Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen országos törvényeket...

Milyen országos törvényeket hoznál, amelyek nem kerülnek pénzbe?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon minimálisan terhelnék meg a költségvetést. Kíváncsi vagyok, hány ilyen van...

2021. jan. 24. 08:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mentelmi jog átgondolasa, eltörlése. Tanár hatáskörének átgondolása, módosítása, ugyanigy a rendőröké is.

Halálbüntetés megfelelő alkalmazása (aki harmadjára is bűnt követ el, ami között nők és gyerekek elleni erőszak is szerepel, az kapjon vakcinát).


Média bűntetése hazugság, rágalmazás esetén. Átreformálni a hírközlést, negatív, romboló híradó helyett az ország pozitív dolgaira helyezni a hangsúlyt, találmányok, kezdeményezések, célok, eredmények stb.


Szavazás átgondolása, iskolázottsághoz kötése.


Önellátó börtönök, és azok a rabok, akik vagyoni kárt okoztak, állami cégeknél dolgozzák le a bűnüket, az állam pedig fizesse ki a károsultakat.


A megélhetési gyermekszaporítás visszaszorítása, nem segély hanem adókedvezmény járna 3 gyerek után.

2021. jan. 24. 10:02
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Pénzbírsággal sújtanám a nyilvánvalóan agyhalott internetes kommentelőket. Példa:

"Betiltanám a homoszexuális propagandát.

Eltörölném a szólásszabadságot korlátozó törvényeket."

2021. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy kicsit vicces, hogy a 8as egymás után írja, hogy betiltaná a homoszexuálisok megjelenését a médiában és biztosítaná a sajtószabadságot. Mert ez ugye véletlenül sem ellentmondásos. Szép munka, egyes.
2021. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ugy látom, megakadtunk ennél a témánál. Ez csak ötletelés, nem hiszem, hogy törvénybe iktatják márciusra az itt leírtakat. Én értem, mire gondolt, és nem tartom teljesen kivitelezhetőnek így.

A lényeg, hogy lássuk, vannak országjavító intézkedések, amelyeket a jelenlegi kormány nem tesz meg, pedig pénzbe nem kerül, csak akarat és pár szakember kellene hozzá. Eltelt 11 év. És én szomorú vagyok a Hazámat illetően, mert könnyen lehetne kicsit javítani a helyzeten, de mégsem mi, polgárok vagyunk az elsők.

2021. jan. 24. 10:24
 15/21 anonim ***** válasza:
63%

Mentelmi jogos nagyon durván megnyirbálnám, nem lehetne rá hivatkozni csakis politikai és államérdekek esetén.

A politikai és közszereplők számára kiemelt büntetést (normál tétel 100x-osa) vezetnék be BÁRMILYEN korrupicós ügyben. A korrupciós ügyek vizsgálatára nagyon szigorúan független hatóságot állítanék fel, ami az alaptörvényben meghatározott saját költségvetéssel működik FÜGGETLENÜL bármilyen állami szervezettől.

A korrupciós ügyeknek megszüntetném az elévülését.

Politikusok közeli családtagjait szigorúan kitiltanám bármilyen állami közbeszerzésből. Bármiféle trükközés (anyós, szomszéd, helyi gázszerelő...) strómanként használata ugyan olyan büntetési tételt vonna maga után, mint a fent említett politikusokra vonatkozó korrupciós ügyek...

2021. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%
A vagcinába nem kupak van, hanem csipsz.
2021. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
37%
Betiltanám a homoszekszuális propagandát.
2021. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
30%
Politikusok fizetését minimálbérre csökkenteni. :D
2021. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18 basszus arra en is gondoltam, csak kihagytam. A NAVosoknak sem lehet vallalkozasuk ezt nem rég tudtam meg. Ez alapján a politikusok es elettarsaik sem lehetnek vallalkozok, vagy erdekeltek cégekben! Azert a minimalbért túlzásnak érzem, egy erős felsőcégvezetőit megérdemel, plusz egy shell kártyát. Ez sem kerül pénzbe.


Illetve megszabnám, hogy nem lehet az országban csúcsmilliárdos, a vagyonnak is lenne felső határa, mondjuk 800millió forint (vannak gazdák, akik 60-80milliós gépekkel rendelkeznek). Minden bevétele, vagyona, ami e fölé emelkedik, bekerül az államkasszába.

2021. jan. 24. 11:04
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

Képviselők visszahívhatósága.

Mentelmi jog eltörlése.

A politikus csak politikával foglalkozhatna, - el kellene döntenie, hogy a politikával foglalkozik kizárólagosan és teljes mellszélességgel VAGY más életpályán folytatja az életét. -Nem ÉS, VAGY!

A létminimum 10-szeresében maximálnám a magánemberek havi keresetét, - hogy érdekeltté tegyem a politikusokat a lehető legjobb szellemi teljesítmény leadására.

A támogatási rendszerben etalonként alkalmaznám a mindenkori létminimumot.

Törvénnyel kötelezném a munkáltatókat arra, hogy ne diszkriminálhassák a hajléktalanokat a munkavállalás lehetőségéből azzal, hogy a munkavállalás alapfeltételeként a bejelentett lakcímet jelölik meg.

2021. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!