Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik komolyan a...

Miért nem veszik komolyan a tanárok a COVID-ot? 😡

Figyelt kérdés
[link]
2020. dec. 29. 20:46
1 2 3
 11/26 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Hogyan engedje így az ember a gyereket iskolába január 4-től?"


Te elviszed a gyereket teszteltetni, mielőtt beadod az iskolába?

2020. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
13%
#8 csak mint a tiedet, ahogy látom
2020. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

#7, "A tanár leginkább saját kollégáit, pláne az idősebbeket, krónikus betegséggel küzdőket veszélyezteti."

Pont ezt írtam (5), 3s még is teszik. Miért gondolod ostobaságnak, ami együtt írtunk.

Tanár vagy, fix.

2020. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

"inkább kockára teszik egy iskolányi gyerek egészségét"


Meg ezt is te írtad, én erre reagáltam.

Mellélőttél, nem vagyok tanár.


Ettől függetlenül az 5. válasz első sora egy nagyon ostoba és sértő mondat. Iskolába jár a gyerekem (igaz alsós, tehát ha pontosak akarunk lenni, nem tanárai hanem tanítói vannak). A tanítóiról, és általában az egész iskoláról nagyon jó véleményem van. Kifejezetten tisztelettel gondolok az osztályfőnökére, és kívánom, hogy még sok-sok gyereket taníthasson ilyen szeretettel!


Innentől OFF lesz:


Manapság divat szidni minden közszolgáltatásban dolgozót: tanárt, orvost, általában minden eü. dolgozót, hivatalnokot, de akár egy buszvezetőt vagy egy bolti eladót is. Ezek mögött lehetnek egyéni rossz tapasztalatok, de biztos vagyok benne, hogy az előbb felsoroltak döntő többsége mindenütt próbálja a sokszor csöppet sem ideális körülmények ellenére tisztességesen elvégezni a munkáját. Én is ebben az országban élek, én is találkozom mindegyikkel, és többségében igenis jó tapasztalataim vannak róluk.

Akik őket ilyen mondattal minősítik, mint te az 5. válaszodban, azok akárhány gyereket neveltek fel, akárhány tanárral találkoztak, csak magukat minősítik vele.

2020. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

#14 Köszönöm!

Egy tanár

2020. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

#14

Maximalis respect.

Egy nem tanár.

2020. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Ezt írja a cikk:

„Az osztályvezető azt mondta, az orosz vakcina érkezése „lehetőség egy tudományos együttműködésre”, mert így még egy oltóanyagot vizsgálhatnak a magyar kutatók.”

Tehát kísérleti nyulak lesznek, akik vállalják az oltást. Nem baj, legalább a csökkent értelmi képességűek kigolyózzák magukat az élet nevű játékból.

[link]

[link]

2020. dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
9%

#14, nem nagyon érdekel, így sértő-e egy pontos mondat.

Még kellene azt mérni, de fogadok bárkivel, hogyxa 90 IQ nem jön ki

Nem tudom, hogy akarod azonos súlyúnak tekinteni egyszem gyereked első pár évének tapalasztalatait az enyémmel. Menj el tanárnak , felvesznek simán.


Talán Füzesabony volt az a 25 fős fertőzés egy hüpy miatt, akkor szerencsére csak a tanári kart fertőzte, de ha komolyan mondod, hogy az egy normális ember, akkor nagyon beteg vagy.

Az meg a sunyi magyar "oldalazó paraszt", aki a tesztre se megy el, nehogy kiderüljön hogy mi az igazság.

Jellemzelen svihákoknak jó a zavaros helyzet.

2020. dec. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
28%

#18

Ha leteszteli magát és pozitív, akkor mehet haza karanténba, sokszor nem is fizetik.


( Btw a IQ szám elavult mérő. )

2020. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
43%

#19 Fizetik.

A karantén átlag 2 hét, az ősszel még úgy volt hogy a sima táppénzzel lehet csak otthon maradni. Az első 15 nap betegszabadság, ha korábban az illető nem vette ezt igénybe, akkor erre az időre 70%-os "táppénz" járt, vagyis a karantén időtartamát ez lefedte. ha ez már nem volt elég, akkor jött a 60%-os táppénz, aminek viszont már van felső határa, napi 10733Ft, vagyis ha a napi kereset 60%-a ennél magasabb lenne, ott már van veszteség. Ez egy tanárnál bruttó 530000Ft feletti fizetést jelentene, ami valljuk be nem lenne rossz.

Ezzel párhuzamosan ahol értelmes volt az igazgató, ott nem táppénzt rendeltek el, hanem otthoni munkavégzést - nálunk is ez ment. A táppénz alatt ugyanis nem várható el hogy a tanár végezze a munkáját, vagy táppénz és akkor másnak kell helyettesíteni, vagy online oktatás, más feladat elvégzése és akkor meg munkabér jár rá. Nálunk az otthoni munkavégzéshez konkrét feladatokat rendelt az igazgató, így aki kénytelen volt egészségesen karanténba menni annak sem kellett táppénzen maradnia.

Persze nagy volt a fejetlenség és sok iskolában ezt nem csinálták meg. Azóta viszont már központilag is másféle utasítások születtek, pont amiatt, hogy a tanárokat ne érje olyan anyagi kár amit nem tudnak már kezelni.

De most őszintén. Én az őszi szünet alatt lettem covid-os, vagyis biztosan nem az iskolában. Akkor miért is kellene nekem 100%-os fizetést kapnom a karantén idejére, míg másoknak akik szintén karanténban vannak mert valahol megfertőződtek, azoknak meg nem?

2020. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!