Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más szerint is lényegesebb az...

Más szerint is lényegesebb az önkormányzati választás mint az országos?

Figyelt kérdés
Hiszen a lakóhelyünkön lévő polgármester csak velünk foglalkozik, nem kell más felé figyelnie.

2021. jan. 16. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az országos parlamenti választáson dől el azoknak a személye akik törvényeket alkothatnak, adókat változtathatnak meg, az állam költségvetését meghatározzák, de még arról is dönthetnek hogy háborúba kezdünk-e vagy sem - míg az önkormányzatokban a megválasztott tisztviselők csak helyi ügyekben dönthetnek a parlament által már megszabott kereteken belül, nyilvánvaló, hogy a parlamenti választás a lényegesebb és nem a helyi önkormányzati választás.

Mindenkinek fontos az országban, hogy ki az a 199 képviselő aki bekerült a parlamentbe. Viszont tuti magasról teszel rá, hogy nálunk a városban ki az én önkormányzati képviselőm, mert az én településemen kívül ez senkit nem érdekel - mivel nincs hatással másokra, csak ránk.

2021. jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Nekem már tök mindegy. Idegileg, anyagilag, érzelmileg padlót fogtam. Ezért Orbán a hibás de már nem érdekel:(
2021. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 jeverezi ***** válasza:
24%
A legfontosabb az lenne, ha Orbánt leváltanák jövőre. Szakács voltam már munkanélküli vagyok.
2021. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
#3 Aha. És Orbán miatt lettél munkanélküli, ugyebár, véletlenül sem azért mert egy világjárvány van amikor nem utaznak az emberek?
2021. jan. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

4*


És ki a felelős kormányfő?

Orbán

ne csak a "kemény" migrációs válságkor legyen nagylegény, hanem ilyenkor is amikor mennek utcára emberek mert sorra bocsátják el őket.

2021. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
emberek,van egy építőipari cégem, van egy csomó megrendelésünk, azért nem halandunk, mert nem találok embert... Még a sima kisegítő culágel is, akinek felsöpörnie kell, meg téglákat meg egyéb alkatrészeket hrodani meg ezt- azt odadni a szakembereknek, azoknak is 200-at fizetek, ha megeröltetik magukat akkor adok prémiumot is. Tudjátok, hogy hány embernek ezt elmondtam, amikor panszakodtak, hogy munkanélküliek lettek a vírusmizéria miatt(főleg gasztronómiában dolgoztak), hogy jöjjön el, hozzám dolgozni, még ideiglenes alkalmi munkát is tudok adni arra az 1-2 h hónapra is amíg nem lesz vége a vírusnak.Egyik se jött el dolgozni, még egy próbanapra sem,csak az ilyen-olyan kifogások mindig jöttek, nem csoda, hogy így áll a gazdaság....
2021. jan. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%

6*


Szerinted segédmunkásnak menjen el egy diplomás? Hol élsz a marson??? Vagy egy pincér, chef, masszőr, recepciós hölgy, manikűrös elmenjen téglát cipelni szaré-hugyé?

2021. jan. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Itt nem manikürösökröl meg recepciós hölgyekről van szó, hanem 30-40 éves férfiakról.Már ne heragudj de 35 éves pincér miért ne mehetne el ideiglenes téglát cipelni 200 ezer forintért, amíg nem rendeződik a vírushelyzet?
2021. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

6

Abszolút igazad van. rengeteg ember van, akinek ott lenne a lehetőség, hogy amíg nem cseng le a vírushelyzet addig dolgozzon máshol, de nem, ők inkább itt rinyálnak a neten, meg szidják a kormányt... mert egyszerűbb mást hibáztatni, mint megemelni a sggüket és egy ideig csinálni olyat is ami nem a szakmájukba vág, hihetetlen milyen elkényeztett semmirekellő a többség.

És csak mielőtt jönne megint valami okoska a diplomával. Egyetem után 2 évet dolgoztam egy gyárban, ahol 50 kilós vasakat emelgettem,mire végre találtam a saját végzettségemmel munkát... És jéé nem kibírtam, sőt még meg is szerettem menet közben. Szóval nekem senki ne magyarázzon hogy diplomával nem lehet átmenetileg mást is dolgozni, mert ez csak lustaság.

2021. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az országos választások sokkal fontosabbak. A helyi önkormányzati jogkörök közelében sincsenek a kormány jogköreinek.
2021. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!