Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a covid miatt 10 000-en...

Ha a covid miatt 10 000-en haltak meg a tavalyi évben Magyarországon, az alkohol miatt pedig 30 000-en akkor miért nem tiltják be azonnal az alkoholt?

Figyelt kérdés
A covid miatt bezártak a kocsmák, de az alkohol miatt 3-szor annyi ember hal meg. Nem értem hogy 10 000 halott miatt miért kellenek az országos korlátozások, 30 000 halott miatt pedig miért nem?
2021. jan. 8. 11:04
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
80%

Magyarország szégyene lenne az, ha be kellene tiltani az alkoholt, mert azt jelentené, hogy a magyar emberre ennyit sem lehet rábízni, mint önálló döntést/felelőséget.


Az, hogy én elkapom-e a Covidot vagy sem, nem rajtam múlik, de az, hogy megiszom-e reggel azt a felest vagy sem, az viszont rajtam múlik.

2021. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
32%

“ Az, hogy én elkapom-e a Covidot vagy sem, nem rajtam múlik,”


Dehogynem. Bezárkózol, nem kapod el. Ennyi. Úgyis mindenkit bezárnátok.

2021. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
29%

Tényleg nem érted??

A vírust nem tudod megkérdezni, hogy akarsz fertőzni???

Na leesett??....

2021. jan. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Az arányokat nem értem. Ha 10 000 halott miatt teljes pánik van és lockdown, akkor 30 000 halott miért nem csinálnak semmit?
2021. jan. 8. 11:13
 5/53 anonim ***** válasza:
24%
Amig lefut a járvány. Fizeted a lakbért és egyéb kiadásokat? Garantálod mellette az egésségügyi ellátást?
2021. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem tiltják be az alkoholt?

Mert sokan szeretik.

2021. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 Zöldlámpás lámpás - o1g ***** válasza:
37%

Egyébként a múét év össz covid-halottja kb 22-24000 közé tehető, tehát már a kérdésed eleje sem igaz.

A kérdés másik problémája az, hogy nem rted meg, itt ténylegesen meghalt ennyi ember, akik nem tehetnek róla, akik élhettek volna, és akiknek a halála elkerülhető lett volna. Pl kevesebb adriázással, kevesebb mellébeszéléssel, szigorú zárással, valódi kijárási tilalommal.

A szememben kegyeletsértő az ostoba kérdésed. Főleg, hogy a két általad kérdeztt dolognak semmi köze egymáshoz.

2021. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
70%

Mondom, ne az arányokat nézd...a vírus fertőz, láthatatlanuk, észrevétlenül...lehet, hogy téged, vagy a szüleidet, vagy az én szüleimet, én már átestem rajta, köszönöm, nem kérek még egyszer belőle.

Aki meg piál, az maga dönti el, hogy mennyit AKAR inni.

2021. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

"Miért nem tiltják be az alkoholt?


Mert sokan szeretik."


Sokan szeretnek étterembe járni. Mégsem lehet.

2021. jan. 8. 11:17
 10/53 A kérdező kommentje:

Az alkoholt egy tollvonással be lehetne tiltani és megmenekülne 30 000 ember évente!

A korona ellen meg nem lehet sok mindent tenni.

2021. jan. 8. 11:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!