Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rendben van az, hogy a határon...

Rendben van az, hogy a határontúli magyarok mindenkinél nagyobb magyarnak tartják magukat, miközben csak az anyaországiakat szidják, ide adót nem fizetnek, de többet kapnak vissza a mi adónkból, mint mi magunk?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 16:24
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
36%
Most elvették a románok a Békás-szorost a magyaroktól, így az abból származó bevételek is a románokhoz mennek. Ez a fajta gazdasági kiéheztetés már régóta megy, hogy így elvándorlásra ösztökéljék a magyar lakosságot. Az olcsó ingatlanokba pedig románokat költöztetnek be, hogy az ottmaradottak asszimilálódjanak. De ez csak egy erdélyi példa. A fentiek miatt kell támogatni őket. Mondjuk aki a szőröstalpú jetik közé asszimilálódik, azér nem kár.
2021. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
78%

Az erdélyiek nem magyarba fognak menni dolgozni, romániában már jobb fizetések vannak, mint mo-n. Én tanár vagyok Marosvásárhelyen, és többet keresek, mint amennyit magyarban kapnék érte.


Az itteni ismerőseim szinte mind németbe mennek, ha külföldi munkáról van szó.

2021. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
29%
Romániában nincsenek jobb fizetések, csak a közfoglalkoztatottak között.
2021. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, nem tudom, te honnan tájékozódsz, de szerintem te még nem találkoztál határon túli magyarral. Én rengeteggel találkoztam, most már a rokonságomban is vannak, de én még soha senkitől nem hallottam, hogy az anyaországi magyarokat szidnák (ettől függetlenül lehet, hogy van ilyen is, de hogy mire fel általánosítasz, azt nem tudom). Ellenben sok olyannal találkoztam, akik a külhoniakat szidják.

Én most külföldön élek (nem Európa), és itt megismertem egy eredetileg erdélyi magyar családot, akik itt dolgoztak pár évet, összegyűjtöttek egy házra valót, és most Budapestre költöztek. Ez egyre gyakoribb jelenség, hogy sok erdélyi külföldön dolgozik, és később már nem Erdélybe mennek vissza, hanem Magyarországon telepednek le. És milyen jól teszik! Úgyis fogy nemzetünk, legalább hozzájárulnak a fogyás csökkenéséhez. Inkább magyarok jöjjenek, mint idegen kultúrájú, alkalmazkodni nem tudó, segélyből élni akaró emberek.

A szavazatról meg annyit, hogy ha kimész külföldre dolgozni/élni, attól magyar állampolgár maradsz, és megmarad a jogod a szavazáshoz. Sokan dolgoznak pl. Angliában, és vannak, akik szeretnének majd egyszer visszatérni Magyarországra. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen a helyzet Magyarországon, hogy érdemes legyen visszajönni, ezért is fontos, hogy legyen szavazati joguk, akkor is, ha nem itt élnek. Ugyanez vonatkozik a határon túli magyarokra.

Én 8 éve élek külföldön, őszintén szólva, mióta nem otthon élek, nem szavaztam, de ez a genderőrület és migránsbetelepítés, amit az EU nyomat, nagyon felhúzott, és valószínűleg 22-ben elmegyek szavazni a Fideszre. Sok mindenben nem értek velük egyet, de ők az egyetlen, akik az EU hülyeségeivel szembeszállnak, ha viszont az ellenzék nyer, akkor megindul a magyar társadalom szétzüllesztése.

2021. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
En felvideki vagyok es egy centet se kaptam Magyarorszagtol. Azert ez nem igy van ahogy kerdezo te ezt leirtad!
2021. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!