Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok ahhoz, hogy aki...

Mit szoltok ahhoz, hogy aki beoltatja magat, de csak annak, megszunik a kijarasi tilalom majd?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2%

Ja, és még valami. Aki önkormányzat által fenntartott idős otthon lakója, és nem hajlandó beoltatni magát, azt azonnal kiraknám, és a hosszú várólistáról a következő várakozót, aki hajlandó beoltatni magát, rögtön a helyére tenném.

Pl. a Pesti úti idős otthonban a lakók alig több, mint fele oltatta be magát. Aztán ha ismét behurcolja valaki a vírust oda, mint tavasszal, és ismét hullani fognak, mint az őszi legyek, akkor ismét a főpolgármester lesz az első számú bűnbak, a második számú meg az ottani orvos.

2021. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Én oltatok, ennek ellenére nem értek egyet a dologgal.
2021. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Undorító az az ember aki ilyet támogatna. Ez zsarolás és diszkrimináció. Mondja már el az aki ezt támogatná, hogy miféle jogon kényszerítene egy másik embert arra hogy akarata ellenére vigyenek be egy vegyszert a testébe? Ez beteges. Ha már be vagy oltva akkor mit érdekel hogy a többi ember be van-e? Ja, és ha már ezt megtehetnék a kormányok akkor mi lenne a következő? Nyomkövetőt mindenkibe? Elvégre folyamatosan romlik a közbiztonság és egy rohadt bűnöző vagy ha nem kell a nyomkövető, meg még ezzel a korlátozásokat is jobban be lehetne tartatni. A hazudozást, jogi és érzelmi zsarolást, kényszerítést nem szabad eltűrni.
2021. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

1-2

De ha te beoltatod magad, es allitolag vedett leszel, neked miert nem mindegy, hogy en beoltatom magam vagy nem? Ha meg megsem leszel vedett az oltastol, akkor mi ertelme?


3

Na igen, a szabadsag. Eddig minden intezkedest betartottam, de ha ezt behozzak, akkor megteszem az elso ‘szabalytalansagot’ en is.😁


4-5

Egyaltalan nem tervezet, egyertelmuen ki van jelentve, hogy ez igy lesz.


7

Szerintem akasszuk is fel.😀


9

Ugyanazt tudom irni amit az 1-2-nek.

Ha te vedett vagy, miert zavar ha mas nem az? Ha meg nem leszel vedett az oltastol, mi ertelme beoltatni magad?

2021. jan. 21. 22:56
 15/16 A kérdező kommentje:

11

Az oltas onkentes. Ugyanugy megkerdezem toled harmadszor is, ha az idosotthonban is X vedett, nem mindegy X-nek, hogy Y az e? Ha Y be is viszi a virust, X ugysem kapja el allitolag, nem?

Csak akik nem oltattak be magukat. Ha meg elkapja X is, akkor nagyon sokat er az oltasotok.😅


12

Ment a zold kez.


13

Ez szerintem is eros intezkedes, az elso ami meglepett, amivel nem ertek egyet.

2021. jan. 21. 22:59
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

3. Amúgy, bár nem értenék egyet ezzel a lépéssel, abban van valami, hogy tényleg erős motiváció.


Én pl. Nem vagyok oltás ellenes, de ha beoltatom magam és ugyanúgy marad a maraggyothon, kijárási tilalom, éttermek/bulik/utazás/stb. hiánya ameddig nincs meg a 60%, akkor semmi érdekem nem lenne abban hogy beoltassam magam. Ha megvan a 60, úgyis mehetek ahova akarok, ameddig nincs meg, úgysem. Így egyszerűen nem látom értelmét. Oltva ücsörögni itthon semmivel sem jobb mint oltatlanul.


Ha viszont az oltással véget vethetek ennek a nyomorék korlátozósdinak, és mehetek amerre akarok, máris más a leányzó fekvése. Akkor már látok valamit a dologban, mert különbséget tesz, és elérek vele valamit, tehát érdekemben áll.

2021. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!