Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem furcsa, hogy Magyarországo...

Nem furcsa, hogy Magyarországon nem lehet inni munkahelyen?

Figyelt kérdés

Én voltam Németországban kiküldetésen, az első nap letett az egyik kollégám az asztalomra egy sört.Kérdeztem, mi ez.Ő meg mondta,hogy hát sör és kérdezte,hogy a magyarok nem isznak sört vagy mi.


Aztán, hallottam a pisszenéseket, azt amikor kinyílik a sörös doboz.Mindegyikük itta, még a nők is.


Amikor meg onnan jöttek kiküldetésre Magyarországra, hozták be a sört az irodába és mindenki értetlenül nézett rájuk.De, nem nagyon zavartatták magukat, csak azért is megitták.

Aztán halkan mondtuk nekik,hogy itt ilyesmit nem szabad,de nem igazán értették,hogy miért.Szerintük ennyi sör kell a munkához,olyan, mint az autónál a gyújtás.



2017. máj. 12. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem furcsa.
2017. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Huk... tetszik ez a hozzáállás! :D
2017. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ALkoholos befolyás alatt nő a reakcióidő, gyengül a teljesitmény, nem képes koncentrálni a munkavállaló, így nem dolgozna meg elég keményen a 80ezer forintjáért.

Nem, Magyarországon ez nem furcsa.

2017. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Náluk ez a kultúra része, így szokták meg. De talán az is számít, hogy Magyarországon a munkahelyen általában nem csupán egy doboz sört isznak és utána dolgoznak rendesen, hanem literével vedelik a kannás bort és belesz_rnak az egészbe.
2017. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörben/munkahelyen dolgoznak?
2017. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Törvény nem tiltja, csak szólok :-)
2017. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

"De talán az is számít, hogy Magyarországon a munkahelyen általában nem csupán egy doboz sört isznak és utána dolgoznak rendesen, hanem literével vedelik a kannás bort és belesz_rnak az egészbe."


Én hallottam olyanról, hogy be akarta vezetni egy magyarországi gyárban egy német tulajdonú cég, de pont emiatt nem vezették be, mert nem bíztak a dolgozók önmérsékletében.

2017. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Ismerek Magyarországon is olyan munkahelyet, ahol ki van rakva a sör, és akinek éppen olyanja van, az benyom egyet... Mondjuk tényleg nem annyira jellemző.
2017. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg tényleg hozzátartozik az, hogy a magyar morál nem annyira az önmérsékletről híres, Pl. Németországban az autóvezetést is meg lehet tenni 1-2 sör utáni véralkohol-szinttel, nem büntetnek érte, itt meg egy időben jogosítványokat vontak be bírósági tárgyalás mellett ugyanezért.
2017. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!