Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy Varga Judit...

Mit szóltok, hogy Varga Judit Igazságügyi Miniszter Asszony nem nézi tovább a facebook őrült balliberális cenzúráját?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 11:28
A kérdező szavazást indított:
Ideje volt már, köszönjük szépen Varga Judit áldozatos munkáját!
Nekem már annyira elegem lett ebből, hogy le is töröltem magam és a magyar közösségi oldra, a Hundubra regisztráltam - vagy ezt tervezem
Remek, végre a facebook is egy jobb hely lesz! Hajrá Varga Judit!
27 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Franciák, németek is látják, hogy baj van de amikor Merkel mondja akkor szuper nagy okosság amikor meg a Fidesz akkor megy a poénkodás, mert kb. ennyire telik az ellenzéktől, hogy tök mindegy hogy valami jogos vagy sem akkor is pont az ellenkezőjét kell mondani, mint a kormány.
2021. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Vihar a biliben. Aki mocskolódni, trágárkodni akar, az mehet a HunDubra. Aki szeretne meszabott keretek között maradni, annak ott a Facebook. Akinek meg van egy kis esze, egyiket sem használja.
2021. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Nekem konkrétan nincsen bajom Facebookkal. Trollfoci, Ájemdibi, Trollmozi mémeket oaztok csak meg. Azokat nem vették még le. Meg Messengert használok. Nem hiszem, hogy az lenne az oldal fő célja, hogy politizáljunk rajta
2021. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy kíváncsi vagyok a HunDub-ra, mert minden oldal (Index, Origo, 888, 444) azért kapcsolta ki a kommentelési lehetőséget, mert az oldal üzemeltetői felelőssek az ott megjelenő tartalomért. Namármost, ha mocskoszsidózás, orbánegygeccizés megy ott moderálás nélkül, akkor elég hamar meg fogják ütni a bokájukat a törvényeink szerint.
2021. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Van baj a Facebookkal, de hogyan fogja a Fidesz megszabalyozni, attol elore rettegek. Csak legyen fele annyira kiegyensulyozott mint a koztv.
2021. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
2021. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően igaza van. Annak ellenére írom ezt, hogy nem vagyok fideszes.


Ennek már épp itt volt az ideje, csak kérdés, hogy ezt hogyan fogják megoldani. Nyilván uralni nem fognak egy ekkora globális oldalt, ettől én annyira nem félek, hogy majd ott is a propaganda fog menni csak.


Egyébként valóban szinte csak jobboldali oldalakat tilt a facebook, ebből pedig nekem az jön le, hogy bár nálunk jobboldali médiatúlsúly van, a világon globálisan a baloldali politika erős.


Sajnos sokan beleesnek viszont abba a hibába itthon, hogy éljeneznek, ha egy Mi Hazánk, vagy valamilyen szélsőséges jobboldali oldalt tiltanak. Megjegyzen, én is ellene vagyok ezeknek az oldalaknak és pártoknak, teljesen eltávolodom a politikájuktól, ugyanakkor ha itthon diktatúrát kiáltunk és médiafölényt a fidesz végett (valahol jogosan), akkor ez ellen is ugyanúgy azt kellene kiáltani, attól, hogy ez épp azoknak kedvez, akik nem szeretik a fideszt. Ugyanis pártállástól függetlenül mindenkinek joga van kinyílvánítani a véleményét. A közösségi térben ugyanúgy joga van léteznie DK-nak, mint Mi Hazánknak. 444-nek és PestiSrácoknak egyaránt.


Azzal meg ne jöjjön ezek után már tényleg senki, hogy "elfogadtad a szabályzatot, meg ez egy magánoldal"!

Nos, ennek mindkét pontja pontatlan ebben a formában. Egyrészt a szabályzat sem ír semmi konkrétumot, és sokszor kiszámíthatatlan milyen bejegyzést fog tiltani. Álhírek, úszitások átcsusznak sokszor ezen a szűrőn, ugyanakkor egy valós érdemi cikk meg törlésre kerül. A másik pedig: valóban magán cég. Csak onnantól, hogy monopolhelyzetben van, mert felvásárol szinte minden más közösségi oldalt is, amit tud, és nincs hasonló méretű konkurenciája, igen is kell az állami beavatkozás, mert szabályozás néljül azt csinál, amit akar. Több milliárd felhasználó és oldal van jelen rajta. Mi lenne, ha egy nap elkezdené hirdetni mondjuk a kommunizmust az egész világ előtt, mért hát ő egy magáncég. Na ezért kell az állami szabályozás! Épp itt volt az ideje.

2021. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

7-es, a kérdés mindig az, hogy hol van a véleménynyilvánítás határa, és hol kezdődik valami más.


Pl:

- "Józsit meg kell ölni"

- "A cigányok lopnakcsalnakbűnöznek, elégtételt kell venni, Józsi cigány"

- "Tudjátok milyenek a cigányok, tudjátok mit kell tenni, tudjátok ki a cigány"


Melyik az ami belefér, melyik az ami nem?


(Amúgy azon is sokszor elgondolkozok, hogy a ballib túlerő miatt tiltják főleg a jobbereket, vagy amiatt, mert ők sokkal kevésbé elfogadók, és jellemzően uszítanak azok ellen, akik más nemzetiségűek, más bőrszínűek, más vallásúak, más szexualitásúak.)

2021. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A Messengert hagyjak békén a többi nem érdekel.
2021. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Orbánékat nem az zavarta elsősorban, hogy a FB leszed dolgokat, hanem hogy nem ők dönthetik el, hogy kit szedjenek le. Ezen dolgoznak, hogy ők dönthessék el ezt is.
2021. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!