Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számíthat bármit, hogy milyen...

Számíthat bármit, hogy milyen memzetiségűnek vallom magam egy népszámláláson?

Figyelt kérdés
Illetve ha egyikben ennek vallanám magam, a másikban meg másnak, akkor tennének valamit? Van ezeknek bármi következménye?

2020. dec. 28. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nincs.

Annak vallod magad, aminek akarod, négernek, indiánnak, eszkimónak.

2020. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem sok embert érdekel a népszámlálás, - ez is csak egy lehetőség arra, hogy minél több személyes adatott lapátolhassanak össze minél több emberről. Ha kötelezővé teszik a részvételt, kozáknak fogom vallani magam, mert annyira nem érdekel ez a butaság.
2020. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

"Ha kötelezővé teszik a részvételt"


Kötelező volt már eddig is, csak szólok.

Szabálysértési bírságot szabhatnak ki, ha nem töltöd ki.

2020. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
#2 A népszámláláson kötelező a részvétel, mindig is az volt.
2020. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A népszámlálás lehetőség arra hogy találgatás helyett pontos kép legyen az ország különböző adatairól.

Annak, hogy "minek vallod magad" vannak következményei, de nem személyesen rád nézve, hanem a kisebbségekre, vallási csoportokra nézve.

Az egyházak, vallási közösségek és a kisebbségek, nemzetiségek állami támogatása függ attól, hogy a népszámláláson mennyien vallják magukat a tagjuknak.

A nemzetiségi hovatartozás önbevalláson alapul, soha nem fogják megkérdőjelezni sem és károd sem lehet belőle. Már nem csak egy nemzetiséget adhatsz meg, egy második nemzetiséghez való tartozás is megjelölhető. Vagyis én mondhatom magam magyarnak és egyben a nagyszüleim után a szlovák nemzetiséghez tartozónak is, vagy akár meg lehet nevezni a család miatt hogy valaki egyszerre bolgár és német nemzetiséghez is tartozónak érzi magát.

A 2011-es népszavazásban 2 kérdés így volt: "Mely nemzetiséghez tartozónak érzi magát?” (34. kérdés) és „Az előző kérdésnél megjelöltön kívül tartozik-e másik nemzetiséghez is?” (35. kérdés). Azonban a nemzetiségre, vallásra vonatkozó kérdéseket nem kötelező megválaszolni, teljesen önkéntes.

Segítheted vele viszont azokat, akik az adott nemzetiséghez tartozást komolyan gondolják, hiszen ha nagyobb a nemzetiségi csoport akkor nagyobb lehet az a támogatás is amit az államtól kapnak. Ne hazudj be valamit, csak ha tényleg az adott nemzetiséghez tartozónak érzed magad valami módon!

2020. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha behazudok valamit poénból, abból csak egy kicsi előnye lesz az adott kisebbségnek, miközben nekem semmi kötelezettség, számknkérhetőség nem keletkezik. Nem? Akkor miért volna ez baj?
2020. dec. 28. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Talán meg fogtok lepődni, de ötven éves elmúltam és egyetlen egy népszámlálással kapcsolatban nem keresett soha, senki. Fogalmam sincs, hogy volt-e egyáltalán az életemben népszámlálás, és ha igen, akkor mikor. :) Nagyon jól meg voltam, vagyok, leszek e nélkül az idétlenség nélkül is úgy, mint eddig.
2020. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elvileg 10 évente van, szóval minimum 4-szer már volt. Azt nem tudom, hogy ez annyira szigorúan lenne véve, mint írták.
2020. dec. 28. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Egyetlen egyen nem vettem részt, - de nem is tudtam róla és nem is hiányzik. -Az a lényeg, hogy adókra, járulékokra le tudjanak húzni, egyébként meg senkit nem érdekel a közember.
2020. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Az önkormányzattól kérik be az adatokat, meg vagytok/lesztek számolva.
2021. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!