Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy felmérés szerint a liberál...

Egy felmérés szerint a liberálisok 40 százaléka nem örülne ha a gyereke mellé roma ülne az iskolapadba. Migráns, zsidó, fekete ülhet csak roma nem? Hol itt a logika?

Figyelt kérdés
2020. dec. 31. 13:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
72%

"Mert ezeknek a liberálisoknak csak a pofájuk jár, amikor éles helyzetbe kerülnek, akkor csak makognak."


Emberi tulajdonság, nem liberális. Ha azt kérdeznék egy jobbostól, hogy megölné e a hazája ellenségeit egy háborúban, akkor ne számíts sok különbségre mikor egy fegyvert raknak a kezébe és ugyanúgy bemutatják, hogy "ő itt Ahmed, terrorizmusra készült a Blahán, lője főbe".

2020. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
30%

Belinkelhetnéd a felmérést mert ezek így csak szavak. Ha a felmérést a századvég csinálta na akkor is csak szavak.


Na most ha nem találod meg és 2008as az sem aktuális. Rengeteg generáció nőtt fel azóta aki nem így gondolja úgyhogy ha ez legalább 2018as lenne akkor azt mondom oké de így elég kétséges az egész

2020. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
89%

Ez azért durva hasonlat, az emberölés, meg a befogadás egyáltalán nem ugyanaz. De értem, hogy mit akarsz mondani és igazad van, hogy emberi tulajdonság, csak az a különbség, hogy a liberálisok mindenbe beleokoskodnak, de amikor tenni kell valamit, akkor kiderül, hogy úgy gondolták, hogy majd mások, meg az állam cselekedjen.

Ezek a mostani divatliberálisokra vonatkoznak, biztos van néhány reálisan gondolkodó őszinte liberális is.

2020. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
72%

"Ez azért durva hasonlat, az emberölés, meg a befogadás egyáltalán nem ugyanaz. "


Amíg az adott kérdésre az a válasz, hogy igen, addig él a kettősmérce intézménye is. Mondhattam volna verést is, vagy egy csomó másik tevékenységet, ugyanoda lyukadunk ki.

2020. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%
Szerencsés az akinek az osztályában nem volt ilyen egyén... És ez nem rasszizmus, mert van kevés kivétel amelyik tud viselkedni, de valami különös véletlen folytán a nagyobb részük nem tud, hát ezért nem akarják a szülők se hogy a gyerekük mellé kerüljön.
2021. jan. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Amíg az adott kérdésre az a válasz, hogy igen, addig él a kettősmérce intézménye is. Mondhattam volna verést is, vagy egy csomó másik tevékenységet, ugyanoda lyukadunk ki."


Mire gondolsz, hogy adott kérdésre igen a válasz?

Az a baj, hogy a verés is egy erőszakos cselekmény, az sem jó példa.

2021. jan. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Mire gondolsz, hogy adott kérdésre igen a válasz?"


Bármilyen "megtenné, hogy..." féle kérdésre, amivel aztán egyből szembesítik is az alanyt.


"Az a baj, hogy a verés is egy erőszakos cselekmény, az sem jó példa."


Őszintén nem tudok elképzelni nem erőszakos példát a jobbosok világában, legalább is Magyarországon. Esetleg az USA-ban, hogy "befogadna egy afganisztáni veteránt az otthonába?" Mihez s tova a társadalmi ellentétek pártolói vagytok, elég kevés olyan példát tudok mondani, ami épp azt csökkentené.

2021. jan. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

27-es! Ez az, hogy ezek a fajta liberálisok olyan dolgokról beszélnek, ami alapvetően jó. Pl a migráns befogadás, vagy a cigányok bármilyen segítése, stb. Aztán amikor ott van előttük a lehetőség, akkor meghátrálnak, mert pl szegény cigánygyerek ugyanolyan ember mint bárki, de azért ne pont az én fiam mellé üljön.

Olyan ellenpéldát kellene találni, ahol alapvetően jó cél érdekében szólalnak fel, de amikor tehetnének érte, akkor meghátrálnak.

Én nem vagyok a társadalmi ellentétek pártolója, de hazugsággal, meg álszenteskedéssel nem lehet csökkenteni. A cigányság problémáját pl azzal lehetne csökkenteni, hogy először kimondjuk, hogy a cigányok nem ugyanolyanok, problémák vannak velük és tenniük kell azért, hogy ne így legyen, majd akkor ülhet az iskolában oda ahova akar, ha bizonyított. És ez nem egy teljesíthetetlen feladat, most is sok cigány van, aki normális életet él.

2021. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy amit most mondtál a cigányokról, az is egy liberális (pontosabban neoliberális) nézet?
2021. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha így van, akkor én neoliberális vagyok, mert így gondolom.
2021. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!