Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most komolyan, mennyire...

Most komolyan, mennyire gyakori a covid fertőzés a környezetetekben, családban?

Figyelt kérdés

Nem tagadó vagyok, mielőtt jönne a NNI, csak érdekel.


Engem pl. meglepett, hogy egy ismerősöm -aki sz ország másik végén lakik, nincs kontakt- pár hónappal ezelőtt kapott egy szívinfsrktust.

Túlélte de nagyon gyenge, meg depressziós. 60+os ember.

Tüneteiről meg h mi van vele még semmit nem tufpk.


Kb 2-3 hónapja ki se mentna házból, úgy kapta el. Tehát valószínű a vele együtt élő és jöbő-menő (munka) ember fertőzte meg?


Ez mennyire gyakori, meg nem pont az ilyen szív és érrendszeri, agasvérnyomásosokkal van nagyobb rizikó?


Nálunk 1 ember dolgozik, nagyszüleim és én otthon (online oktatás) szedetek vitaminokat velük, magammal. De a fenti esetből is aggódom.

Nagy idősek annyira a nagyszüleimm (nincsenek 70 évesek) de az immunrendszetük szar.


Most már tényleg mindenki elkapja?



2020. dec. 13. 15:14
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Nem nagyon idősek*

Bocs a helyesírási hibákért, zaklatott vagyok.

2020. dec. 13. 15:15
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az utóbbi egy hónapban lett hirtelen nagyon sok fertőzött ismerősöm, és sajnos három halott, ebből két idősebb rokon (bár azért 66 és 70 évesen még lett volna pár évük), és kolléganőm 38 éves férje, gyakorlatilag napok alatt.
2020. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Sok ismerősöm lett fertőzött az ősszel, plusz egy családtag. Lekopogom, senki nem halt meg közülük. Igen, jövő-menő együttélő családtag simán megfertőzheti azt, aki nem mozdul ki. Aki nálatok dolgozik, azt érdemes lenne minél inkább elkülöníteni, pl. külön szoba, wc-t fertőtleníteni utána, ne egyszerre legyen a nagyszüleiddel a közös helyiségekben, stb.
2020. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Bárki elkaphatja és tovább fertőzhet.

Nemrég jött vissza betegálományból egy munkatárs. Korábban mindig kételedett a vírusban, mert háát 1 fertőzöttről se tudott az ismerősei körében. Most meg mondta, hogy jajj képzeld koronás voltam.

2020. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

A szívinfarktusnak semmi köze e vírushoz. Ebbe is bele lehet halni.

Elég nagy a családom, az ország különböző részein élnek, de még senki nem lett COVID-os.Sem a 84 éves mamán, sem azok, akik az egészségügyben dolgoznak. Házi karanténban is azok voltak, akik külföldről jöttek haza. A tesztjeik negatívak voltak.

Az kapja el, akinek gyenge az immunrendszere.

2020. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
5, évi egy náthát leszámítva semmi bajom. Utoljára 15 évesen voltam lázas, most 43 vagyok. 6 napig nem ment le 38,5 alá; túl vagyok három hét kórházon, úgy tűnik, a tüdőm egy lebenye maradandóan károsodott. Nincs túlsúlyom, hypertoniám, rendszeresen sportolok.
2020. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

kedves #5-ös.


Én ezt a szívinfarktust dolgot olyan kontextusban említettem, hogy nyílván nem tesz jót valakinek az immunrendszerével, ha történik vele egy ilyen, nem? Plusz maga alatt is van az "öreg", mert nyugdíjas létére kénytelen volt dolgozni - sokáig nem volt bejelentett-, és ezek miatt alapból depressziós lett, maga alá került.


Amire meg utalt az az, hogy -tudomásom szerint- főleg a szív és érrendszeri, meg magasnyomásosokat viszi el főleg nem? Tehát akinek van valami komolyabb alapbetegsége.

Én nem azt mondtam, hogy szívinfarktus = koronavírus

2020. dec. 13. 15:35
 8/22 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem attól is függ, hogy hány koronás ismerőse van az embernek hogy hol lakik. Itt Pécsen nekem rengeteg ismerősöm van, aki már átesett rajta.

Nekem 2 kolléganőm, páromnak 3 kollégája +ugye ilyenkor a családtagok is szinte mindig.

Kolléganőm férje állítólag nagyon rosszul volt, majdnem kórházba került , de elvileg megúszta (igaz eléggé testes pasas, de fiatal harmincpár éves).

Barátnőmék egész családja, állítólag kivéve a nagymamát aki szintén érintkezett a családban lévő gyerekekkel is, és tudtommal nem húztak maszkot sem, tehát nem nagyon vigyáztak.

Ki rosszabbul ki kevésbé rosszabbul viselte, de elvileg túl vannak rajta ők is.

Sajnos sokan nem ússzák meg ennyivel, és elég ha csak 100-ból egy kerül kórházba, de ha az pont te vagy, vagy valamelyik családtagod akkor mindjárt komolyabban veszi mindenki a vírust....

Itt sorozatban kapják el az emberek...tényleg rengeteg ismerősöm van még ezeken az embereken kívül aki elkapta....

szóval...vigyázni kell..

sajnos van egy olyan érzésem, hogy a nagy karácsonyi családi összejövetelek és szilveszter után be fog robbani durván a járvány..de hát ez van...mindenki vigyázzon ahogy tud mást nem lehet...

2020. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Csak az kiabál, akinek a háza ég. Vagyis aki anyagilag érdekelt a járványhazugságban. Én akit idáig kérdeztem senki sem tud a környezetében sok beteget. Ha a két szememre és fülemre hallgatok, minden elektromos felületet mellőzve abszolút az jön le, hogy nincs járvány.
2020. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

hm...érdekes utolsó..én meg pont azt szoktam mondani, hogy mivel nem nézek tv-t és semmilyen hírt nem olvasok, nem csak a covidról nem , de úgy általában sem..én mindig kizárólag csak a saját környezetemre figyeltem, és úgy ítéltem meg a vírust...

hát én azt éreztem, hogy berobbant...

8-as voltam.

De mondom ha valaki falun vagy kisebb városban lakik, akkor érzékeleti így..

2020. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!