Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet probléma abból, ha a...

Lehet probléma abból, ha a 2021-es népszámláláskor ateistának vallom magam?

Figyelt kérdés

2011-ben még keresztény voltam, fiatal srácként. Azóta már nem igazán hiszek Istenben, és szeretném, ha ateistának könyvelnének el, nem akarom a kereszténység táborát erősíteni.


Azonban olvastam futólag, hogy most már a névre is rá fognak kérdezni... Lehet, hogy butaság amit gondolok, de Magyarország ugye keresztény ország, a kormány is keresztény. Ha nyilvánosságra kerül, hogy én nem vagyok az, sőt, ateista nézeteket vallok, az jelenthet-e valami hátrányt pl. a későbbi egyetemi felvételinél, vagy valahol máshol?


2020. márc. 7. 02:00
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
45%
Nem diktatúra van,abban hiszel amiben csak akarsz(kivéve muszlim).
2020. márc. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
63%
Jól esik ilyet olvasni. Nagyon helyes, hogy kinőtted azt a hülyeséget. Egyébként az is válaszlehetőség, hogy "nem adok választ", legalábbis a legutóbbi népszámlálásnál volt ilyen.
2020. márc. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
21%

A vallás nem hülyeség,csak a legtöbb(zsidó,muszlim,keresztény+ezek leágazásai)az.


Na a budhista vagy a jedi valláú az jó.

2020. márc. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
54%
#3 Igen, én is úgy értettem.
2020. márc. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Nos, én szívesen megadnám, hogy ateista vagyok, mert az egyfajta megpecsételése lenne az új világnézetemnek, meg gyengíteném egy fővel a vallásosok számát.


De Magyarországon divat a kereszténység, és lehet, hogy hátrányom származna abból, hogy ateista vagyok. Ezt úgy képzelem el, hogy más okra hivatkozva, de valójában a világnézetem miatt érne a hátrány. Szóval nem tudom, hogy mit kellene tennem.


Egyébként nincs bajom a normális vallásosokkal, csak nem hiszek már a hittel kapcsolatos tanításokba.

2020. márc. 7. 02:38
 6/43 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen,a zavaros biblia amit vagy ezerszer átírtak meg a 2000 ével ezelőtti halandzsák igencsak bajosak manapság.


Én jobboldali vagyok, de soha fel nem fogom mit erőlködnek a kereszténységel toroczkaiék amikor csak a baj van a pedo/nemzetellenes papokal meg a mi pénzünkön égyelgő ingyenélőkel.

2020. márc. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
58%

Most, hogy így mondod, én is elgondolkodtam rajta, hogy Magyarországon merjem-e ateistának vallani magam a keresztény helyett. :/

Ezeknél a fideszes vadmarháknál sosem lehet tudni, pláne, ha tényleg névvel fog menni.

2020. márc. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

#7


Rá fognak kérdezni a névre is:


[link]


Tehát aki ateistának vallja magát, az névvel teszi majd.

2020. márc. 7. 02:52
 9/43 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg ha zsidónak vallom magam akkor meg kapok valami előnyt?
2020. márc. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
0%
Miért kapnál előnyt? A zsidók nem tartoznak a keresztény felsőbbrendűek közé.
2020. márc. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!