Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit csinálna az ellenzéki...

Mit csinálna az ellenzéki kormány? Ha már most ilyen alapjövedelem lózungokkal kampányol?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy már az elmebeteg 100000 Ft-os alapjövedelemmel kampányol a PM és a Momentum is.

Baj, hogy nem gondom azt, hogy az én illetve más adófizetők pénzéből kéne az ingyenélőket eltartani? Pláne azokat, akik nem akarnak dolgozni. És mondom ezt ellenzékiként. Ez nekem már most nagyon nem szimpatikus. 😠



2020. dec. 17. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Már most is eltartod őket, csak segélynek hívják.
2020. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De nem 100ezret kapnak. Milyen már, hogy valaki havonta ennyiért dolgozik és mást meg munka nélkül megdobnának vele.... Azért ez nagyon unfair! Meg ezt kitermelni. Egy idő után sokaknak meg se érné dolgozni emiatt... Komolyan mondom.
2020. dec. 17. 21:42
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha ingyen is jár ennyi, dolgozni minek? 🤦
2020. dec. 17. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:
3%
Felvirágoztatná az országot.
2020. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, a momentum mit mond, de az alapjövedelem nem arról szól, hogy az emberek ne akarjanak dolgozni. Az tényleg alap összeg kell, hogy legyen, tehát tudj belőle enni, lakni valahol, és közlekedni.


De ebből a lakóhely a lehető legolcsóbb helyen lenne, az evés a legolcsóbb kajákból, a közlekedés meg buszon.


Nem jönne ki belőle autó fenntartás, nem lehetne belőle szuper okostelefont venni, nem lehet bio ételeket venni, nem lehet utazgatni, stb.


A legtöbb ember ennél többet akar: jó helyen lakni, autózni, utazgatni, stb. vagyis ha ez lenne az alapjövedelem, az emberek akkor is akarnának továbbra is dolgozni, hogy ezeket megszerezzék.


Az alapjövedelem akkor lenne jó, hogy amíg az embernek nincs munkája, addig se haljon éhen, de semmi más nem jönne ki belőle, ezért nem lenne olyan motiváció, hogy megelégedjen vele az ember, mert tényleg csak nagyon alapszintű megélhetést adna.

2020. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

nem hallottam még sehol ezt a kampányt.

am meg az ellenzék is tudja,hogy először közölniük kell a mélyebb értelmű lakossággal is,hogy ők sem engedik be a migránsokat.

mert ennek a tudatosítás nélkül hiába minden.

ezt a félelmet úgy elültette a fidesz az emberekben,hogy jönnek,ölnek,robbantnak,erőszakolnak,hogy először ezt a halat kell kifogniuk a hálójukból.

aztán ferit kell felrakniuk a polcra.

utána valahonnan pénzt kellene szerezniük majd kampányra,mert az ász tuti kisemmizi őket 22re és már simicska sincs.

egyértelművé kell tenniük,hogy száműzik a foci állami támogatását és az egészségügyet valahogy fejlesztik.

és akkor utána jöhetnek ilyen bagatell álmok mint az alapjövedelem.

2020. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

"ezt a félelmet úgy elültette a fidesz az emberekben,hogy jönnek,ölnek,robbantnak,erőszakolnak"


Ezt a félelmet nem a fidesz ültette el az emberekben, hanem a migránsok.

2020. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Azt hogy nyernének egy szavazót. Érdekes hogy ha a politikusokat, focistákat meg a cigányokat kell eltartanod azzal nincs bajod, de ha esetleg adnának egy keveset a munkanélkülieknek meg a betegeknek is, azzal már van.

Én több mint 3 éve vagyok munkanélküli mert BETEG vagyok, és még így is keresek munkát amit otthonról lehetne végezni de egyszerűen nincs, semmi. Az adót meg fizessem ugyanúgy, csak tudnám mégis miből? Így is anyáméktól kell kérnem hogy egyáltalán azt ki tudjam fizetni. Szerinted milyen érzés? A patkány politikus meg keres 20 millát havonta. Meg a tetves focista. Meg a cigány aki ugyanúgy nem csinál semmit csak bűnözik meg a kocsmapultot támasztja, a 20 gyereke után többet kap mint a 3 diplomás dolgozó. Szerinted ez rendben van?

Minden normális, nyugati államban van alapjövedelem, csak az ilyen patkányok vezette koszfészkeken nincs mint Magyarország meg a többi "munkaalapú társadalom", ahol csak akkor lehet megélned ha 100% egészséges vagy és mellette valakinek a valakije.

Vagy oké ne legyen alapjövedelem, de akkor adóznia, TB-t fizetnie stb. se kelljen annak akinek nincs bevétele vagy aki épp minimálbéren tengődik. A cigány se adózza a segélyét, csak élősködik a népen a milliós népességük. Ugyanúgy nem dolgozik de fizetnek neki több százezret mert cigány, én meg mivel magyar vagyok rohadjak meg mert beteg vagyok plusz nincs munkám de hiába dolgoznék itthonról, olyan munkát nem kapok, segélyt se kapok, meg még adózzak is. Hát a lónak a büdös pikuláját azt.

2020. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Elég nehéz lesz 2022-ben úgy együttműködni, hogy jelenleg is egymással küzdenek.


[link]

2020. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8. A legtöbb országban nincs alapjövedelem, legalábbis azafajta, amit ezek akarnak adni. Ez az alapjövedelem téma ugyanúgy a cgnyoknak kedvez, ahogy a családi pótlék duplázása is. Az nem helyes, hogy a betegektől elvesznek minden támogatást, de itt a legtöbb esetben nem betegekről van szó, már ne haragudj. Hanem olyanokról, akiknek esze ágában sincs dolgozni és semmi bajuk. Ezt a kettőt külön kell választani. Ha valaki beteg, sz tudja igazolni elvileg
2020. dec. 17. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!