Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak nem kellene...

A kormánynak nem kellene elgondolkodnia rajta, hogy erre az egy napra (december 31.) minden évben bevezesse ezután a kijárási tilalmat?

Figyelt kérdés

Így hajnali negyed háromkor talán kijelenthető, hogy a korábbi évekkel ellentétben békésen és nyugodtan zárult a szilveszteri ünnep. Míg más években kb. délután 5-től reggel 6-ig csak a petárdázás, tűzijátékozás, részegek óbégatása és hasonlók mentek, most idén egy-két kósza tűzijátékot leszámítva olyan síri csend és nyugalom volt mint egy januári kedd éjszakán mondjuk. Az állatok sem őrjöngenek, nem kószálnak kocsik, csak a rendőrautó ment el itt 1-2 alkalommal. Szerintem ez mindenkinek jól esik, hogy csend és nyugalom honolt, nem az elmebeteg káosz. Úgy tűnik végre egyszer az életben a kormány hozott egy jó döntést azzal hogy kijárási tilalmat rendelt 8 és 5 közé ma is. Meg is lett az eredménye, itt legalábbis ahol én lakom csend van és nyugalom.

Nem kellene ezt a továbbiakban minden szilveszterkor bevezetni? Sokkal nagyobb csend, békesség, rend és tisztaság lenne, és nem olyan lenne mint a háború a kinti hangulat.



2021. jan. 1. 02:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

"Csend és béke"

Csak mert egy unalmas vénember/vénasszony vagy, ne akard már elrontani mindenki más buliját is. Megértem hogy fáj a csípőd és te már csak csendet és békét, meg meleg levest kivánsz, de nem váptoztathatod a világot egyetlen hatalmas öregotthonná.

2021. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Mi itthon maradtunk. Panel. Máskor mindig elmentünk. Hát. Max hangerőn ment a zene 1100W-on. Hőbörögtek is a nyuggerek. Megmondtam, hogy tessék másra szavazni és ne olyan kormányra, aki korlátozza az életünket. ;)
2021. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Ok... Boomer...
2021. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Benéztétek mert 24 vagyok, de nem baj. Csak nekem kettőnél több agysejt jutott, így nem abban merül ki nálam a szórakozás hogy csutkára iszom magam és a hányásomban fetrengek, csak mert egyet változik az évszám a naptárban. Akinek igen az meg csinálja otthon a négy fal között, ne az utcán.
2021. jan. 1. 21:54
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Attól még belül egy 70éves szintjén vagy.
2021. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert néhány barom abban leli örömét, hogy ájultra issza magát, attól még nem kell kijárási tilalmat bevezetni. Azt otthon is el tudja követni.


De vannak emberek akik kultúráltan szeretnének szórakozni akár erre alkalmas helyeken akár máshol és nem feltétlenül szeretnének reggelig maradni. Mi is szívesen mentünk volna házibuliba és olyan 1-2 óra körül haza szerettünk volna jönni de mivel 5-ig maradni kellett volna így maradtunk otthon.

2021. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem az a baj hogy te nem csinálod, de ha más úgy dönt, hogy így élvezi akkor nehogy már elvedd tóle, önálló akaratuk van...
2021. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

"Vannak primitív emberek akiknek a 21. Században is az Uuuuu tuzijatekkkkk de szeppp jelenti a szorakozast meg a pia. És sajnos ők vannak többen. Úgyhogy kb lehetetlen lenne kivitelezni. És be sem ismernék hogy buták"


"Benéztétek mert 24 vagyok, de nem baj. Csak nekem kettőnél több agysejt jutott, így nem abban merül ki nálam a szórakozás hogy csutkára iszom magam és a hányásomban fetrengek, csak mert egyet változik az évszám a naptárban. Akinek igen az meg csinálja otthon a négy fal között, ne az utcán."


Szóval ha valaki nem úgy szeret szórakozni, mint ahogy ti akkor buták?

Én pont úgy gondolom hogy azok nem képesek gondolkodni akik szerint a világot a saját latasmodjuk szerint kéne tiltasokkal formálni. Ha bizonyos dolgokat ilyen mértékben tiltunk, az emberek szabadságát ennyire korlátozzuk azzal túl nagy hatalmat adunk pár ember kezébe. Amit mint tudjuk a történelemből általában nem vezet jóhoz.


Szóval attól hogy nektek más a szórakozás ne próbáljátok meg a többi embert korlátozni, ha esetleg éppen berúgni támad kedve, vagy szereti nézni a tűzijátékot.

2021. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%
Attól h egy megkeseredett ,unalmas senki vagy akit mindenki lesajnál,attól másnak van ám normális élete is...Undorító vagy...
2021. jan. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem az ivás meg a tüzijáték hol függ össze, de biztos... Aki tüzijátékot néz nem biztos hogy iszik, és aki nem néz lehet hogy épp ő iszik. A tüzijáték jól néz ki, ebben a sötét decemberben 1-2 tüzijátékot élmény megnézni, de engem az se zavarna ha betiltanák. De az tény hogy jól néz ki.
2021. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!