a rendszerek, hogy a családanya kényelmesen tudjon dolgozni+gyereket nevelni.



Nálunk azonban ha nincsen gyereked, akkor sem kapsz olyan lehetőségeket nőként mint ha férfi lennél. És ez így nincsen rendjén. Namármost, mivel ezt eddig egy szemernyit sem sikerült konszolidálni, mit csinál a nagy népnemzeti családanyánk?? A 3.000.000 Ft-os fizetésével?


Kimondja, hogy nem kell olyan sokra vágyni az anyukáknak. Majd apuka szépen odateszi magát. Mindemellett a családi erőszak kérdésében sem sikerült SEMMILYEN szankcionális előrelépést tenni, pedig mindennaposak az ilyen esetek. Ezzel mit sugall a kormány? Nem baj az ha egyet-egyet odasuhint fater, hiszen ő talicskázza a pénzt, a nő az tudja hol a helye. A lényeg hogy kifelé megvan a családi kép, apa (férfi), anya (nő), gyerekek. 4 kerék, 3 szoba, 2 gyerek. ÖÖÖö, bocsi most már 3 gyerek + CSOK. :D


Mondom mindezt 40 éves házas férfiként.

2020. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12 , nem kotelezo otthonmaradni a gyerekkel most sem. De itthon legalább eldonthetem, hogyha akarom és van rá keret akkor itthon fetrenghetek. Én szeretek itthon fetrengeni a gyerekekkel, jobban mint az úgynevezett karrieremet, pedig nincs rossz munkám, egy nagyvállalatnal dolgozom, de könyörgöm ez milyen értelemben kellene hogy kielégítsék lelkileg? Hogy tortessek eloleptetesert? Több pénzért? Egyrészt nem lehet amúgy se mindenki főnök, tehát előbb utóbb valaki hoppon marad minden erőfeszítés dacára, másrészt kicsit sem vagyok motivált, mert inkább mással szeretem tölteni az időmet, mint a munka.


Inkább azt akarják folyton megmondani, hogy én húzzak vissza karriert építeni.

Hát inkább élek kevesebből, és hálás vagyok hogy itt ezt megtehetem.

2020. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

#12 "a probléma ott van hogy Magyarországon egy tanult, diplomás nő ELEVE nem indul azokkal az esélyekkel a munkaerőpiacon, mint egy hasonló végzettségű férfi. "

Csakhogy ez nem igaz.

Már 20 éve többen tanulnak nők az egyetemeken, mint férfiak. Van még pár olyan terület ahol kevesebb a nő, mint a férfi, de nem amiatt hogy rosszabbak az esélyeik, hanem mert kevesebb nőt érdekel. De ugyanez van fordítva is, a tanárok között nagyon kevés a férfi.

"Tőlünk nyugatabbra nem az van, hogy a nő szül 2-3 gyereket és kvázi kivonja magát a munkaerőpiacról 10 évre.. Nem fetrengenek otthon éveket, pár hónap a szülés után és szépen visszaillesztik a munkájába, fokozatosan, megtámogatva mindezt központilag. "

Na most ezek szerint te vagy egy brutál ostoba pasas vagy,m vagy egy ritka sötét nő, így nem csoda ha nehézségeid vannak a munkaerő piacon.

Aki ilyen baromságot képes leírni, az kritikán aluli.

Remélem az élettől meg is fogod kapni azt amit megérdemelsz!

2020. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem az a problémám, hogy ezeket a kijelentéseket rendszerint nem egy valóban "hagyományos" modell szerint élő, anti-karrierista, gyerekeivel otthon lévő háztartásbeli nőtől hallom.


Most épp egy miniszter mondta ezeket, aki történetesen nő, csak rá aztán pont nem igaz, hogy anti-karrierista vagy hogy egyáltalán bármiben aszerint élne, amiket most mondott. Nem, ő egy Magyarországon elég magas tisztséget betöltő ember, elég jó fizetésért, és még csak távolról sem háztartásbeli. És akkor ő akarja megmondani Magyarország minden nőjének, hogyan kellene élniük.


Korábban Ákos mondott hasonlókat, ott is azt nem értettem, hogy akkor ő miért nem úgy él, amiről papol. Még csak az sem baj, ha ő férfi, férfiak is lehetnek otthon a gyerekkel és csinálhatnak kisebb karriert, de ő pont nem ilyen. Nem, ő sikeres férfi zenészként megmondja a tutit az egész női társadalomnak.


Sokkal hitelesebb, amikor itt válaszoló hétköznapi emberek elmondják a véleményüket, hogy szerintük rendben van a "hagyományos" családmodell, és a nő legyen csak otthon. Ez valóban az ő döntésük és azt gondolom, az sem baj, ha ezt hirdetik. De egy miniszter ne csinálja ezt, mert baromira nem hiteles, és azt sem értem, miért akarja mindenki a védelmébe venni.


Persze miközben erről vitázunk, eltekintünk attól, hogy a miniszter asszony mondatai nagyon alaposan megtervezetten, provokatív célzattal hangzottak el. Csak azért, hogy most a Fidesz fanokat kicsit mozgósítsa (főleg a Szájer fiaskó után), az anti-Fideszesek meg megint felháborodjanak valamin, aztán hamarosan jöhet egy jó vastag libernyákozás meg b***izás ellenük.

2020. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Csak Magyarországon a legtöbb ember nem keres annyit, hogy el tudjon tartani egy nőt aki csak döglik otthon. Így meg ne hirdessék ezt.
2020. dec. 17. 17:32
 17/17 anonim ***** válasza:

14:


Nincsenek problémáim a munkaerőpiacon. A feleségem munkakapcsolata révén volt szerencsénk belelátni egy tipikus nemzetközi cég holland fiókvállalatában rendszeresen járni, az ottaniakkal megismerkedni, éveken keresztül. Odajártunk számos alkalommal. AMit leírtam, tapasztalatból írtam le.


Nem azt írtam, hogy nem kapnak a nők munkát, hanem nem ugyanazokkal a feltételekkel. Próbálj szöveget értelmezni.

2020. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!