Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem zavarja az embereket...

Miért nem zavarja az embereket, hogy néhol ijesztően hasonlít a mai Magyarország az orwelli 1984-es disztópiára?

Figyelt kérdés

Propaganda minden fokon.

A “párt” fényesítése a közmédiában minden formában.

A “párt” megkérdőjelezésének megtorlása.

Közös ellenségkép felállítása, stb.



2021. jan. 29. 22:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
38%
Tökéletesen semmlegesítve lett annak a könyvnek a mondanivalója attól, hogy mindenki az egymásra mutogatás első számú eszközeként használja. Trump Orwellt látja a tech cégekben. Az amerikai demokraták Orwellt látják Trumpban. Az ellenzékiek Orwellt látják a Fideszben, a Fidesz Orwellt látja a ballib világban. Mások Orwellt látják Kínában és Észak-Koreában. Megint mások szerint Oroszország és Törökország az Orwelli világ. Vannak, akik az agymosott dzsihadistákban vélik fellelni az Orwelliséget. Ha valahol tényleg elkezd kialakulni 1984 világa, az az egy biztos, hogy senki nem fogja már komolyan venni, mert a farkast kiáltó kisgyerekhez hasonlóan Orwellt is túl sokat kiáltották már az emberek.
2021. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%
És tegyük hozzá, hogy az többnyire azok sem olvasták, akik hivatkoznak rá!
2021. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#10-es,

munkásosztály/kisembert írtam, reméltem, hogy érthető. Az ország átlag alatti keresetű polgáraira gondoltam, akik túlnyomó része ledolgozza a napját, majd hazamegy TV-t nézni, esetleg elballag a kocsmáig. Rájuk van óriási hatással a propagandaszerkezet, mert állandóan a szemük előtt van, egymást győzik róla. Ha van is ellenvélemény, akkor többnyire el van nyomva a többség által. (Gondolok itt például egy kocsmai társalgásra.)


Visszakérdezek: Szerinted normális dolog az a szintű propaganda, sorosozás, migránsozás, ami az emberek torkán le lett nyomva az elmúlt pár évben?

Aztán a gazdasági csődben (,a sikereket is sajnos csak a külföldi multi autócégeknek köszönhetően) bejelenteni, hogy Magyarország jobban teljesít. Kinél, mennyivel? Még a V4-ek között is szégyenszemre leghátul kullogunk.

2021. jan. 30. 12:50
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

13/ utolsó bekezdéséhez:


Magyarország egyetlen vállalkozója se képes ipari termelőberuházást végrehajtani, ahol az ipari végtermék maga a fogyasztói termék kelendő a világpiacon. A V4 többi országa képes előállítani ilyet.

2021. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
51%

14!


Éppen tegnap hallottam az egyik radioban, hogy van egy ráckevei cég, amelyik elektromos, hidrogénes buszokat gyárt. Valamit vesznek talán a csehektől, de a termék 70%-át itt állítják elő. Most adnak el 200 buszt külföldre.

Tehát csuklóból cáfoltam az állításodat.

2021. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
15: medve bőrére nem ajánlatos előre ...
2021. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

#13!


Munkásosztály/kisember ebben az értelemben a programozó és az alkalmazott művész is. Kevésbé hatásvadász a bérből és fizetésből élő kifejezést használni. Mert a fele tényleg csak leül este a tévé elő vagy elmegy a kocsmába. Az már teljesen mindegy, hogy régi vágású késdobáló vagy fiatalos romkocsma. Az alkohol mindenhol alkohol, az értelmi szint pedig azonos.

A gondolkodni nem képes emberekre hat a propaganda. Az utóbbi években érte utol a jobboldali gépezet a ballibet.

Amit a sorosozásról és migrásnozásról írsz, az tipikus ballib propaganda szöveg. Én hallgatom mindkét oldal médiáját és sokkal többet fogllakoznak ezzel a témával a ballib médiában. Mélységében nem foglalkoznak vele, mert az az erőltetik, hogy az egész csak kitaláció. Ha érdemben beszélnének a témáról, foglalkoznának a valósággal is, akkor be kellene ismerniük, hogy az ő valóságtagadásuknál sokkal árnyaltabb a kép.

2021. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Árnyaltabb, igen, de ugyanúgy túltolják mindkét oldalon.

Nekem főleg azzal van problémám, hogy ezeket az információkat (, akár igaz, akár kétes) nem elég leközölni, hanem egy óriási sz*rkupacot építenek belőle, hosszú időkön át addig leegyszerűsítve, ameddig a legegyügyűbb is fújja majd, hogy kit kell útálni és hogy ki miatt szar az élete. Hát perszehogy Brüsszel miatt, aztán a Soros miatt, ja, meg persze a migránsok miatt.

Ez a közös ellenségkép létrehozása, ami sajnos nagyon jól működik.


Itt jöhet a baloldal is, ők ugyanezt csinálják Orbánnal, mintha mindenért ő lenne a felelős. Sajnos az egész pereputty benne van, nyakig.

(még a másik oldal is.)

2021. jan. 30. 14:12
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem am hányan tudjk h ki is Orwell és miröl hires?
2021. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik hisznek a propagandának,a másik része lesz@rja mi történik,és van egy rész aki lázadna, nem túlzottan érdekli a kormányt,,és nincncs memeg hozá z a széleskörű társadalmi támogatás.Az idősebb állampolgárok orwelli állapotokban szocializálódtak,a fiatalok nagy része appolitikus. Nincs igény a változásra. Visszatekintve csak a taxisblokád,és az internetadó érte el az ingerküszöbét a lakosságnak.Egyébként nem kell ehhez ismerni Orwellt,tapasztalhatja mindenki mi folyik itt.
2021. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!