Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs önellentmondás ebben?

Nincs önellentmondás ebben?

Figyelt kérdés

2006-2010 közt ment az emberek részéről ez a "Mennyé dóógozni!!!"××-, meg a "Minek neki segély, de nekem jár" szöveg, erre 2010 után elkezdték megnyirbálni pl.: a szociális támogatásokat, a munkanélküli időszakot, a rokkantság felülbírása történt.

Mostanában kevésbé megy az ugatás×× e téren, de még így is vannak, akik mondják. Viszont most mivel sokan tapasztalják a munkanélküliség-, és egyéb negatív hatást, hiányolják a megfelelő szociális hálót, támogatást, stb.


Akkor végül is nem ezt akarták sokan 2006-2010-ben? Légy önálló, rendezd egedül az életedet?



#munkanélküliség #önálló élet #minek a jóléti ellátórendszer
2020. dec. 31. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

De, ezt akarták. De honnan a fenéből tudták volna 10-15 évvel ez előtt hogy lesz egy járvány és abból kifolyólag válság?

De alap esetben így is van jól szerintem, hogy működjön az "aki nem dolgozik ne is egyék" elv.

2020. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ott kéne kezdeni, hogy nem kettős mércével mérünk. Ha azt mondjuk, hogy az a pár százezer fertőzött elhanyagolható, és nem kéne ilyen durva járványügyi intézkedéseket hozni, akkor azt is mondani kell, hogy az a pár százezer munkanélküli szintén elhanyagolható a társadalom egészéhez képest, és bár szomorú, ami velük történt, oldják meg.
2020. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szülni sem érdemes, mert akkor ha pl. egy sérült gyerek születik, akkor azt kiveti ez a politika, társadalom, mert nem dógozik. Ezt is így akarták sokan?
2020. dec. 31. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Szülni azért nem érdemes, mert az ember a legundorítóbb létforma az egész univerzumban, és nem kéne szaporítani. De most nem ez a téma.
2020. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

"De, ezt akarták. De honnan a fenéből tudták volna 10-15 évvel ez előtt hogy lesz egy járvány és abból kifolyólag válság?"


Mondjuk abból, hogy gazdasági visszaesések, válságok törvényszerűen vannak. Ez remélem nem újdonság.


"De alap esetben így is van jól szerintem, hogy működjön az "aki nem dolgozik ne is egyék" elv."


Ez akkor működne csak, ha mindenkinek garantált lenne a munkahely mint a rendszerváltás előtt, akkor lehetne ezt mondani. Ameddig van olyan, aki önhibáján kívül -és sokan vannak ilyenek- nem talál olyan munkát, amire alkalmas, addig bizony szükség van/lenne erős szociális hálóra.

2020. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5#: jól látod.
2020. dec. 31. 09:55
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Rosszul látjátok. Sosem azokat támadta senki, aki elvesztette a munkahelyét, és még nem talált másikat. Csak azokat támadta minden nornális ember, aki életvitel szerűen kerülte a munkát, ellenben ugyanolyan jól, vagy még jobban akart élni, mint aki dolgozik.
2020. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Sosem azokat támadta senki, aki elvesztette a munkahelyét, és még nem talált másikat. Csak azokat támadta minden nornális ember, aki életvitel szerűen kerülte a munkát...":


????? Csak egy spirál alakult idővel ezzel ki, miszerint sokan keresték a lehetőségeket, mentek (volna) pl.: átképzésre - amire sok munkaügyi kp. f×ik a mai napig -, így sokan feladták, és lecsúsztak, vállalván itt-ott, ilyen-olyan munkát a semmiért, és máris meg lett az újabb kitaszított csoport, akikre megy az ugatás...


Aki meg "kerülte", kerüli a munkát, mind a mai napig köszöni, megvan, felfedezvén magát a feketemunka különböző formációival, vagy épp MLM-es, hálózatépítős, és egyéb mondvacsinált "munkákkal"...

2020. dec. 31. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Én is így gondoltam korábban még egyetemista éveim alatt, hogy ott a lehetőség és aki akar viheti bármire, max ha nem talál az ember a munkát mobilisabbnak kell lenni és nem sírni, panaszkodni, majd 1 éve kikerültem a munkaerőpiacra mint friss diplomás és arcon csapott a valóság. Kiderült h közel sem vagyok talpraesett hanem inkább a balfék kategóriában vagyok, munkát azóta se találtam és most kicsit zokon esik h még a tb-ból is kiestem tehát ha megbetegszem baszhatom. Persze lehetnék mobilisabb és kelet moból felköltözhetnék a fővárosba a jobb lehetőségek miatt, de ahhoz kéne vmi tartalék. Tudom csak az nem talál aki nem is akar tény h bennem van a hiba, de közmunkásnak nem fogok elmenni és nem fogok a hivatalnál sírni h fizesse helyettem a tb-t.

Enyhén hülyének gondolom magam a korábbi gondolataimért, de ha nem kerülök ilyen helyzet még talán mindig úgy gondolnám h aki nem dolgozik az dögöljön meg, tehát leckének igen jó, de szo*ni igen szar.

2020. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

hát igen.

a szélsőjobbal egy alacsony keresetű,hónapra hónapra élő országban nem tud kijönni.

mert ha ennyire alacsonyan vannak tartva a a bérek,akkor nincs tartaléka a népességnek.

1 gikszer és akár az utcára kerülhet a család.

mo n meg komoly gikszer,hogy mondjuk apu eltöri a lábát,elmegy tp re,amit a cége nem tolerál és kirúgja aput,mivel mo n a szakszervezetek le vannak építve a nem létező szintig.

jelen korban ez a széljobb eszme pedig nem tartható amit tol a fidesz,hogy ne számíts semmire,nem segít senki ha trében vagy,old meg magad,de fizesd be a fizud 78%át minden hónapban.

51% járulék és adó+27/ áfa ugyi

2020. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!