Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Mi Hazánk Mozgalom szerint szegregálni kellene a roma gyerekeket az iskolákban?

Figyelt kérdés

2020. dec. 20. 22:32
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy aki rögtön rasszizmust kiált: Nem, ez nem az. Ez egy önvédelmi mechanizmus, teljesen normális dolog.


Pl.: Szeretsz kutyát simogatni, de 10-ből 9 mindig megharap. A 11-nél már lehet, hogy óvatosabban simogatod meg, vagy inkább hagyod és meg se simogatod. Az előítéletek legnagyobb gerjesztői akik ellen ez szól.

2020. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
95%
Aki ismeri a cigányokat az egyet ért ezzel.
2020. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
98%

29


"Az gondolom mindenkinek tiszta, hogy a mai helyzet a több száz éves szegregáció eredménye?"


Mire gondolsz, kedves Alex?

2020. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
80%
29-es több száz évük volt a cigányoknak beilleszkedni,de a többségüknek nem sikerült. Akinek nem sikerült az nem is akar, nem tudom hány éve ugyan olyan oktatást, ellátást kapnak mint mi,együtt járunk velük iskolába, érettségin több pontot kapnak és ugyan olyan lehetőségeik vannak, más országban se sikerült integrálni őket és azért nem mert nem is akarnak,de ezt ők is megmondják (vannak kivételek). Tehát ha akarnak akkor tudnak integrálódni, ha nem akkor nem és ez nem csak ebben az országban van így.
2020. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Alex Fly ***** válasza:
16%

@34: nem volt rá több száz évük. Több száz éven keresztül jogi és adminisztratív eszközökkel akadályozták meg, hogy beilleszkedjenek a társadalomba. Az eredmény tisztán látható...

Persze lehet ezt folytatni a mihasznák-féle szegregációval, de akkor nem ártana azon is elgondolkodni, hogy mi lesz ennek a következménye.

2020. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
95%
35-ös konkrétumokat mondj hogy mivel akadályozzák a cigányokat az integrációban? Ezt tudod csak hajtogatni pedig világosan leírtam, hogy ez egy hülyeség, egyik országban se tudták őket integrálni. Érdekes hogy más népségek tudtak/tudnak integrálódni a világban.
2020. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
94%
Igen, most komolyan kezdjük el sorolni az integrálódott népeket a besenyőktől kezdve?
2020. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon jó lenne. Szerencsére már gimibe járok, ahol nincsenek cigányok de az általános sulim több mint fele cigányokkal volt tele, az osztályom is, és r*hadt szar volt. Nem bírtak normálisan viselkedni, nem lehetett miattuk figyelni, a tanárokat folyton b*sztatták, a diákokat is folyton b*sztatták, volt, hogy gyomorgörccsel mentem be miattuk órára, a tanárokat is kikészítették..
2020. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
95%

Gittegylet, de ebben bizony igazuk van. Sokat szenvedtem a cigányok miatt anno.


20F

2020. dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
19%
Nekem van cigány osztálytársam, és nem viselkedik rosszul. Ilyenkor mi van?
2020. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!