Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem zavarja az embereket...

Miért nem zavarja az embereket, hogy néhol ijesztően hasonlít a mai Magyarország az orwelli 1984-es disztópiára?

Figyelt kérdés

Propaganda minden fokon.

A “párt” fényesítése a közmédiában minden formában.

A “párt” megkérdőjelezésének megtorlása.

Közös ellenségkép felállítása, stb.



2021. jan. 29. 22:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A texisblokádnak nem sok köze volt a lakossághoz. Legfeljebb annyi, hogy ez volt a rendszerváltás első ilyen történése, ezért kezdetben sokan szimpatizáltak vele. Az tisztázatlan, hogy eredetileg politikától független akciónak indult-e, de már akkor is tudni lehetett, hogy mi volt az oka a benzinár emelésének. (Kénytelen volt emelni az akkori kormány.) De azt ma már tudjuk, hogy 2 nappal később már egyértelműen egy puccskísérlet volt a taxisblokád. Az áremelkedés nem érintette annyira az embereket.
2021. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mitörtént,és hogy akkor.Nem a taxisblokád okait,mikéntjét elemeztem.Azt írtam,mikor,mi lépte át az emberek ingerküszöbét. Példának csak ez a 2 dolog volt.
2021. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
OK, de a taxisblokádnál nem érdekelte volta az embereket, ha nem bénítják meg az országot. Gyakran még mentőket sem engedtek át. Tehát nem azért érintette meg az emberekt, mert az okok érntették őket, még azért sem, mert együttéreztek volna.
2021. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Ott voltam,tejet,tejterméket terítettem boltokban.Együttéreztek,szimpatizáltak velük,mert politikai színezete is volt a blokádnak.Meleg teát,forralt bort,szendvicseket vittek a blokádosoknak. Nem a boltosokra,a szállítókra,a blokádosokra haragudtak a vásárlók zöme sem. Mindenesetre többen voltak velük szolidárisak,mint manapság akármilyen tüntetésen. De ha ez a példa nem tetszik,annál rosszabb,mert akkor csak az az egy internetadó elleni tüntetés volt,ami tömegeket mozbatot meg 90 óta
2021. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Az internetadó egy lecseszett gondolat volt. Még úgy is, hogy az ellenzék erősen kicsavarta és eredetileg más lett volna, mint ami eljutott az emberek többségéhez. A szellemisége (megdóztatni bármilyen formában az információt) érthetően kiütötte a biztosítékot sok embernél.

Nézd fordítva! Eddig nem volt olyan dolog ezen kívül, ami megmozgatta volna az embereket.


Egy dolog kimaradt! Az Öszödi beszéd után is tömegek mentek az utcákra.

2021. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem zavarja az embereket, hogy néhol ijesztően hasonlít a mai Magyarország az orwelli 1984-es disztópiára?

Figyelt kérdés

Propaganda minden fokon.


A “párt” fényesítése a közmédiában minden formában.


A “párt” megkérdőjelezésének megtorlása.


Közös ellenségkép felállítása, stb. E kérdéshez szólunk mindketten.Én indokoltam miérttűrik az orwelli állapotokat. Természetesen ismerem a 2006-os eseményeket,szintén nem kevés embert mozgatott meg az sem. De nem látom az orwelli szálat benne. Elhiszem,minden gondolatot ki lehet csavarni,ferdíteni. Mint a vizitdíjat a 4 igenes népszavazáson. Mellesleg az volt,a 2008-as az utolsó népszavazás igazából Magyarországon.

2021. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttad az orwelli szálat benne? Merre néztél? :)

Tipikus orwelli Igazság-minisztérium történet. Amikor nyilvánosságra került a szűk, belső körben alhangzott Öszödi beszéd, akkor 1-2 nap hallgatás után kitalálták, hogy ez Igazság-beszéd volt!

Ez a haveroknak tartott beszéd éppen arról szólt, hogy éveken át, folyamatosan hazudtak. Amikor bedobták ezt az igazság-beszéd dumát, nekem azonnal Orwell jutott eszembe.

2021. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
29%
Megleltük Gyurcsányt.Igaz a kérdés nem erről szól,de van aki mindenre gyurcsányt kiált. Mint Pistike,akinek mindenről az jut az eszébe. Ezért nem oké fideszessel/vitázni/ sakkozni,olyan mint a tyúk: leborogatja a bábukat,és összefossa a táblát.További jó gyurcsányozást,én töröltem nálam ezt a kérdést.
2021. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert birkák.Ok tényleg elhiszik hogy értünk van minden
2021. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

28!


Látom nagyon belegyalogoltam... vagyis belegyalogolt a lelkedbe a valóság. Nem a semmiből jött ide Gyurcsány, hanem volt egy olyan állítás, miszerint a rendszerváltás óta csak a két említett dolog vitt sok embert az utcára. Itt hoztam szóba az Öszödi beszéd utáni eseményeket, mert ott jelentős tömeg, sokáig az utcán volt. Tény.

Erre volt az a válasz, hogy "ok, de abban nem láttam semmi orwelli". Segítettem meglátni. A hazugságról szóló, szűk körben elhangzott, majd kiszivárgott beszédet igazság-beszédnek nevezni kifejezetten passzol az 1984 világába. Aki olvasta a könyvet, annak ez nyilvánvaló.

2021. febr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!