Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár János valóban megtért a...

Kádár János valóban megtért a halálos ágyán (vagy akár már előtte)?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy sokan úgy vélik, Kádár megtért a kórházban (nem sokkal a halála előtt), mivel állítólag ott meggyónta a bűneit egy papnak, ebből lehet arra következtetni, hogy amikor már érezte, hogy nincs sok hátra neki, megtért, és emiatt hívott papot.


[link]


Több oldal is ír erről egyébként, és szerintem igazak ezek a hírek, valóban megtérhetett a halála előtt, sőt, szerintem már korábban is keresztény volt, csak nem beszélt róla.


Mit lehet még tudni Kádár kereszténységéről és megtéréséről ezeken a szóbeszédeken kívül, hogy állítólag papot hívott magához a kórházba, lehet többet is tudni, kutatták ezt a témát behatóbban is? Utalt esetleg valamelyik beszédében a hitére?


Szerintem ebben az a felemelő, hogy ostoba, jelentéktelen állami ideológiák ide-vagy oda, az Úr Jézus Krisztus minden felett áll és örök, míg az ideológiák, még ha az ország élén álló hatalom erőlteti is, annak rendje és módja szerint mennek a történelem szemétdombjára (mint ahogy az a kommunizmussal történt, mint tudjuk, itt Magyarországon legalábbis mindenképp). Kádár-ha megtért-, hál' Istennek belátta ezt.



2021. jan. 5. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Így van. Az utolsó napkban megtért és mindent megbánt. Jézus befogadta a mennyekbe Hitler és Sztalin mellé. Ha több ezer embert is végeztetsz ki, de öregkorodra megbánod simán üdvözőlhetsz.
2021. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A FIDESZ-nek pont annyi köze van a kereszténységhez, mint a tyúknak lehet, azt inkább hagyjuk ki ebből....


Azt pedig nem hinném, hogy bárki is ki tudná jelenteni abszolút bizonyossággal, hogy nincs Isten és Jézus nem Isten. Legfeljebb azt, hogy te személy szerint nem hiszel benne.


Kádárról pedig, azt nem állítottam, hogy bizonyosan a Mennybe jutott, ez megint egy más kérdés lenne, csak arról volt szó a kérdésben, hogy a vége felé keresztény lehetett.

2021. jan. 5. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Jaj, ilyen egyszerű a mennybe kerülni? Akkor holnaptól ezerszámra fogom gyilkolni az embereket, aztán a halálos ágyamon meggyónom. Tényleg ennyi? Mert akkor ez tök jó.
2021. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Kádár utolsó napjairól sok legenda kering. Az egyik szerint elkezdett öltözködni, és amikor a nővérek kérdezték hova akar menni, megszólalt: "Éppen temetik az Imrét, ott kell lennem."

Annyi bizonyos, hogy az utolsó napokban megjelent az MSZMP KB zárt ülésén, és egy egyórás, elég zavaros beszédet adott elő, ahol végig egyszerre mosdatta magát és küszködött a bűntudattal. A felvétel csak évek múltán került nyilvánosságra.

Egy biztos, az utolsó pillanatokban már nem volt a tudata tiszta, túl sok jelentősége már nincs, hogy akkor mit tett, vagy nem.

2021. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

4 Akkor holnaptól ezerszámra fogom gyilkolni az embereket, aztán a halálos ágyamon meggyónom. Tényleg ennyi? Mert akkor ez tök jó."


Nem ennyi. Szentelt vizet is kell innod és végighallgatni egy eukariszikus elemzést

2021. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem erről van szó. A gyónás pedig nem arról szól, hogy te már a bűnöd előtt elhatározod, hogy "bár gyilkolni fogok, de semmi gond, majd meggyónom és ezzel a lelkiismereti része le is tudva". A halálos ágyon való "megbánás" pedig lehet egyszerű halálfélelemből adódó kétségbeesés is, ez sem feltétlenül igazi, szívből jövő bűnbánat, szóval korántsem ilyen egyszerű a dolog. Kádár esetében is lehet, hogy az előbbi állt fenn csupán, nem tudhatjuk, arról pedig végképp fogalmam sincs, hogy pontosan hogyan ítélte őt meg az Úr Jézus Krisztus, én azon kívül, amit a történészek számon tartanak róla, azon kívül semmit nem tudhatok Kádárról.
2021. jan. 5. 12:37
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Ne hülyíts már az úrjézuskrisztus baromságoddal.

Olvas már töriköünyveket, baromállat. 56-nál kezjed, utána hadoválhatsz az ezoterikus baromságaidról. Meg jézus uradról.

2021. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

8-as!


Ezoterikus? Te jó ég....

És miért említed '56-ot? Kádár szerepére akarsz utalni az azt követő megtorlásokban? De még mindig nem értem, hogy jön ez Jézushoz és miért vált ki belőled ilyen érzelmeket, hogy valaki mást hisz, mint te.

2021. jan. 5. 12:45
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem tudom, de hol lehet a koponyája??? Kérdezzük csak meg Fletót...😮
2021. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
10/10, Fletó is egy olyan figura, akinek a koponyájára már most sokan áhítoznak, hozzá teszem, joggal.
2021. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!