Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan érdemes majd szavaznom,...

Hogyan érdemes majd szavaznom, ha az a cél, hogy a Fidesz maradjon a legerősebb párt, de ne legyen 2/3-a?

Figyelt kérdés

Feltételezve, hogy marad az ellenzéki összefogás:

Listán ellenzéki, egyéniben fidesz jelölt vagy fordítva?


2021. jan. 10. 14:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Az egyéni körzetekben ne szavazz az ellenzékre. Akkor már inkább szavazz a Kutyapártra vagy a mi hazánkra. Ha az egyéniben az ellenzékre szavazol, az másképp is elsülhet. Itt nyilván az ellenzékiek azt fogják tanácsolni, hogy rájuk szavazz, mert nagyon győzni szeretnének. A fideszesek meg, hogy rájuk. Az a legjobb, ha egyéniben egyikre sem szavazol, listán meg akárkire.
2021. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
21: indokolnád?
2021. jan. 10. 17:22
 23/30 anonim ***** válasza:
41%

Baromság az egész. Arra szavazz, akit kormányon akarsz látni. A többi mellébeszéd.

(2002-ben, mikor 4 év fidesz-kormányzás után mindenki újabb fideszes győzelmet jósolt, egyéniben a miép jelöltjére szavaztam, mert őt ismertem személyesen, és szerettem volna, ha bejut a parlamentbe. Az eredményre meg emlékszünk, jött 8 év rémálomba illő kormányzás. Soha többé nem osztom meg a szavazatomat.)

2021. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
93%

Az ellenzék célja a győzelem. Ehhez minél több egyénit kell megnyerniük. A fidesz célja szintén ugyanez.

Ha nem szeretnél kormányváltást, de támogatnád valahogy az ellenzéket, akkor itt elvileg nem tudsz taktikai szavazni. Mert a kimenetel vagy vagy. Vagy ez nyeri vagy a másik. Ha az ellenzék túl sokat nyer egyéniben, azzal a fidesz elbukhatja a választást. Viszont ha a fideszre szavazol, azzal meg a fidesz pozícióit erősíted a 2/3-hoz. Tehát ha nem akarsz váltást és biztosra akarsz menni, egyéniben egyiket sem támogatod, listán meg behúzod az összefogást. Én tuti ezt fogom csinálni.

2021. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
De Te arra szavazz, amire úgy érzed. Magadtól dönts inkább. Itt mindenki a sajátjait tolja úgyis. Én alkalmatlannak tartom az ellenzéket kormányzásra, de nem akarom, hogy a fidesz 2/3-ot szerezzen.
2021. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Kedves 25. én döntöm el, csak a jelen választási rendszerben nem látja az ember, hogy a kívánt célnak mi a legmegfelelőbb.

Arra, bevallom, lusta vagyok, hogy átrágjam magam a választási törvényen :)

2021. jan. 10. 17:54
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szavazz az ellenzékre, a fideszesek megmondták, úgy is a fidesz nyer. :)
2021. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
55%
26. Látod ezt mondtam. Valamelyik oldal mindig próbál győzködni, ez számomra azt bizonyítja, hogy mindkét oldal fél, hogy nem lesz elég szavazatuk. Én ezért sem fogom egyiket sem támogatni egyéniben. Izguljanak csak :) Aztán csókolom :)
2021. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
77%
Az nem félelem, ha valaki azt mondja szavazz arra amire ő.
2021. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező! Sem a jelen, sem bármilyen választási rendszerből (törvényből) soha nem fogod megtudni, kire szavazz. A törvény egy eljárásrend, a célt viszont te alakítod ki magadnak. Vagy jól, vagy rosszul.

Mert a cél, hogy az ember jól éljen (százféle szempontból). Hogy ezt ki alakítja eszerint, az kizárólag a szóba jöhető emberek (pártok) megfigyeléséből derül ki. Ritkább esetben jól ismert barátok tanácsai alapján. Aki ezt másképpen csinálja, nem a saját céljait akarja elérni (az azonban lehetséges, hogy ezt hiszi).

2021. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!