Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy Karácsony szavazónak ez a...

Egy Karácsony szavazónak ez a féle hazudozás még belefér?

Figyelt kérdés

[link]


Minden választ jelenteni fogok, amiben szerepel, hogy egy fidesz szavazónak mi fér bele.


2020. dec. 19. 16:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

#10


Gábor is megcsinálhatta volna, ő miért nem tette?

2020. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11 Ja, persze sőt Bielek József is, vagy Iványi Pál... De ők legalább nem pofáznak bele, hogy a jelenlegi főpolg. mit csinál és hogyan (jó, az egyikük már nehezen tudna, mert nem él). Taplós maradjon csendben, ahogyan ígérte és inkább segítse a fővárost, ne szövegeljen.
2020. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#10!


Te is tudod, hogy közvetlenül az önkormányzati választások előtt dobta vissza Tarlós az ajánlatot, mert túlárazottnak tartotta. Nagyon durva ez a kettős mérce! Karácsonytól teljesen elfogadható, hogy 1 évig semmit nem tett az ügyben, de Tarlósnak 2 hét alatt le kellett volna lezavarnia. Ez csak úgy lehetséges, hogy vagy ő írja a győztes pályázatot is, vagy nincs valódi elbírálás. Karácsony Budepestén így működik a busztender. Olyan nyer, akit a kiírás szerint azonnal el kellett volna utasítani. De a pályázó offshore cég tulajdonosa, a helyettese volt élettársa, akkor Karácsonynál természetes, hogy nyerni fog.


Az megértem, hogy ballib szavazóként számodra szokatlan, ha egy vezető nem költi el a közpénzt szavazatszerzésre. Tarlós pont' ezért volt jó főpolgármester: Ha valamit drágának, rossznak talált, akkor nem helyezte a szakmai véleménye elé a politikai céljait. Vicce, hogy hibajeként hozod fel, hogy nem kedzett bele egy szerinte is túlárazott projectbe.


A számok pedig makacs dolgok. Ha Karácsony nyilvánvalóan hazudik, akkor meg kell szólalnia. Márpedig a drágábbat olcsóbbnak hazudja. Ez az összemosós módszer korábban már működött: A Duna Aréna építésénél az Aréna tervezett költségeit mosták össze a teljes project végleges árával. A sok bírka (itt is) hőzöngött, hogy a tervezett többszörösébe került. (A Rákos-pataktól a Dráva utcáig tartó területen voltak építkezések.)

2020. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

13. Igen, tudom, hogy túl drágának tartotta. Pont ezt írtam, hogy 10 évig volt főpolg. és a választások előtti hónapokra ütemezi a pályázat határidejét. Azt hitte, hogy majd megválasztják hogy az utolsó hónapbokban megtette amit előtte 10 évig nem. Hát nem nyert, így járt. Nem 2 hét alatt kellett volna lezárnia, 10 éve volt rá. Aztán meg karácsonyt nyaggatta a propagandamédia meg a fidesz 1 éven keresztül, hogy miért nem csinál semmit. Tarlós 10 évével nem volt gond, hirtelen nagyon sürgős lett.

Hogy jön ide a busztender?? A Lánchídról van szó. A busztendert ráadásul nem a főpolg.hivatal írta ki, hanem a BKV, és karácsony mondta, hogy offshore nem indulhat, és vizsgálatot indítanak.

Marhára unalmas már ez a ballib szavazózás. Nem vagyok ballib szavazó, egyszerűen utálom a fideszt, tarlóst és a propagandamédia meg a hülyék hazudozását. Aki utálja a fideszt az ballib, meg sorosista, meg migránssimogató meg a többi. Ez megy amióta a fidesz uralkodik és itt is jól látszik, hogy nagyon jól működik, mert az agyhalottak ugyanúgy nyomják tovább mindenhol.

A tarlós féle ajánlat meg nem hasonlítható egy az egyben össze ezzel, mert másra lett kírva. De ha elolvastad volna amit írtam, akkor nem írnál marhaságokat, leírtam, hogy "kivették az alagutat a pályázatból. Kevesebb a munka és a haszon így? Igen. Logikus, hogy drágább? Igen. Jó ez? Nem, de mégis mit lehet tenni?"

2020. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#14!


Ott bukik az egész érvelésed, hogy Budapest nem egyenlő a Lánchíddal. Ha nem lett volna egy csomó másik fejlesztés, felújítás, építkezés Budapesten, akkor lehetne azzal jönni, hogy Tarlós nem csinált semmit sem. De ez a tények tükrében nem elfogadható érvelés.


" A busztendert ráadásul nem a főpolg.hivatal írta ki, hanem a BKV..."

A BKV-t pedig Karácsony helyettese Tüttő Kata felügyeli. Ha semmi köze a BKV-nak a főpolgármesterhez, akkor miért azzal kampányolt Karácsony, hogy a 2-es metron nincs légkondi?


"...és karácsony mondta, hogy offshore nem indulhat, és vizsgálatot indítanak."

Aztán aláírták a szerződést. A vizsgálóbizottságosdit pedig ismerjük Kispestől. A vészhelyzetre hivatkozva egyszer sem üléseztek, majd a bevallottak korrupt Gajda Péternek mi lett sorsa? Horváth Csaba kezdeményezésére és Karácsony Gergely egyetértésével vagyonnyilatkozat ellenőrző bizottsági elnöki posztot kapott a Fővárosi Közgyűlésben. Érthető, neki van igazán rutinja vagyonnyilatkozat hamisítsásban, most segíthet ebben Karácsonynak.


A Tarlós féle pályázat lebontható. Lehet tudni, hogy mennyi ment volna abból a Lánchídra.

2020. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Már megint kitalálsz dolgokat... Írtam én, hogy nem csinált semmit tarlós? 10 év alatt elég szégyen lett volna, ha nem csinál semmit.

Ismét olyat írsz, amit én nem állítottam... azt írtam, hogy a busztenderhez nincs köze a főpolgmesternek és a hivatalhoz, nem ők írták ki. Természetesen a bkv-hoz van köze és ezért is indított vizsgálatot.

Nem, nem "lebontható". Ha van egy 1milliós munka, amire 20% hasznot tesz az elvégzője, arra 1,2milliós árral fog pályázni. Ha ennek a töredékére kérnek ajánlatot, ami mondjuk 500e-be kerülne neki, akkor nem fog 100ezer (20%) haszonnal megelégedni, mert annyi nem érné meg neki, hanem mondjuk 200ezer hasznot akar, ezért 700ezerért fogja elvállalni.

Másik példa: ha valamiből 2db-ot veszel, akkor ugyanannyi lesz az egységára, mint ha 500db-ot veszel?

Ha megbízol egy festőt, hogy fesse ki a 100nm-es lakásodban a 10nm-es szobát, akkor a teljes lakást annak a 10szereséért fogja kifesteni? Nem, kevesebbért.

Ha megbízol egy asztalost, hogy készítse el a teljes lakás berendezését, akkor ugyanolyan óradíjjal számol, mint ha egy darab asztal elkészítését kéred?

Remélem érthető volt valamelyik példa...

2020. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Karácsony egy bfsz. XIV. kert se tudta elvezetni. Ott is mindig titkolózás ment. A fejünk felett benyújtottak mindenféle javaslatot, amit eltitkoltak. Csak mindig kiderült, volt tüntetés is meg aláírásgyűjés is a javaslataik ellen. Budapesten is bénázik,kamuzik tovább.
2020. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16!


Nem ezt írtad szó szerint, de ez volt a mondanivalód lényege. Ha nem ez, akkor random írtál valamit, aminek semmi köze a témához.


Igen, nagyon valaszínű, hogy Tüttő Kata látta, hogy volt élettársa frissen alapított offshore cége nyerte a pályázatot és Karácsony semmit nem tudott erről. Ha tényleg nem tudja, hogy mi történik körülötte, akkor valóban alkalmatlan.

Valószínűleg mindenről tudtak és bíztak abban, hogy nem derül ki semmi, Leisztinger megkapja a pénzét és talán még vissza is oszt nekik. Lebuktak, ezért most az a forgatóköny, hogy szegény KariGeri nem tudott róla, de azonnal kivizsgálja. Ovisok még beveszik ezt a mesét, már már nem.


Tarlós korábban is külön említette az alagút, a tér és a híd felújításának tervezett költségét. Most is 1000 forintos pontossággal megmondta, hogy mennyi lett volna csak a híd. Mindezek alapján nagyon valószínű, hogy le voltak bontva a project egyes részeinek a költségei. Ami viszont teljesen biztos: Te csak tippelsz, mert a szerződést nem láttad. Az egyetlen érved, hogy te úgy gondolod. :)


Érhető a példák, csak semmi közük ehhez.

Nem 500 db Lánchidat újítanak fel 2 helyett, nincs nagy darabszámű gyártás.

A szobafestők már 10 éve is piszok drágán dolgoztak és mivel volt folyamatosan munkájuk, ezért nem nagyon adtak mennyiségi kedvezményt.

Ez nem egy kéthetes munka, ahol számolni kell azzal, hogy a hónap másik két hetében nem lesz bevételem! Ha szétbontanának egy projectet, amire pályázok akkor nem emelmél meg az áramat, mert így elbukhatom a többi fázist. Ha a munkámmal elégedettek és áraim is elfogadhatók, akkor megkapom a többi munkát is.

De lényeg: Megint csak tippelgetsz!

2020. dec. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem értem, hogy a kérdésben említett hazudozás hogy védhető azzal, hogy kivették az Alagútat a felújításból (ami egyébként valójában a Széchenyi tér, nem az Alagút). Ugye senki se gondolja, hogy Tarlós idejében a 31 milliárdból 31 volt a híd és 0 volt a tér?
2020. dec. 20. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!