Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem elég a románoknak, hogy...

Nem elég a románoknak, hogy loptak tőlünk földet, még Mátyás király sem lehet magyar? Vagy mégis román volt, vagy mi van?

Figyelt kérdés

Itt a himnuszuk:


[link]


"Nézzétek ti kísértetek: Mihály, István, Mátyás király

Román nemzet, a ti dédunokáitok,

Felfegyverkezve, a ti tüzetekkel ereinkben

Mind azt kiáltjuk "Élet szabadon, vagy halál!""


Mit gondoltok erről? Engem pl. rettentően bosszant...


2010. aug. 15. 18:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
én meg pont lexarom őket!
2010. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
akkor minek írsz??
2010. aug. 15. 18:34
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
románok b*zik
2010. aug. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én se szeretem őket, de ahhoz képest h b.zik elég gyorsan szaporodnak :D
2010. aug. 15. 18:45
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem is az a nevük hogy román!Hanem az hogy oláh!Azért találták ki hogy hihetőbb legyen a dákó-román mese!


Eddig nem ismertem a román himnusz szövegét de ezek után még jobban gyűlölőm őket!


Mégis mire büszkék?Arra hogy kultúrát adtunk nekik???

Tudom hogy lefognak pontozni de én akkor is kimondom hogy:Erdély magyar föld és a többi elrabolt területünk is!

2010. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Nam unius linguae uniusque moris imbecille et fragile est. (Stephanus rex; István király)


A király személye első sorban nemzet feletti. lényegében lehet a románoknak IS a királya, mivel a Szent Koronához tartozó népekhez tartoznak. De a nemesség többsége, és a Kárpát medence 3/4-e, később a fele magyar volt.


Az meg egy vicc, hogy nálunk 700 évvel ezelőtt már latin abc-t használtunk, ők pedig 1860-ig cirillt.


Nesztek, ti nagy rómaiak.

2010. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy hallottam, hogy a rómaiak Daciában telepítették le az akkori bűnözőket és ezek leszármazottai a románok.
2010. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Biztos Daciába, a birodalom szélére, egy instabil tartományba vitték a birodalom minden szegletéről a bűnözőket, hadd kezdjenek egy új életet egymás mellett. :D:D
2010. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy szeretnének saját nagy alakokat keresni a történelmükben, de hát úgy látszik nem nagyon találhattak. Keresik a saját nemzeti identitásukat sikertelenül.
2010. aug. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 bumbi02 ***** válasza:
31%

Nem elég a románoknak, hogy loptak tőlünk földet


loptak tölünk? tanulj törit..


a Román Királyság csapatai újra hadat üzenve megkezdték Erdély, majd Partium és a Tiszántúl megszállását. 1918. december 1-jén tartott gyulafehérvári román nagygyűlés kimondta Erdély egyesülését Romániával, amit 1920-ban az antant hatalmak a trianoni békeszerződéssel jóváhagytak.


nem lopták, elfoglalták haderővel.. ennyiből mi is loptuk erdélyt 1003ban, meg loptuk horvátországot 1091ben... nem?:)) sőt az egész kárpát medencét.. veszteni is tudni kell és nem mindig szidni a másikat h biztos ő votl a hibás és biztos nem mi..


amugy meg érdekes kérdés...lényegében Erdélynek királya volt Mátyás , nem volt román király, de az ott élő románok királya is volt...

2010. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!