Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk az ellenzék miért nem...

Nálunk az ellenzék miért nem szólal fel a vég nélkül hosszabbítgatott szigorítások ellen?

Figyelt kérdés
Cseheknél már betelt a pohár, ráadásul a volt elnök a tiltakozások élére ált: [link]

2021. jan. 11. 08:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

#20!


Nem kell link, szerintem te is emlékszel rá, hogy először ment a szöveg arról, nincsen elég lélegeztetőgép. Minden normális ember tudta, hogy a járvány elején sehol a világon nem volt. Aztán hamar beszerzett komoly mennyiséget a kormány. Utána már azonnal azt mondták, hogy nincs is szükség ennyi lélegeztetőgépre. Nyilvánvaló, hogy ha kevesebbett szereznek be, akkor meg kevés lett volna. Nincs olyan állapot, amire az ellenzék azt mondta volna, hogy hurrá, ezt sikerült megoldani.

Amikor minden EÜ dolgozó kapott egyszeri félmillát, akkor csak azt mondták, hogy milyen röhejes, hogy almával akarják kiszúrni a szemüket. (Mert volt egy szimbolikus, almás akció is.)

Elindult egy jelentős béremelés az EÜ-ben. Mit tudott mondani az ellenzék? Többet kellene és azonnal. Ezt hívják felelőtlen politizálásnak. Mert az egyszerű ember azonnal mellé áll, hiszen adhatnának többet, azonnak. Pontosan ezt csinálta Medgyessy: Volt egy 100 napos osztogatása, ami megnövelte a népszerűségét. Ezt épppen az őt megelőző Fidesz kormány gazdasági teljesítményének köszönhetően tehette meg. Aztán Megyó kitalálta, hogy lesz újabb 100 napos osztogatása, mert ő lesz a jó király. Csak rajta kívül már mindenki tudta, hogy nem lesz miből. A nagy közgazdász...

2021. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#21

Nem vagyok benne biztos, hogy van olyan a felsoroltakban, aminek va közé a valósághoz!

Van egy tippem, honnan "tájékozódsz"!

2021. jan. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#22!


Én viszont biztos vagyok benne, hogy mindegyk valós.

Nekem is van egy tippem, hogy honnan "tájékozódsz"!

2021. jan. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

#21 Arról mutass linket, hogy amikor nem volt elég lélegeztetőgép, akkor az ellenzék azt követelte volna, hogy vegyenek annyi lélegeztetőgépet, amennyit szakember hiányában soha nem tudnak kezelni, (Tudom, hogy egy szakember többet is képes kezelni, és szükség lehet tartalékra is, de ezzel kalkulálva is sokkal több van), továbbá vegyenek minél több kínai bóvlit, illetve rengeteg olyan lélegeztetőgépet, ami nem alkalmas a COVID kezelésére, csak házi használatra jó alvászavar ellen, de mindet ráadásul alaposan túlárazva vegyék!

Ha tudsz ilyen ellenzéki követelést mondani, és a teljesülés után ezt a követelő személy sérelmezte, akkor azt mondom, hogy korrekt volt az állításod, de kétlem, hogy ilyet követelt volna az ellenzék.


A mi az egészségügyi dolgozók jelentős bérnövekedését illeti, szintén nem korrekt. Miért?

Tény, hogy az alapbér megemelkedett, de ezt a pozitív dolgot számtalan más dolog hatalmas mértékben ellensúlyozta:

A teljesség igénye nélkül:

Műszakpótlék csökkentése

[link]

készenléti díj megszűnetése

cafatéira csökkentése, módosítása


másodállás vállalásának megtiltása

hálapénz elfogadásának megtiltása (amivel egyet is értek, csak akkor meg kell emelni a fizetést tisztességgel)

néhány hétre bárhova rendelhetik akár akaratuk ellenére dolgozni.


Számold ki egyszer, hogy hány százalékos béremelést ígért a fidesz, mennyit mond a propagandában, hogy már kaptak, és kérdezz meg egy eü dolgozót, hogy ténylegesen mennyivel több pénzt visz haza hálapénzt, cafatériát másodállást is beleszámolva, és mennyivel kell többet rosszabb körülmények között dolgoznia, mennyivel csökkentek a munkavállalói jogaik.

2021. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24!


2021 van!

Már senki nem kajálja be azt a szöveget, hogy ami kínai az csakis bóvli lehet.


Tehét azt írod, hogy most az orvosokak nem kell (és nem is szabad) túlórázniuk ahhoz, hogy jelentősen többet keressenek. Ez nem nagy tragédia. Én is nyugodtabb vagyok, ha nem 16 órás műszak után vágja belém a szikét.


A hálapénz nem lehet számolni. A büntetésével gyakorlatilag felszámolják, felszámolták az orvos-maffiát. Ez tényleg olyan, mintha síratnád a drogdílert, mert tisztességes munkával kevesebbet keres.

A hálapénzt azért sem szabad beleszámolni, mert az 99%-ban a dokiknál csapódott le és nagyon nagy szórás volt az összegében.

2021. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#25 "Már senki nem kajálja be azt a szöveget, hogy ami kínai az csakis bóvli lehet."

- Mégis a kínai vakcinában hisznek a legkevesebben, és nem is alaptalanul. Míg Kínában azt mondták, hogy húúú, de magas a hatékonyság és biztonságos, addig Brazíliai tesztek alapján 50%-os eredményességet tapasztaltak, és súlyos mellékhatások miatt leálltak a kínai oltásokkal.


"Tehét azt írod, hogy most az orvosokak nem kell (és nem is szabad) túlórázniuk ahhoz, hogy jelentősen többet keressenek. Ez nem nagy tragédia. Én is nyugodtabb vagyok, ha nem 16 órás műszak után vágja belém a szikét."

Sajnos nem erről van szó. Rengeteget kell dolgozniuk, nem nyolc órát. Csak nem mehetnek máshova, ahol többet kereshetnek, és a túlóra pótlék, stb. meg kevés. Mi tartja itt ezeket az orvosokat, ápolókat, ha pénzt is akarnak keresni? Elmennek az Ikeába, villamosvezetőnek stb., sokkal kevesebb stresszért és kevésbé felelősségteljes munkáért sokkal többet kapnak. Beteg ettől ugyanannyi lesz, de a megmaradt kevesebb EÜ dolgozóra maradnak, akik ezért sokkal túlterheltebbek lesznek, és a minőség és biztonság rovására megy a munka, mert pótlás nincs.


"A hálapénz nem lehet számolni. A büntetésével gyakorlatilag felszámolják, felszámolták az orvos-maffiát. Ez tényleg olyan, mintha síratnád a drogdílert, mert tisztességes munkával kevesebbet keres."

Nem igaz. mindig is hálapénzellenes voltam, viszont azt tudom, hogy pocsékul keresnek, és ha nincs elég pénzük, és megtiltják nekik, hogy jól keressenek, ráadásul még a munkakörülményeiket, családi életükbe is durván beleavatkoznak, akkor mennek máshova. Ismét itt a kérdés, akkor ki fog téged, engem, minket ápolni?!

Annak örülök, hogy megtiltják kategórikusan a hálapénzt, van más is, aminek örülök, de ezt bizony ellensúlyozni kellett volna.


"A hálapénzt azért sem szabad beleszámolni, mert az 99%-ban a dokiknál csapódott le és nagyon nagy szórás volt az összegében."

Annál "csapódott le", akinek adták.

2021. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26!


Persze a kínai vakcina rossz, de a többi hibátlan. Tessék EU-n kívüli híreket is hallgatni! Nem azért nem kapunk a csodaszerből, mert keveset gyártanak, hanem mert túl sokan haltak bele és egy kicsit leálltak vele.


Eddig is többet kerestek az orvosok, mint az ikeások, most pedig jóval többet fognak keresni. Más is dolgozik 8+ órát. Én is, ha határidő van.


Éppen azért tudják betiltani a hálapénzt, mert érezhetően magasabb fizetést kapnak ezentúl. De nem kaphat 20 millót havona a szülész, pusztán azért, mert eddig pofátlan volt!


Látom, a hálapénzről sincs fogalmad. Nem úgy működik, hogy nagyon hálás vagy, ezért adsz ennek és annak. Adhatsz az ápolóknak, nővéreknek. De sok doki előre megmondja, hogy ő 60e-ért megműti a térdedet, 200e-ért szülhetsz nála.

Éppen járok kórháza egy baleset miatt. Be kellett mennem minden kontroll után egymásik dokihoz, mert ő írhat ki valahová. Elmondtam az asszisztensének, hogy miért jöttem. Ő elvégezte a papírmunkát, a nagyon nagy professzor rám sem nézett. Kötelessége lett volna megvizsgálni mielőtt beutal. Folyamatosan beszélget a kórházi ismerősökkel vagy intéz valamit telefonon. Gondolom a fizetős ügyfeleket. Legutóbb bementem egy másik dokihoz, aki félt lenyúlni a "professzor úr" betegét. A professzor gondolom többet keres 100-200e-rel, mint a főorvos. De a főorvos megvizsgált, végezte a dolgát.

A híres professzort ki kéne vágni az utcára, mert nem végzi a dolgát, amiért a fizetését kapja. Te fizetnél neki pár millát, mert annyit biztosan összeszed hálapénzből.

2021. jan. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem is orvosok mentek az IKEÁ-ba, vagy villamosvezetőnek, hanem ápolók. Rajtuk is hatalmas felelősség van, és hatalmas nyomás, ami az ápolók számának csökkenésével csak növekszik. Ezt is kompenzálni kellene valahogy.


Az egyszeri bruttó 500 ezer nettóban mennyi is?! És nem is kapja mindenki, aki érintett volt.

Az se mellékes, hogy milyen körülmények között kell dolgozniuk, hogy a Fidesz nem gondoskodott elég védőfelszerelésről, minden beteghez külön egyszerhasználatos gumikesztyűről, egyszerhasználatos védőruháról, amit csak egyszer lehetne felvenni, kinyitás után eldobandó, tehát ha vécére mennek, új kellene. Emiatt máris sokan az egészségüket kockáztatták. A házunkban dolgozik egy ápoló, kétszer is karanténban volt.


Egy dolog, hogy sok, amit kap az orvos mondjuk egy tanárhoz képest, de azt kell nézni, hogy szakmájában mennyire versenyképes.

2021. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!